Obrázok používateľa CEZ OKNO
Sektárom poskytla zámienku znovu oznámiť koniec sveta

KP.RU | Leto 2011 sa pre USA zmenilo na peklo: v celej krajine nastala neuveriteľná horúčava, ktorá zabila dve desiatky ľudí. Na ťažké poveternostné podmienky vážne trpí fauna aj flóra. Napríklad počas niekoľkých týždňov sa voda v jazere na západe amerického štátu Texas zafarbila do krvavo-červena. Vodná nádrž v národnom parku San Angelo prakticky úplne vyschla, dôsledkom čoho zahynuli tisícky rýb.


Jazero, v ktorom sa predtým vyskytovali ryby vyschlo a premenilo sa na obyčajnú kaluž. Voda sfarbená do krvava už fanatikom-sektárom poskytla zámienku znovu oznámiť koniec sveta.

Rozruch okolo mŕtvych rýb rozpútal kazateľ z Indiany Paul Bigley. Tento "pastier ľudských duší" zaplavil YouTube videami o "krvavom jazere", ktoré má byť zázrakom a dôkazom Jánových proroctiev o Apokalypse zároveň.

Svoju verziu podporil solídnym teoretickým základom a odvoláva sa pritom na Bibliu: "Druhý anjel zatrúbil a veľká hora akoby vzplanula ohňom a vrhla sa do mora; a tretina mora sfarbila sa krvou a umrela tretina stvorení žijúcich v ňom a tretina lodí sa potopila."

Napriek tomu sa k nadchádzajúcemu experti stavajú s chladnou hlavou a objasňujú zmenu farby vody čisto vedecky. Vyzerá to tak, že sa jazero zafarbilo kvôli nejakej šikovnej baktérii, ktorá sa dobre cíti vo vode bez kyslíka. Zdá sa, že pre rybárov je to túto sezónu koniec sveta, oznamuje United Press International.

V súlade s oficiálnou správou sucho postihlo tri štvrtiny územia Texasu. Odborníci dávajú deprimujúce prognózy: aj keby sa úroveň vody v riekach a jazerách štátu obnovila do normálu, populácia rýb beztak utrpí nenapraviteľnú škodu.

Pripomenieme, že 21. mája 2011 už svet prežil "apokalypsu". Na súdny deň sa chystali tisíce amerických sektárov. Presný dátum konca sveta s istotou určil 89-ročný Harold E. Camping, prorok-samozvanec zo štátu California. O pár dní "mesiáš" zmenil strašný dátum na 21. október 2011. Nuž čo, počkáme si…

Иван ЮРЧЕНКО: Сектанты объявили конец света из-за окрасившегося кровью озера в Техасе

Zdroj: kp.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno


VIDEO nájdete na tejto adrese

Súvisiace:

Apokalypsa
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/apokalypsa


august 19, 2011 00:48 dopoludnia

 

 

Top