Obrázok používateľa CEZ OKNO
Breatharián – člověk, který žije nezávisle na jídle

Spisovatel Henri Monfort žije v Nantes v Jihozápadní Francii již více než sedm let bez jídla a nemá v úmyslu již více jíst fyzické potraviny. Henri se narodil se šamanskými schopnostmi, od mala měl duchovní zážitky, se kterými se kromě dědy nemohl nikomu moc svěřovat. Jako malý viděl pránu v atmosféře – malé bílé částice, které se velmi rychle pohybují. V 18 letech se Henri rozhodl jít cestou poznání sebe sama. Co se potom naučil, se stalo později základem pro životní styl nezávislý na jídle.

Henri přešel na vegetariánskou stravu, která je v souladu s konceptem „ahimsa“ nebo-li nenásilí. Zabýval se transcendentální meditací. Vyrůstal v Bretani, kde lidé jedí enormní množství masa, v rodině, kde ho rodiče nutili jíst maso. Byl často nemocen, měl slabá játra.

Poté, co se oženil a měl děti, žil 18 let normálním životem a pracoval v bance. Jako důsledek závislosti na jídle měl nadváhu 120 kilogramů. Až mu děti vyrostly, zaměřil svůj život znovu na duchovno.

Přišla mu do cesty kniha od Jasmuheeny s názvem „Žití ze světla.“ Přečetl tuto knihu během jedné noci a rozhodl se přejít na výživu z prány. Co to je prána? To je to, co nazýváme energií života…


„Žiji tím, že jsem jedno se vším, co existuje. A z toho důvodu se můžeme nasytit vším, co existuje.“

Pomocí knihy od Jasmuheeny, která ho provázela, prošel Henry 21. denním procesem. Ačkoli se Henri přes noc rozhodl žít z prány, měl již dva roky zkušenosti s půsty.

Člověk se nemůže začít vyživovat z prány přes noc. Je nezbytné, aby proběhla příprava a ta může být dlouhá, neboť se musí dosáhnout rovnováhy mezi čtyřmi úrovněmi bytí – mentální, fyzická, citová a duchovní.

Kromě toho je nutno pochopit rozdíl mezi půstem a žitím z prány.
„Pránická výživa je pro mě jídlo,“ říká Henri.

Půst má časový limit, začnete určitého data a skončíte určitého data. Maximální doba půstu je 4 měsíce. Pak tito lidé nemají žádnou energii a skončí ležící na zemi na infuzích. Pokud pokračujete k bodu, kde je váhový limit, nemůžete se vrátit zpět a váha bude i nadále klesat
i když začnete opět jíst, budete takto pokračovat až k smrti.


Půst je dualistický náhled: zde jsem já a tam je vesmír. Použiji své rezervy a odříznu se od vesmíru.

S pránickou výživou budeme získávat energii z vesmíru, to je jednotná vize. Spojil jsem se s vesmírem a on mě bude přímo vyživovat.

Podle Henriho je půst velmi důležitý na buněčné úrovni. Budeme držet půst, abychom se vyčistili, ale ne moc dlouho – den, dva, tři dny, týden – ne měsíce. Po čase díky půstu dojde k pročištění těla, které nazýváme detoxikací. Půstem se poodhalí tzv. buněčné vzpomínky – jsou to všechna onemocnění, kterými jste prošli, stres, který jste nashromáždili v průběhu života, dokonce i když jste byli vyléčeni, zanechá stopu ve vašich buňkách. Takže půstem vymažeme tyto vzpomínky. Existuje něco, co nazýváme „rodinná paměť,“ což znamená, že existují lidé, kteří ve stejném věku zopakují nemoci, které měli jejich rodiče nebo prarodiče. Tohle se odstraní také.

To se stane během prvního týdne tohoto procesu. Musíme si uvědomit, že když jíme 3x, 4x denně, nikdy neprojdeme detoxikační fází. Shromažďujeme toxiny v těle, v tucích, v kloubech a to je příčinou onemocnění. Takže půst je nezbytný a dobré detoxikace můžeme dosáhnout po třech měsících půstů. Takže když budeme držet čas od času půst, naše tělo bude vyčištěno.

