Obrázok používateľa CEZ OKNO
Záhadný objekt, co vypadá jako Měsíc 4 - Co říká Stellarium?

Čtenář z ČK pozoroval ve dnech 21. až 24. 8. 2012 k ránu těleso, které se tvářilo jako Měsíc, ale Měsíc to být nemohl, jak je dokázáno v doplnění 1. a doplnění 2. Čtenář nám to namaloval takto: http://www.cez-okno.net/files/clanok-subory-2012/objekt-popri-mesiaci.jpg
K tomu dnes poslal jiný čtenář fotografie z programu Stellarium, zobrazující postavení planet právě v onu dobu. Z fotek rovněž vyplývá, že to Měsíc být nemohl...


Zdravím,
posílám obrázky z programu stellarium, pohled z ČK v uvedené data a časy. Opravdový měsíc byl v tu dobu hluboce pod obzorem.
Není li to sranda nějakého...


VEĽKÝ > http://www.cez-okno.net/files/clanok-subory-2012/cesky-krumlov-stellariu...


VEĽKÝ > http://www.cez-okno.net/files/clanok-subory-2012/cesky-krumlov-stellariu...

A v dalším mailu poslal týž čtenář dodatek: další fotky ze Stellaria, zobrazující situaci o týden dříve, a ty odpovídají nákresu s Měsícem!

Ještě dodatek: Mimo jiné, to co pan x popisuje, bylo na obloze skutečně vidět, jenže ve dnech 13.-16. 8. 2012, tedy o týden dříve.
Viz foto ze stellaria. Jestli se teda nesekl:)


VEĽKÝ > http://www.cez-okno.net/files/clanok-subory-2012/cesky-krumlov-stellariu...


VEĽKÝ > http://www.cez-okno.net/files/clanok-subory-2012/cesky-krumlov-stellariu...


VEĽKÝ > http://www.cez-okno.net/files/clanok-subory-2012/cesky-krumlov-stellariu...


VEĽKÝ > http://www.cez-okno.net/files/clanok-subory-2012/cesky-krumlov-stellariu...

A čtenář, který poslal fotky ze Stellaria, ještě přiložil dobrý návrh, věřím, že se ho někdo ujme a vymyslí systém, třeba přes mobily, twitter, však vy víte líp než já...

"Je velká škoda, že zde nemáme něco co by mělo aktuální odezvu tj: vidím něco neobvyklého tak to písnu přes mobil někam, s udáním své pozice, směru pozorování, popisu. Kdo je poblíž mrkne se tam taky veme foťák... a máme tu důkazy od více osob. Pak by jsme mohli získat rychle a přesně velmi cenná data.

Kdyby se tohle pozorování někde objevilo v reálném čase, tak beru stativ, foťák a jdu na to že... Takhle je to k ničemu... tvrzení o něčem co už nemůže vidět dalších tisíc čtenářů orgonetu a to je obrovská škoda. Napadá vás něco? Jak se přes mobilní net nějak upozornit?

Např. Zlín 20:30 bla bla bla... vidím jasné světla letět od jihu k severu... píšu na info... sto lidí to zaznamená, z toho tři mají po ruce foťák dva kameru... jeden dobrý dalekohled... Ze získaných dat lehce získáme popis trasy, vzhled atd... Nebo vidím něco směr vizovice, ze zlína to vypadá fantasticky... pět lidí z vizovic ale napíše i s fotkama omyl kámo "bylo to jen to a to..."

Odpověď pozorovatele - autora původního článku:

Anonymní 15. října 2012 11:16

Koukám, že se s tím pozorováním dějou neuvěřitelné věci. Je to moc pěkně zdokumentované nahoře v článku, ale na těch datech si trvám. Vím zcela určitě, že to bylo po 20. 8. 12, kdy jsem bral výplatu.To je takový uzlový bod pro to, kdy to bylo. Já jsem toto ve Stellariu také našel, a v jednom dodatku uvedl situaci z 13. 8. 12 přeci s podivením, jak je možné, aby se stejná fáze lunace opakovala 2x za sebou?! Ale na to jsem přišel až dodatečně...

Proto mě zajímá,jak Stellarium funguje. Zda je to jen počítačová projekce skutečné hvězdné oblohy v reálném čase, a pak by se tam nemohly zobrazovat různé skutečné anomálie, nebo zda je to přímý přenos z nějakých monitorovacích kamer, a zda by byla možná v takovém případě průběžná cenzura vzniklých anomálií. Jinak si to nedovedu vysvětlit ty rozdíly/anomálie.

Pokud je to jen dokonalá počítačová projekce (něco jako se předvádí v planetáriích na kopuli), pak nelze vyvodit jednoznačný závěr, a důkazy vždy "zůstanou na vodě"...

K tomu monitoringu skywatcherů: možná by bylo dobré, kdyby tady Orgonet zavedl nějakou podsekci skywatcherů, kam by bylo možné předávat rychlé informace o aktuálním pozorování v komentářích,které nebudou moderovány, aby to mělo smysl (rychlost info). Pak by jakýkoli zájemce mohl v jakoukoli dobu na to rychle reagovat, a spoluověřit (vizuálně, foto, kamera, případně Stellarium, pokud se potvrdí, že je to on-line kamerové snímání oblohy a ne nějaká počítačová projekce) viděné... musel by však průběžně nahlížet do těchto komentářů, a vtipálky, provokatéry a různá další cyberindividua průběžně promazávat, aby taková podsekce byla udržitelná, a aby se tam rádo chodilo pro info a ne pro výkaly v žumpě... však už s tím Orgonet má bohaté zkušenosti z nedávné doby;)

Čtenář z CK

Orgonet: No já nevím s tím montoringem, moje práce na blogu je nárazová, po chvilkách, někdy se tam nedostanu déle než jeden den. Takže rychlost info, která je klíčová, by nebyla zaručena.

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.sk/


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Seriál: Z DENNÍKA STRÁŽCU OBLOHY
http://www.cez-okno.net/serial-z-dennika-strazcu-oblohy


POZORUJME ZNAMENIA NA OBLOHE!

redakcia@cez-okno.net

Súvisiace:

DRUHÝ MĚSÍC NA OBLOZE
http://www.cez-okno.net/clanok/aktualne/druhy-mesic-na-obloze

Fotíme
http://www.cez-okno.net/fotime

Točíme
http://www.cez-okno.net/tocime


Sekcie: 
október 17, 2012 00:41 dopoludnia

 

 

Top