Obrázok používateľa CEZ OKNO
Prvotné zobrazenie Ježiša Krista?

kp.ru | Isté je len jedno: existuje zbierka pozostávajúca zo 70 veľmi starodávnych kovových kníh. Vo všetkom ostatnom si informácie protirečia. No ak sa niektoré potvrdia, ľudstvo získa písomné svedectvo skutočného života Ježiša Krista, ktoré vzniklo hneď po jeho ukrižovaní. Niektoré knihy sú väčšie, iné menšie, niektoré hrubšie a ďalšie tenšie. Skladajú sa z olovených listov zošitých oloveným drôtom. Na listoch je šifra, ktorá nie je vygravírovaná ale navarená. Symboly sú v hebrejčine, aramejčine a gréčtine. Obsahujú hieroglyfy a kresby.

Vedci sa pokúšajú porozumieť tajomným „kovovým knihám“, ktoré sa našli v jednej z jordánskych jaskýň

Je možné, že ľudia, ktorí vyhotovili tieto knihy, videli Ježiša na vlastné oči

Podľa jednej verzie sa knihy našli pred piatimi rokmi v jednej z jaskýň v Jordánsku – akoby ich čiastočne vyplavili povodne. Miestny beduín na ne narazil a vykopal ich.

Aj jaskyňa, kde sa knihy našli, je osobitá. Podľa niektorých údajov sa v nej schovávali kresťania ešte v 70-tych rokoch pred naším letopočtom.

Jordánsky beduín odovzdal knihy svojmu izraelskému partnerovi – taktiež beduínovi menom Hassan Saida, aby zariadil predaj. Ten stanovil cenu po konzultácii s expertmi, a tak sa o náleze dozvedeli vedci.

Podľa druhej verzie, ktorú teraz šíri Saida, mal kovové knihy po celý čas on. Našiel ich jeho dedko pred sto rokmi, taktiež v kresťanskej jaskyni.

Skrátka, teraz má všetkých 70 kníh Hassan Saida, ktorý býva v Izraeli v arabskej dedine Shibli-Umm Al-Ghanam.

Niektoré exempláre kníh preštudoval – povrch, samozrejme – jeden z expertov, britský profesor, egyptológ David Elkington. Ten tvrdí, že sa v knihách rozpráva o posledných rokoch života Ježiša Krista až do jeho ukrižovania, zmŕtvychvstania a nanebovstúpenia. V jednej z kníh je podľa vedca plán Jeruzalema, nakreslené kríže, na ktorých boli ukrižovaní Kristus a s ním dvaja banditi. Kríže sú za Jeruzalemom. Zvlášť je označené miesto, kde sa nachádzala Ježišova hrobka – jaskynná hrobka, v ktorej bol pochovaný a v ktorej vstal z mŕtvych po uplynutí troch dní.


Elkington verí, že predbežná analýza dokázala: listy boli vyhotovené v prvom storočí nášho letopočtu a nie je vylúčené, že knihy napísali tí, ktorí bezprostredne Ježiša Krista zažili.


Niektorí vedci sa domnievajú, že je to podobizeň Ježiša, s tŕňovou korunou na hlave

V jednej z kníh je veľmi nahrubo zobrazená tvár človeka. To je On, - predpokladá vedec. A označuje kovové knihy najdôležitejším nálezom v histórii človeka.Sú tam knihy zapečatené zo všetkých strán...

„Portrét“ je, samozrejme, vzdialený umeleckej dokonalosti. No jeho hodnotu ako dôkaz to nijako neznižuje. Veď žiadne presvedčivejšie dôkazy o Ježišovi Kristovi nemáme. Ani evanjeliá nemôžeme za také považovať, pretože sa objavili po uplynutí niekoľko sto rokov po ukrižovaní a spísané boli na základe ústneho podania z generácie na generáciu.


Jaskyňa, kde boli knihy nájdené

Zatiaľ nemôžeme vylúčiť ani to, že kovové knihy môžu byť nejakým druhom podvrhu, alebo že sa vzťahujú k oveľa neskoršiemu časovému obdobiu, než bolo obdobie života Ježiša Krista na zemi. Nebolo by to prekvapivé.

V súčasnosti Jordánsko podniká pokusy na znovuzískanie kníh od izraelského beduína Saidy.


Beduín Saida, ktorý tvrdí, že knihy našiel ešte jeho dedo

Podľa Elkingtona jedna z kníh teraz prechádza expertízou vo Veľkej Británii a druhá v Švajčiarsku. Možno nás čaká šokujúce odhalenie – a možno aj nie. Príbeh pokračuje.

Svojho času vkladali ľudia veľké nádeje na dokument „Evanjelium podľa Judáša“ (http://www.cez-okno.net/clanok/evangelium-podle-jidase). Toho istého Judáša, ktorý predal Krista za 30 strieborných. No potvrdil sa len čiastočne.

Владимир ЛАГОВСКИЙ: Найдено самое раннее изображение Иисуса Христа?

Zdroj: kp.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Evanjelium podľa Tomáša
http://www.cez-okno.net/clanok/apokryfy/evanjelium-podla-tomasa

Kniha Tomášova
http://www.cez-okno.net/clanok/apokryfy/kniha-tomasova

Gnostické spojenie
http://www.cez-okno.net/clanok/gnosticke-spojenie

Evangelium podle Jidáše
http://www.cez-okno.net/clanok/evangelium-podle-jidase


apríl 13, 2011 19:23 popoludní
 • krát komentár

5 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymapríl 14, 2011 12:53 popoludní

  Komentár: 

  Ako sa mohli krestania schovavat v jaskyniach okolo roku 70 pred nasim letopoctom ak vtedy krestania este nemohli existovat?Ved zaciatok nasho letopoctu je narodenie Jezisa Krista a zaciatok krestanstva az po jeho smrti.

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymapríl 14, 2011 15:13 popoludní

  Komentár: 

  Nevím kde to datum vzal 70 let před n.l.,jinak celý článek mě velmi zaujal-Ale stačí malá chyba u autora článku a už to ztrácí věrohodnost.

 3. Obrázok používateľa Mojmir
  Mojmirapríl 14, 2011 15:33 popoludní

  Komentár: 

  Len dalsi dokaz, ze datovanie, ktore sa ucime v skole a v kostole vobec nemusi byt spravne

 4. Obrázok používateľa muskajenomzlata
  muskajenomzlataapríl 14, 2011 17:05 popoludní

  Komentár: 

  Prichod Krista zvestovali proroci. A ti mali stupencov, ktorych by sme mohli oznacit za krestanov. Nie?

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymapríl 15, 2011 10:16 dopoludnia

  Komentár: 

  Křesťané se schovávali v jeskyních Kumránu v r.70 našeho letopočtu. Někomu se vloudila malá chybička do článku. Ty jeskyně byli objeveny někdy v padesátých letech a dodnes se zkoumají.

 

 

Top