A na citové úrovni musíme dostat ven nutkavý vztah k jídlu a také emocionální náhradu, kterou v něm nacházíme.

Prvním kritériem je, že si určíme váhu a neměli bychom jít pod ni.
Druhé kritérium je, že budeme mít neomezenou energii, že jsme zapojeni na univerzální energii. Není žádná další únava, vyčerpání, slzy. Takže čím více budeme aktivní, tím více energie budeme mít.
Třetí kritérium je, že rozdělíme čas, kdy spíme, na polovinu.
V současné době spí Henri 2 hodiny, ale vzbudí se, jakoby spal 7 nebo 8 hodin.

Jakmile je příprava hotova, přejdeme na 21 denní proces přechodu ke stavu žití nezávislého na jídle.

Prvním krokem je půst na vyčištění organismu.

Na mentální úrovni je nezbytné jít nad rámec obav a omezení typu: Půjde o strach? Budou tam úzkosti? Objeví se nutkání? Budu hledat obchod, abych našel jídlo? Co se stane?

Dalším požadavkem je mít neochvějné přesvědčení, že pro lidské bytosti existuje možnost přežít bez fyzického jídla.

Během prvního týdne půstu a detoxikace tělo zakouší změny na fyzické úrovni, které nejsou příjemné, zvláště první tři dny. Budete mít bílý jazyk, dech jako od psa – je to hrozné, ale je nutné tím projít kvůli očistě těla.

Ve druhém týdnu projde hlubší očista na buněčné úrovni.

Ve třetím týdnu se budeme zabývat pránickou výživou. Začneme si vizualizovat na začátku světlo, které jde dolů do hloubky našich buněk. Po třech, čtyřech dnech, obyčejně smysl vnímání začne pronikat, rozšiřovat a stává se čistějším. Henri uvádí příklad: „Jste v nádherné krajině a díváte se na západ slunce a cítíte se dobře, v tu dobu nemáte hlad, jste nakrmeni, to je pránická výživa. Vaše smysly budou vnímat nejjemnější energii života.

Tělo má schopnost se všemu přizpůsobit. Můžeme se vyživovat pomocí smyslů, které naberou rozměr, který si ani nedovedeme představit. Jakmile tělo získá znovu svou nezávislost od fyzického jídla, žití z prány se stane přirozeným a spontánním.“


Už více nejste nemocní, nikdy nepoznáte nemoc. Neznáte únavu, vyčerpání, stárnutí, můžete mluvit celé hodiny. Můžete cokoli dělat, stáváte se silnější, odolnější.

Henrimu opět narostly vlasy, kůže se zlepšuje, zlepšil se mu zrak, už téměř nenosí brýle. Jelikož měl nezdravá játra, měl velmi suchou kůži tzv. „hadí kůži, něco jako trudovitost, vyrážky apod. Úplně se to ztratilo. V minulosti měl artritidu, geneticky po dědečkovi. V 35 letech měl písařskou křeč, jinými slovy zneschopňující revmatismus, kdy nemůžete uchopit předmět, nemáte sílu, takže ho upustíte. Měl problémy s páteří, vyhřezlé plotýnky. Vše mělo souvislost s toxiny, které se usazují v kloubech. S pránickou výživou vidíme velmi rychlé zlepšení.


Neexistuje žádný konec, čím více budete konat, tím více energie tam bude.

Takže můžete hodiny chodit, řídit, hodiny pracovat, rychleji číst knihy s větší schopností soustředění, spíte jen 2-3 hodiny, takže můžete použít tento čas k práci na internetu nebo čtení knih.
Odpadá vám nakupování, vaření, uklízení, umývání… Také méně utratíte, spotřebujete méně elektřiny, žijete jednodušeji.

Henri Monfort pořádá přednášky, které jsou zaplněné několik měsíců dopředu. Provádí procesem menší skupiny i těch, kteří si to chtějí jen vyzkoušet, aby se seznámili s úžasnými možnostmi našeho těla a jeho samoléčebnými procesy.

