Obrázok používateľa CEZ OKNO
Borelióza – co dělat, když běžná léčba nezabírá

Borelióza, nebo též lymeská nemoc, je závažné infekční onemocnění, se kterým se v posledních letech setkáváme stále častěji. Nemoc už nepřenášejí pouze infikovaná klíšťata, ale i komáři a jiný hmyz. Jistá ochrana ve formě očkování proti ní bohužel neexistuje. Projevy onemocnění jsou rok od roku závažnější a léčba tím pádem dlouhodobější a méně úspěšnější. Původcem onemocnění je bakterie (spirochéty) rodu Borrelia. Díky svému spirálovitému tvaru a šroubovitému pohybu se bakterie dobře dostávají do tkání. Dokonce dokáží překonat tzv. hematoencefalickou bariéru, která odděluje vnitřní prostředí mozku od cévního systému v těle a která umožňuje omezený transport látek mezi mozkovou tkání a krví. Jsou schopné vniknout do celé řady buněk - buněk tkání, buněk výstelky cév, neuronů a zde „nepozorovaně“ přežívat. A právě „díky“ schopnosti bakterií Borrelie pronikat do tkání a ukrývat se v nich, má náš imunitní systém problém je najít a zničit.

Jak funguje klasická léčba

Základem úspěšné léčby je správná diagnostika (správný typ laboratorního vyšetření) a podávání antibiotik v prvních stádiích. Mnohdy je nutné podávat je dlouhodobě, navíc v kombinaci několika druhů antibiotik, popř. antiparazitik. Avšak dlouhodobé podávání nemívá kýžený efekt a organismu může spíše uškodit. Proto v dalších stádiích boreliózy přichází často na řadu přírodní léčba.

Pohled tradiční čínské medicíny

Čínská medicína pracuje s pojmem „skrytý patogen“. Ten vzniká poté, kdy organismus napadne infekce (ať už je to chřipka nebo borelie) a imunita si s ní nedokáže zcela poradit - buď kvůli nevhodné léčbě, nebo neukázněnosti pacienta. Nedoléčený patogen se následně ukryje do hlubších vrstev a zde vyčkává, až přijde jeho čas. Pak už jen stačí mírné fyzické vyčerpání či psychická zátěž a „skrytý patogen“ se začne hlásit o příděl energie, kterou začne čerpat z oslabeného organismu. Příznaky bývají nejčastěji pocity únavy a vyčerpání, bolesti po celém těle, pocity zvýšené teploty, opakující se bolesti v krku atd. Postupem času bývají příznaky závažnější.

Coriolus – zbraň, kterou využívá tradiční čínská medicína

Cest, jak se v čínské medicíně zbavit „skrytého patogenu“, je více. Často se používají speciální bylinné směsi či akupunktura. V praxi se ale nejčastěji používají extrakty z čínských medicinálních hub.
Medicinální houby mají silné antibakteriální a protivirové účinky. Pokusy potvrdily, že dokáží zabránit množení bakterií i virů a mohou je i zabíjet, včetně multirezistentního (k většině antibiotik necitlivého) stafylokoka či bakterie způsobující tuberkulózu. Praxe ukazuje, že konkrétně medicinální houba ›› Coriolus dokáže ničit i zákeřné borelie.
Proč tedy někdo po kousnutí infikovaným klíštětem onemocní a jiný ne? To, jaké infekce chytíme a jak si s nimi poradíme, závisí na síle imunitního systému. Silný imunitní systém si dokáže poradit i s boreliemi, což vysvětluje, proč ne všichni, kdo se borelií nakazí, ji také onemocní. Silná imunita zabrání jejímu propuknutí nebo jejímu vyléčení bez našeho vědomí. Bohužel imunitní systém je dnes u mnoha lidí oslaben a na podobné infekce sám nestačí.
Coriolus jako extrémně silný imunostimulátor

Medicinální houba ›› Coriolus je extrémně silný imunostimulátor. Proto si ji čínská medicína bere na pomoc. Coriolus podporuje jak vrozenou, tak i získanou imunitu, což se projevuje tím, že infekce a „skryté patogeny“ jsou imunitními buňkami lépe vyhledávány, zabíjeny a odstraňovány z organismu. Vedle toho zlepšuje stav sliznic a (cévních) výstelek, což znesnadňuje šíření borelií dále po organismu.

›› Coriolus je sice u boreliózy volbou číslo jedna, nicméně často se kombinuje s dalšími houbami (dle příznaků):
• u neuroboreliózy s ›› Hericiem,
• u stavů velkého vyčerpání s ›› Reishi,
• u silných pocitů zimomřivosti s ›› Cordycepsem apod.

Pokud si nejste jisti, jaká kombinace hub by pro vás byla nejlepší, vyhledejte si specialistu na medicinální houby. Jejich seznam najdete třeba ›› zde.

Coriolus doporučujeme ve formě extraktu o koncentraci 40 % polysacharidů, ostatní houby s 30 % polysacharidů. Vyšší či nižší koncentrace nejsou dle našeho názoru optimální. Se „skrytým patogenem“ to bývá někdy běh na dlouhou trať. Terapie obvykle zabere 6 až 12 měsíců, nicméně je to velmi individuální a ovlivňuje ji mnoho faktorů.

U dospělého pacienta doporučujeme užívat 3-5 g houbového extraktu denně. Aby nedošlo k únavě imunitního systému je vhodné houby užívat 5 dní v týdnu a pak udělat na 2 dny pauzu.
Obecně medicinální houby posilují celkovou fyzickou i psychickou kondici. Podporují regeneraci organismu, který byl po týdny nebo měsíce oslabován a poškozován. Jsou bezpečné a je možné je kombinovat s klasickou léčbou.

MUDr. Drahomíra Holmannová Ph.D. a Milan Schirlo – praktik tradiční čínské medicíny, ›› TCM POINT


Prednášku Milana Schirla, ktorá odznela 22. 6. 2019 na ›› SLNOVRATE ~ STRETKU DUŠÍ, uvedieme čoskoro, sledujte titulku!


Dátum ďalšieho festivalu SLNOVRAT poznáme už dnes!

›› Uvidíme sa vo Zvolene, 27. júna 2020, v Dome kultúry

VSTUPENKU TERAZ ZAKÚPITE ›› ZA ZVÝHODNENÚ CENU 5€, NESKÔR 10€
JE TO AJ LÍSTOK DO TOMBOLY!


Súvisiace:

Celostná (Holistická) medicína
https://cez-okno.net/stitok/celostna-holisticka-medicina

Fytoterapia
https://cez-okno.net/stitok/fytoterapia

Srdce
https://cez-okno.net/clanok/clanok/srdce


Sekcie: 
august 30, 2019 00:58 dopoludnia

 

 

Top