Obrázok používateľa CEZ OKNO
Záhadný objekt, co vypadá jako Měsíc

Zdravím Orgonet,
a zasílám mu zajímavý příspěvek na téma záhadné objekty na obloze. Jedná se o moje pozorování kulovitého objektu o málo většího než bývá obvykle náš Měsíc. Všiml jsem si jej náhodou při ranním vstávání do práce ve 4:30 hod. dne 21. 8. 2012. Napřed jsem si myslel, že je to Měsíc, ale "chování" toho objektu během následujících několika dní mě přesvědčila, že to Měsíc být nemohl.

Zvláště mě upoutala první pozorovací den zajímavá konstelace: obloha se již barvila domodra, a tak bylo vidět jen několik velmi silně zářících hvězd, mezi nimiž vynikala světla Venuše a Jupitera. A mezi nimi se onen objekt nacházel uprostřed na jejich pomyslné spojnici. Další dny ukázaly, že tento objekt se posouvá po šikmé přímce v ose spojnice Venuše-Jupiter směrem k východu slunce. Srpek toho záhadného objektu velice silně zářil. Velmi nepatrně byla viditelná i neozářená část objektu v jakémsi hnědočerném odstínu. Uvědomil jsem si, že Měsíc naopak vychází (a ne zapadá!) přibližně nad místem pozorovaného objektu, a trajektoruje po obloze parabolicky (a ne přímkově!) směrem k západu (a ne k východu!). Zcela logicky musel mít tento objekt srpek na levé straně (na str. vycházejícího slunce), zatímco vycházející Měsíc nad panelákem jej má na opačné straně (zapadajícího slunce!) vpravo. Je přitom jasné, že i Měsíc mívá srpek vlevo ve fázi C (couvá - do novu). Srpek vpravo pak Měsíc mívá ve fázi D (dorůstá - k úplňku).

Jedna zásadní věc je ohledně pozorování Měsíce z našich končin nesporná: Měsíc VŽDY "kopíruje" trajektorii slunce, tzn. že VŽDY vychází na východě, a zapadá na západě. NIKOLIV opačně!!! A tento objekt se "choval" ve všech ohledech zcela odlišně od Měsíce. Zajímalo by mě, zda tento objekt zpozoroval i někdo další. Zajímavé by byly také poznatky z teleskopů soukromých astronomů. V příloze přikládám podrobné schéma onoho pozorování pro lepší představu, co se na obloze na konci srpna 2012 vlastně dělo.

S pozdravem čtenář z Č. Krumlova

AKTUALIZÁCIA: Země mohla před pár dny získat druhý měsíc
http://www.cez-okno.net/clanok/anomalie/zeme-mohla-pred-par-dny-ziskat-d...

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.sk/


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

ČO SA TO DEJE S MESIACOM?! (mesiac-miska)
http://www.cez-okno.net/clanok/njustrit/co-sa-to-deje-s-mesiacom-mesiac-...


POZORUJME ZNAMENIA NA OBLOHE!

redakcia@cez-okno.net

Súvisiace:

DRUHÝ MĚSÍC NA OBLOZE
http://www.cez-okno.net/clanok/aktualne/druhy-mesic-na-obloze

Fotíme
http://www.cez-okno.net/fotime

Točíme
http://www.cez-okno.net/tocime


Sekcie: 
október 01, 2012 00:15 dopoludnia

 

 

Top