Obrázok používateľa CEZ OKNO
Atlantída a Veľká potopa

"Všetky tieto legendy zdieľajú spoločnú tému – ľudstvo, ktoré je zmietnuté z povrchu s výnimkou jedného človeka a jeho rodiny, ktorí prežili. My na Západe vo všeobecnosti poznáme meno toho, kto prežil, ako Noaha, ale pre Aztékov to bol Nene, zatiaľ čo na Blízkom Východe to bol Atra-Hasis, Utnapištim alebo Ziusudra."


■ Mýtus Noahovej potopy z Biblie bol tiež pripisovaný bytostiam Ziusudra a Atrahasis v sumerskej/mezopotámskej kultúre.

■ V Aztéckej mytológii Boh vopred varoval pred potopou len Coxcoxtlia a jeho manželku Xochiquetzal a prežili len vďaka postaveniu obrovskej lode. Blúdili 104 rokov, kým pristáli v „Antlane."

■ Mechoacaneseci zo Strednej Ameriky hovoria, že Tezpi postavil veľkú loď, naložil ju zvieratami, obilím, semenami a utiekol pred potopou so svojou manželkou a deťmi.

■ Mýtus Noahovej potopy z Biblie bol tiež pripisovaný bytostiam Ziusudra a Atrahasis v sumerskej/mezopotámskej kultúre.
 
■ V Aztéckej mytológii Boh vopred varoval pred potopou len Coxcoxtlia a jeho manželku Xochiquetzal a prežili len vďaka postaveniu obrovskej lode. Blúdili 104 rokov, kým pristáli v „Antlane."
 
■ Mechoacaneseci zo Strednej Ameriky hovoria, že Tezpi postavil veľkú loď, naložil ju zvieratami, obilím, semenami a utiekol pred potopou so svojou manželkou a deťmi.
 
■ Mayovi hovoria, že „veľká matka a veľký otec" prežili a znovu zaľudnili svet po potope.
 
■ Pôvodní Američania Chickasawovia hovoria, že pred potopou sa zachránila len jedna rodina a dve zvieratá z každého druhu.
 
 
Ten istý základný príbeh sa nachádza takmer v 600 kultúrach po celom svete.

„Takmer v každej kultúre na celom svete sa objavuje viac ako päťsto prekvapivo podobných legiend o veľkej Potope?
 
Všetky tieto legendy zdieľajú spoločnú tému – ľudstvo, ktoré je zmietnuté z povrchu s výnimkou jedného človeka a jeho rodiny, ktorí prežili. My na Západe vo všeobecnosti poznáme meno toho, kto prežil, ako Noaha, ale pre Aztékov to bol Nene, zatiaľ čo na Blízkom Východe to bol Atra-Hasis, Utnapištim alebo Ziusudra.
 
Čo sa týka prostriedkov jeho úniku, Biblia popisuje „archu“ alebo loď, mezopotámske záznamy popisujú ponorné plavidlo a aztéckou verziou je vyhĺbené brvno.
 
Podľa aztéckej legendy sa ľudia zachránili tam, že sa premenili na ryby.
 
Staroveké texty Blízkeho Východu hovoria o Potope ako o hlavnej katastrofe – nie ako o lokálnej alebo triviálnej udalosti, ale o predele veľkého času."
Alan F. Alford, "Gods of the New Millennium - The Shattering Truth of Human Origins"

Existujú mýty o povodni,
od Inuitov z Aljašky po Kanárcov z Ekvádoru
od Tupinambov z Brazílie a Araucnaianov z Chile po Pehuencheov a Yamanov z Tierra del Fuego
od Sumerov a skorých Mezopotámcov po Hopiov, Iroquoiov a Siouxov – Indiánov Severnej Ameriky, z Thajska, Laosu, Austrálie, Japonska, Číny, Grécka, Egypta, Indie, Severnej, Južnej a Strednej Ameriky

Príbeh nájdeme na celom svete, ale tvrdenia sa dosť ťažko prijímajú.
 
Je Potopa len príbehom, mýtom s metaforickým významom alebo doslovným záznamom globálnej katastrofy?

