Obrázok používateľa CEZ OKNO
ATLANTÍDA? Portugalské vojnové námorníctvo vyšetruje objav veľkej pyramídy na morskom dne (+VIDEO)

Portugalské spravodajstvo nedávno prinieslo informácie o objave obrovskej pyramídy nachádzajúcej sa na morskom dne, ktorú ako prvý objavil Diocleciano Silva medzi ostrovmi São Miguel a Terceira patriacich k portugalskému súostroviu Azory.


Podľa tvrdení sa dá povedať, že objavená stavba má dokonalý štvorcový pôdorys a je orientovaná podľa svetových strán.

Súčasné odhady získané pomocou použitia digitálnej technológie GPS udávajú jej výšku na 60 metrov a rozlohu jej základne na 8000 metrov štvorcových.

Portugalský hydrografický inštitút vojnového námorníctva v súčasnej dobe pracuje na analýze údajov, ktoré majú rozhodnúť o tom či je objavená štruktúra dielom človeka alebo nie.

„Pyramída má dokonalý tvar a je zrejme orientovaná podľa svetových strán,“ uviedol Diocleciano Silva v rozhovore pre miestne noviny Diário Insular.

Pyramída bola objavená v oblasti stredného Atlantiku, ktorá sa dostala pod hladinu oceánu pred viac ako 20 000 rokmi. Vzhľadom na to, že sa tak udialo približne v období poslednej doby ľadovej. Keď predpokladáme, že pyramída vznikla na vrchole doby ľadovej alebo o 2000 rokov skôr, aká ľudská alebo prípadne iná civilizácia je zodpovedná za jej postavenie?

Kým portugalské vojnové námorníctvo určí pôvod štruktúry sa mnohí z nás môžu pýtať prečo neboli prvé správy o objave uverejnené skôr než na konci roku 2012. Samozrejme agentúra NOAA, ktorá skúma vulkanickú činnosť v oblasti nálezu pyramídy ju mohla objaviť prostredníctvom sonarového zobrazenia a ďalších technológii pretože táto oblasť je intenzívne skúmaná kvôli svojej sopečnej aktivite.

Dôvody prečo agentúra nezverejnila prípadné informácie o objave môžu byť rôzne. Buď agentúra NOAA ešte neskúmala miesto kde sa pyramída nachádza, alebo sa snažila jej objav utajiť, prípadne pyramída neexistuje. Posledná z možných teórii sa však nezdá byť pravdepodobná vzhľadom na skutočnosti.


Na zobrazení zo sonaru je vidieť hrubý obrys štruktúry nachádzajúcej sa približne v hĺbke 100 metrov, ktorá na prvý pohľad pripomína pyramídu

Pomôcť podporiť myšlienku, že táto pyramída mohla byť postavená neznámymi civilizáciami by mohol výskum archeológov z Portugalského združenia pre archeologický výskum (Portuguese Association of Archaeological Research) na ostrove Pico, kde nedávno objavili nové nálezy na základe ktorých predpokladajú, že Azorské ostrovy boli obývané ľuďmi už tisícky rokov pred príchodom prvých Portugalcov. A dodnes nie je objasnená záhada, kto vytvoril skalné umenie, ktoré bolo na ostrovoch objavené.

Bola pyramída postavená nejakou neznámou civilizáciou, ktorá obývala Azorské ostrovy pred príchodom Portugalcov? Alebo dokonca nejde ani o výtvor ľudských rúk? Na odpovede na tieto otázky si ešte budeme musieť počkať. Uvidíme čo nám prinesie čas.


Môžu sa na Azorských ostrovoch nachádzať pozostatky bájnej Atlantídy? Niektorí bádatelia sa to domnievajú aj napriek pochybnostiam o existencií dostatočných vedeckých dôkazov, ktoré by túto teóriu podporovali

Tu sa nachádza video zo záznamom reportáže o objave pyramídy v portugalskom jazyku s anglickými titulkami pre tých, ktorí si chcú overiť pravdivosť informácií o objave:


VIDEO (PO, titulky EN) nájdete na tejto adrese.

Video: http://www.youtube.com/user/ricardoferreira78

Oblasť Azorských ostrovov je zaujímavá tým, že ju tvorí reťaz deviatich ostrovov sopečného pôvodu usporiadaných do troch hlavných skupín, ktoré ležia približne 930 míľ na západ od Lisabonu. Všetky sú umiestnené v okolí zlomu, ktorý oddeľuje Severoamerickú, Euroázijskú a Africkú tektonickú platňu. Zaujímavé miesto, ktoré mu dodáva energetické vlastnosti často spájané s pyramídami.


VIDEO (EN) nájdete na tejto adrese.

Video: http://www.youtube.com/user/Enterthe5t4rz

Toto video pojednáva o niekoľkých zaujímavých informáciách, ktoré skúmajú pravdivosť príbehu a pravdepodobnom mieste objavu pyramídy znázornenom pomocou vizualizácie za použitia niekoľkých máp.

Je dôležité si uvedomiť, že presné súradnice určujúce polohu pyramídy neboli zverejnené. Objaviteľ verí, že sa v tejto oblasti ešte môžu objaviť ďalšie dve pyramídy ako to naznačujú zobrazenia zo sonaru a mohli by tvoriť líniu podobne ako je to u pyramíd postavených v egyptskej Gíze.

Zdroje: http://themindunleashed.org/2014/01/huge-underwater-pyramid-discovered-n...
Collective Evolution
Portuguese-American Journal
Azores Pyramid Website
InternationalBusinessTimes
Príspevky: HumansAreFree
Doplňujúce obrázky: Artistic interpretation of the submerged pyramid near Portugal

Vydané: 29. januára 2014

Preklad: Pavol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Atlantída
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/atlantida


Autori: 
február 02, 2014 21:45 popoludní

 

 

Top