Obrázok používateľa CEZ OKNO
Biolampa dokáže uzdraviť

V predchádzajúcom článku sme už vysvetlili ako biolampa funguje a práve vďaka čomu dokáže liečiť široké spektrum zdravotných problémov. Teraz budeme pokračovať tým, čo konkrétne biolampa vie liečiť. Biolampa kombinuje tri liečebné efekty:

1. Protibolestivé pôsobenia biolampy

Základným efektom biolampy je analgetický efekt. Podrobné klinické testy preukázali, že elektromagnetické žiarenie polarizovaného svetla tlmí bolesť. Tým biolampa znižuje bolestivosť poklesom vodivosti v senzitívnych vláknach hyperpolarizáciou a synergie v ďalších oblastiach synapsií a nervových vláknach. Vďaka tomu nie je nutné užívať inak potrebná analgetiká, ktorá však so sebou často nesú aj množstvo vedľajších účinkov. Biolampa tak pacientovi umožňuje znížiť užívanie analgetík.

2. Protizápalové pôsobenie biolampy

Ďalším efektom biolampy je protizápalový efekt. Zápal totiž často sprevádza väčšinu ochorení a biolampa ho dokáže liečiť. Buď môže byť zápal len následkom nejakého ochorenia alebo môže byť dlhotrvajúci a hlavné príčinnú samotného ochorenia. V tomto prípade biolampa, ktorá pôsobí protizápalovo, dokáže účinne liečiť samotnú príčinu ochorenia.

3. Regeneračné účinky biolampy

V poradí tretím efektom biolampy je efekt regeneračné, pri ktorom dochádza k efektívnejšiemu metabolizmu buniek a tým pomáha k rýchlejšej regenerácii postihnutého tkaniva. Najlepšie možno tento efekt biolampy pozorovať u ťažko hojacich sa rán. A čo je dôležité - biolampa vie takto hojiť tkaniva i hlbšie umiestnených orgánov. Biolampa týmto spôsobom dokáže hojiť i tkaniva mimo jej priamy dosah a to vďaka tzv receptorovo-spúšťaciemu efektu. Pre jednoduchosť si ho možno predstaviť ako dominový efekt, kedy ožarovaná bunka odovzdá impulz ďalšie atď.

Biolampa pri liečbe kožných ochorení

Klasickou disciplínou kde biolampa vždy vynikala svojou účinnosťou je bezpochyby dermatológie. Moderná biolampa účinnosť ešte posúva a tak možno povedať, že biolampa dnes preukázateľne a účinne lieči väčšinu kožných ochorení. V kožnom lekárstve je biolampa najčastejšie využívaná na ošetrenie jaziev a pooperačných rán. U čerstvých jaziev môžeme zaznamenať účinok biolampy veľmi skoro, u starších jaziev je potom potrebné biolampu aplikovať dlhšie. Pôsobením biolampy sa zjazvené tkanivo zosvetlí a zmäkčí. Vynikajúci účinok biolampy môžeme pozorovať pri liečbe oparov, kde sa pri včasnom použití dostaví liečebný efekt už po prvej aplikácii. Tiež atopický ekzém patrí medzi kožné ochorenia, u ktorého sa s vysokou účinnosťou biolampa využíva. Biolampa ďalej efektívne lieči pásové opary, vredy predkolenia, kožné alergie, dekubity (preležaniny) či alopecis (vypadávanie vlasov). Nezabudnime ani na liečbu plesňových ochorení, ktoré biolampa lieči s vysokou úspešnosťou.

Biolampa v kozmetických salónoch

Biolampa využíva svojho regeneračného a protizápalového efektu aj v kozmetike. V poslednej dobe je tak biolampa stále viac obľúbená v mnohých kozmetických salónoch predovšetkým na regeneráciu pleti po peelingových kozmetických ošetreniach, hĺbkových čistenie pleti, lymfatických drenážou alebo depiláciou. Ideálny a hojne využívaná je biolampa tiež na vyhladenie vrások a na spomalenie procesu starnutia pleti.

Biolampa a kĺby

Súčasná moderná biolampa veľmi efektívne dokáže liečiť aj pohybový aparát. Dnes už biolampa preniká hlbšie do tkaniva a vďaka tomu je účinným prístrojom na liečbu kĺbových problémov ako je napríklad artróza, artritída, vyvrtnutia, pomliaždenia, natrhnutie šliach a svalov, bolesť krčnej a bedrovej chrbtice. Biolampa využíva protizápalový efekt na liečbu zápalov šliach a svalov. Pri liečbe pohybového ústrojenstva využíva biolampa plne regeneračný a analgetický efekt, čo prináša lepšie prekrvenie tkaniva, rýchlu úľavu od bolesti a celkovo výrazne rýchlejšiu regeneráciu poškodeného tkaniva ako keby nebola biolampa na liečbu užiť.

Toto je len výber ochorenie, ktoré biolampa dokáže efektívne liečiť. V praxi sa však stretávame s využitím biolampy na liečbu oveľa viac ochorení, ako je uvedené v tomto článku.

október 29, 2011 23:31 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top