„Snáď najväčší mýtus, ktorý sa traduje, je ten, že mýty sú len mýtmi."
Michael Tsarion

V Japonsku je Yonagunský megalit nepochybne vytvorený človekom, predsa však bol pod vodou aspoň od roka 8000 pred Kristom.
 

Je to 8 poschodí vysoký, 500 stôp dlhý megalit (152,4 m), s vnútornými a vonkajšími pravými uhlami, schodmi, miestnosťami a „javiskovou“ oblasťou podobnou oltáru s obrovskými ľudskými tvárami a pokrývkami hlavy vytesanými do kameňa. V Kambejskom zálive v severozápadnej Indii sú dve, viac míľ veľké podvodné mestá, ktoré majú spolu rozlohu Manhattanu.
 

Asi 2000 ľudských skamenelých pozostatkov bolo nájdených v týchto mestách a všetky sa datujú podľa uhlíkovej metódy asi do doby 7500 pred Kristom. Mnohé ruiny pod vodou boli nájdené pri pobreží Kuby, 2200 stôp (670 m) pod hladinou mora. Len v samotnom Stredomorí sa našlo vyše 200 potopených miest.
 
Možnosti celosvetovej potopy sa netreba posmievať...

Snáď len špecifické prvky príbehu sú metaforické.

„Platón nám rozpráva o pokročilej civilizácii, ktorá existovala 9000 rokov pred ním samotným, keď bol Atlantik brázdený ľuďmi celého sveta…
 Jedným z najodhaľujúcejších detailov Timaeusa je jeho zmienka o „opačnom kontinente“, nepochybnom odkaze na Ameriku.
 Jeho vyjadrenie nedokazuje len to, že Gréci vedeli, čo leží na druhej starne Atlantického oceánu 2000 rokov predtým, ako ju Kolumbus znovu objavil, ale podčiarkuje vierohodnosť Platónovho záznamu o Atlantíde."
Frank Joseph, „The Atlantis Encyclopedia"

Platón písal o pokročilej civilizácii, ktorá prekvitala v Atlantíde v období asi 10.000 rokov p.n.l. Dokonca poukázal na to, že niektorí berú Atlantídu ako mýtus, ale že je to absolútna pravda.
 
Dokonca povedal, kedy bola Potopa, udal číslo približne 9600 p.n.l.
 
Legendy podobné atlantským sú na každom obývanom kontinente a vždy hovoria o pokročilých bytostiach často uctievaných ako bohovia s vysokou technológiou a vyvinutou kultúrou.

Takmer 600 kultúr po celom svete hovorí o celosvetovej potope spôsobenej rozhnevanými bohmi, ktorá zmietla túto pokročilú civilizáciu.

„Neviete, že predtým prebývala vo vašej krajine tá najférovejšia a najvznešenejšia rasa ľudí, akí kedy žili, a že vy a celé vaše mesto [Atény] pochádzate zo semena alebo pozostatku tých, ktorí prežili.
Moc sa rozšírila ďalej do Atlantického oceánu, pretože v tých dňoch bol Atlantik splavný; a pri prielive bol situovaný ostrov, ktorý nazývate Herkulovými stĺpmi: ten ostrov bol väčší ako spojená Lýbia a Ázia, a bol cestou k iným ostrovom…
Nuž na tomto ostrove menom Atlantída bola veľká a úžasná ríša, ktorá vládla celému ostrovu, a nad niekoľkými ďalšími, a nad časťami kontinentu, a okrem toho si ľudia z Atlantídy podriadili časti Lýbie od Herkulových stĺpov až po Egypt a Európu až po Tyréniu [Taliansko]."
Platón, "Timaeus"


Eric Dubay, 19. október 2014

Z webovej stránky http://www.atlanteanconspiracy.com/

http://www.bibliotecapleyades.net/atlantida_mu/esp_atlantida_46.htm

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Mýty alebo skutočnosť?
http://www.cez-okno.net/rubrika/myty-alebo-skutocnost


Autori: 
Sekcie: 
január 28, 2015 22:51 popoludní

 

 

Top