Obrázok používateľa CEZ OKNO
Bratislava

Tieto budúce stavby ju majú zmeniť!


Twin City: Termín ukončenia - rok 2011; Projekt vyrastie na mieste bývalej káblovky a ulici Mlynské nivy. Vznikne aj nová autobusová stanica.


Eurovea: Termín ukončenia: rok 2010 (1. fáza); Nová štvrť vznikne v centre mesta medzi Dunajom a novostavbou Národného divadla. Výstavba je v plnom prúde.


Letisko: Termín ukončenia - rok 2012; Nová budova by mala stáť pri terajšom termináli - dobudovať treba parkovanie či opravy vzletových dráh. Chýbajú však peniaze.


River Park: Termín ukončenia - začiatok roka 2009; Komplex luxusných bytov vzniká na nábreží Dunaja spolu sa hotelom, neďaleko PKO.


Slovany: Termín ukončenia - rok 2010; Dvojica vežiakov na Račianskej ulici sa bude týčiť do výšky 130 metrov a tvoriť medzi sebou premostenie.


Panorama City: Termín ukončenia: rok 2010; Polyfunkčný objekt bude stáť na Pribinovej ulici vedľa budovy Tower 115.


Tri veže: Termín ukončenia - koniec roku 2010; Vzhľad Bajkalskej ulice výrazne zmenia rozostavané 24-poschodové tri rovnaké vežiaky.


Klingerka: Termín ukončenia - neuvedený; Továreň na Košickej ulici nahradí areál s bytmi, hotelom a kanceláriami. Práce by sa mali začať na budúci rok.


Rendez: Termín ukončenia - rok 2012; Výstavba lacných bytov v Rači sa začne na jar 2009. V štyroch objektoch pribudne 835 bytov.


Petržalka City: Termín ukončenia - rok 2013; Územie pri Chorvátskom ramene sa dočká premeny po troch desaťročiach. Stavať sa začne v polovici tohto roku.


Račianske mýto: Termín ukončenia jún 2009; Dvanásťposchodový vežiak nahradí drevenú krčmu uprostred mýta. Stavať sa má začať v najbližších dňoch.


Vienna Gate: Termín ukončenia - august 2008; Komplex sa stavia oproti železničnej stanici v Petržalke. Dva vežiaky majú 16 a 24 podlaží.


Lamačský port : Termín ukončenia - rok 2010 (1. fáza); Mestská časť, nazývaná aj The Port, vyrastie pri Dúbravke na ploche 110 hektárov. Stavebné práce sa majú začať na budúci rok.


Cubicon: Termín ukončenia - leto 2009; Komplex zmení tvár Mlynskej doliny. Bude napojený na diaľnicu D2, ktorá zabezpečuje spojenie s Rakúskom, Maďarskom a Českom.


Centropark: Termín ukončenia: rok 2011; Projekt sa omeškal o rok. Bude stáť v Petržalke v blízkosti diaľnice D2.


3nity: Termín ukončenia - jar 2011; Pripravovaný komplex leží v kancelárskej zóne na Plynárenskej ulici. Búracie práce sa už začali.


Lipový park: Termín ukončenia - rok 2009; V blízkosti Mlynských nív na Bottovej ulici vyrastú dva mrakodrapy (34 a 40 podlaží) s bytmi.


Južné Mesto: Termín ukončenia - rok 2017; Megakomplex sa bude nachádzať za Panónskou cestou na 90 hektároch. Výstavba sa má začať v priebehu mesiacov.


Areál Artmedia: Termín ukončenia - rok 2011; Na mieste Artmedie sa plánuje areál, ktorého dominantou bude 29-podlažná GG Tower. Na najvyššom poschodí má byť vyhliadková reštaurácia.


Zdroj: NET


„Prvý kilometer cudzinca v Bratislave“ nájdete na tejto adrese.

Rubriky: 
Štítky: 
jún 27, 2008 23:40 popoludní

 

 

Top