Obrázok používateľa CEZ OKNO
Muž z Ontaria vyfotografoval obrovskou kouli – UFO?

Jeden muž z Ontaria v Kanadě uviděl 10. prosince zářící UFO na obloze. Podle svědka tohoto pozorování Jamese Fykese, přibližně v 19 hodin pocítil nevysvětlitelné nutkání vyjít ven s fotoaparátem. Podíval se na Měsíc v úplňku a všiml si, že vedle něj bylo něco, co vyzařovalo světlou záři. Fykes to popisoval takto: “Neměl jsem ani ponětí, jak to mohlo být velké, protože jsem ani nedokázal určit jak daleko to bylo, ale zdálo se, že se to točí kolem Měsíce.”

Fykes udělal několik fotografií tohoto záhadného objektu, upravil expozici a rychlost závěrky s každým novým snímkem ve snaze zachytit ten nejlepší záběr tohoto UFO. Jedna z fotografií podporuje svědkův popis, že se UFO pohybovalo. Za použití pomalé rychlosti závěrky, Fykes udělal fotku, která ukazuje rozmazaný podivný objekt, což naznačuje jeho nesporný pohyb. Tento druh rozmazání je obvyklý při nočních záběrech, zvláště když držíte fotoaparát v ruce. Protože i ten nejmenší pohyb rozmázne světelný zdroj na fotce. Avšak, tohle není ten případ v tomto konkrétním záběru podivného objektu. UFO se objevuje rozmázlé, ale Měsíc nikoli. To naznačuje, že samotný objekt byl v pohybu, zatímco foťák byl v klidu.

Neznámý objekt v pohybu

Při focení záhadných objektů je obvyklé, že se pořizují při nízké světelnosti a způsobí odrazy světel nebo záblesk světla z čočky. Ale Fykes tohle zná a proto to není tento případ. Použil čočky, které redukují vibrace. Avšak ten nejsilnější argument proti odlesku čočky a odrazům světla je skutečnost, že objekt pozoroval na vlastní oči osobně na obloze.

Jason McClellan, 15. 12. 2011, http://www.openminds.tv/

Překlad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Bádanie
http://www.cez-okno.net/rubrika/badanie


január 12, 2012 23:55 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa wanda
  wandajanuár 14, 2012 13:45 popoludní

  Komentár: 

  Pro důkaz ,že to není odraz by postačilo víc obrázků s různou vzdáleností od měsíce pak by to bylo věrohodné .

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjanuár 15, 2012 13:37 popoludní

  Komentár: 

  Nubiru? :) Ale to by ju zrejme videl každý a bola by tam stále lenže tento objekt tam bol asi len určitý čas,čiže asi sa mýlim

 

 

Top