Obrázok používateľa CEZ OKNO
O médiách

“Pamätajte si! Raz príde doba, keď sa vynoríme z tohto šialenstva, ktoré nám teraz vzbĺklo v hlavách a budeme sa za seba strašne hanbiť. Budeme sa prepadať od hanby, keď si spomenieme, na čo sme sa pozerali, čo sme čítali a čo sme počúvali. Ako sme dovolili, aby nás pár šikovných zvrhlíkov dostalo k novinám, časopisom a televíziám, ktoré sú žumpa plná zvratkov a výkalov. Nebudeme chápať, ako bolo možné profitovať na chorobách a nešťastí našich blížnych. Nebudeme schopní vysvetliť našim deťom a vnukom, ako sme to dopustili. Budeme sa snažiť nemyslieť na to, akých blbcov a hlupane sme to považovali za celebrity.”

Budeme sa hanbiť za dobu, keď boli denne na prvých stránkach nagelovaní pajáci a usmievavé opice, ktoré neznášali väčšie série orgazmov s tým istým partnerom. Budeme hovoriť, že na vine vtedy boli oni, akýsi neurčití oni, a tí budú medzi nami a budú ukazovať prstom na niekoho neexistujúceho.

Ale my sme spolupáchatelia tohto hnusu, nie iba tí čo to píšu, vydávajú a vysielajú. My s nimi ochotne kolaborujeme tým, že to pozeráme, počúvame, čítame a kupujeme.

Iba toľko som Vám chcel povedať, respektíve nie chcel, ale musel, lebo už mi praskne hlava od toho mlčania...

V “Pálenici Borisa Filana” odvysielané v Slovenskom rozhlase dňa 29. 11. 2008

Zdroj: protiprudu.info


Súvisiace:

Perly
http://www.cez-okno.net/rubrika/perly

Etika
http://www.cez-okno.net/rubrika/etika

Seriál: SLOVO DO ŽIVOTA
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-slovo-do-zivota


Autori: 
september 25, 2009 14:26 popoludní
 • krát komentár

8 krát komentár

 1. Obrázok používateľa daniela
  danielaseptember 25, 2009 21:55 popoludní

  Komentár: 

  Pán Filan máte úplnu pravdu, len škoda, že to nechápe väčšina ľudí.

 2. Obrázok používateľa AlA777
  AlA777september 27, 2009 17:12 popoludní

  Komentár: 

  Kdyz obcas srovnavam o cem referuji v televiznich novinach na caskych a slovenskych televizich, tak STV TN jsou aspon zajimave, v CR zvitezil koncept zprav "vrazda, smrt, zabiti, skandal a na zaver zviratko na uklidneni.. :\

 3. Obrázok používateľa Iva
  Ivaoktóber 10, 2009 22:11 popoludní

  Komentár: 

  Pan Filan,
  mate talent pisaneho slova, na mnohych to posobi. Urcite mate aj vela osobnych skusenosti. Je pravdou, co pisete, to vidime mnohi....ale svet ako taky s jeho sucasnou podobou nevyriesime... a uz vobec nie iba poukazovanim na chyby. Zmena je potrebna, skutocne, ale zmena osobna. Svet sa da zmenit! Vyvoj sa da urychlit k lepsemiu. Ale iba zmenou seba, osobnym prikladom. Nijako inak! ziadne bojovne postoje a revoloucie, nikdy nepomohli ani nepomozu.
  Ano dnes zijeme velku pakaren, ale asi aj ta je potrebna....je to zrkadlo nasich egoistickych snah...

  Chvalabohu tu ale mame Filana, Raza, Zbirku, Gotta, a kopu dalsich "celebritiek" ktorí nam to tu trochu sprijermnuju s humorom mudrostou a nadhladom..... len tak dalej!!

 4. Obrázok používateľa tomas truhliq
  tomas truhliqaugust 12, 2011 12:25 popoludní

  Komentár: 

  Pozri si krimi noviny, a spravy typu zatal sekerou do lebky :). Este len to je vyjadrenie skutocneho novinarskeho odpadu. podla tych sprav by si pomaly ale isto prestal aj chodit von, lebo svet je strasne zly.

 5. Obrázok používateľa Erichdottir
  Erichdottirseptember 26, 2009 09:25 dopoludnia

  Komentár: 

  Svůj život žiji, na nic si nehraji, nezávidím, tzv. celebrity ať si žiji svůj život, mně nevadí ani to, že je druzí vyznávají. Nebylo to vždy tak, ale došlo mi před pár léty, že druhé lidi nezměním, ale sebe sama změnit mohu, teda změnit mohu postoj, jak se na věci, situace alidičky dívat. To stačilo k tomu aby se mi život opět začal líbit a já se líbím životu. Strach nemám, někdy to na mne přijde, ale zapracuji na sobě, někdy stačí zhluboka dýchat a hlavně odjet do přírody. Koupila jsem kousek louky a teď na ní vytvářím "kousek lepšího světa". Vím, že takových jako já, je mnoho, víc než těch nešťastníků, kteří chtějí ubližovat. Protože to nejsou špatní lidé, pouze velmi, velmi nešťastní.
  Nechme studu a pojďme dělat lepší svět - začněme od sebe.

  Heal the world
  Make A Better Place
  For You And For Me

  Michael Jackson

 6. Obrázok používateľa Anna Szilvásiová
  Anna Szilvásiováseptember 26, 2009 09:50 dopoludnia

  Komentár: 

  Pán Filan, príjemne ste ma prekvapili, konečne to niekto známy povedal nahlas. Ja nečuším, hovorím v svojom okolí, čo si myslím, ale Vás počuje viacej ľudí ako mňa. Ďakujem, prajem všetko dobré a veľa tvorivých nápadov a sily ich dokončiť, A.Szi...

 7. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymseptember 29, 2009 22:01 popoludní

  Komentár: 

  Ano pane Filan,plne s vami souhlasim. Skoda jen,ze lide vetsinou nechteji slyset pravdu, vedi v cem ziji,ale mit iluze a viru v lepsi budoucnost je snadnejsi...Bohuzel opak bude pravdou. Kez by se vice lidi vazne zajimalo,co se tu OPRAVDU deje...Iva

 8. Obrázok používateľa Jana
  Janamarec 03, 2018 19:23 popoludní

  Komentár: 

  Vážený pán Filan, som rada, že som sa a základe jedného komentára na Vaše vyjadrenia dopracovala k tomuto Vášmu textu. Hoci nepredpokladám, že si budete ešte čítať reakcie naň po toľkých rokoch, ale nech. Je pravdou, že ak niečo akceptujeme vo svojej blízkosti a neozveme sa voči zvrhlostiam, špine či ukrutnostiam, ktoré niektoré média vo veľkom šíria, podieľame sa na tom. Ak nie inak, tak aspoň tým, že dovoľujeme, aby to poznačilo naše deti a ďalšie generácie. Lebo ony to už začnú brať ako normálne. A tejto predstavy sa hrozím. ďakujem Vám za Váš nesúhlas. JK

 

 

Top