Kontakt na Henriho Monforta: http://nourriture.pranique.free.fr

Videa 4-dílného pořadu o Henrim Monfortovi naleznete na:

http://suprememastertv.cz/b_1291.php i další díly.

Současně se zde můžete seznámit i s jinými současně žijícími breathariány, kteří žijí nezávisle na jídle a stejně tak i s breathariány z historie.

Zdroj: Supreme Master Television

Program přednášek Henriho Monforta:

21.11. 2011 Praha
Kino Světozor
www.kinosvetozor.cz

22.11.2011 České Budějovice
KD Slávie, Jirsíkova 2
začátek v 19h
info: www.terramitica.cz(http://www.terramitica.cz/)
předprodej vstupenek tamtéž od září: www.vstupenky.terramitica.cz
(http://vstupenky.terramitica.cz/)
další info: info@terramitica.cz,
Možnost přihlášení do seznamu odběratelů novinek o akci na webu.

23.11. 2011 Brno
Divadlo Bolka Polívky – sál kina Scala, vchod u Divadla Bolka Polívky, Jakubské nám. 5,
Od 18 h, cena vstupenky 300 Kč
Rezervace vstupenek u Jitky Ševčíkové jsevcikova@seznam.cz

24.11. 2011 Ostrava
Začátek v 18 hodin
Sál bude ještě upřesněn
Zájemci, hlaste se na adrese hlasodvahy@seznam.cz, nebo na adrese petr.pchalek@seznam.cz,
případně na mobil 739089210 pan Petr Pchálek

25.11. 2011 Pardubice
Začátek v 18 hodin
Dům techniky v Pardubicích
Předprodej vstupenek bude v prodejně Kamala v Domě techniky
Pardubice a Pardubice Region Tourism na náměstí Republiky, tel. 466 768 390
též na adrese www.ticketportal.cz nebo
u večerní pokladny v místě konání akce 1 hodinu před začátkem.
Vstupenky budou v předprodeji od 12.září 2011.

26.11.2011 Liberec
Lidové sady od 18 hodin
Předprodej, prodej, rezervace vstupenek a informace v Lidových sadech
denně od 8.00 do 18.00 hodin, telefon 482 710 649
a v Městském informačním centru na liberecké radnici
po - pá od 8.30 do 18.00, so - 9.30 do 12.30 hodin.
Rezervace vstupenek je možná též na http://vstupenka.liberec.cz.
Rezervační systém provozuje Liberecká informační společnost a.s.

27.11. 2011 v 19.00 hod Praha – Uhříněves
Divadlo Bolka Polívky U22
K Sokolovně 201
104 00 Praha 22 – Uhříněves
Kontaktní osoba Irena Kopuletá
e-mail: kopuleta@bolek.cz
vstupenky rezervujte na: vstupenky@bolek.cz / tel.: 725 936 914
www.divadlobolkapolivkyu22.cz

október 07, 2011 19:00 popoludní
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 08, 2011 11:50 dopoludnia

  Komentár: 

  Neviem. Som skôr skeptik. Ale všetko je možné. Ja som mal zážitok Nejedol som nič 12 dní a už po 8 dni som začal pociťovať obrovský prílev energie. Musel som ísť na záhradu a ručným náradím zrovnať svahovitý terén. Proste príval energie.Zlepšili sa mi všetky zmysly a cítil som aj vône ktoré som si pred tým nikdy nevšimol. Najťahší je prvý týždeň potom už je to ľahšie.Ale potom som to vzdal lebo som išiel na oslavu a tam sa pilo a jedlo tak po pár pohárikoch som už na všetko kašlal.

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 08, 2011 23:34 popoludní

  Komentár: 

  Pro skeptiky: stačí zkusit půst od 30 dnů výše... Jenomže k tomu se žádný mudla neodhodlá :-), na to nemá odvahu. Většina společnosti věří žvanění místo osobní zkušenosti.

 3. Obrázok používateľa Matej
  Matejjanuár 01, 2012 10:36 dopoludnia

  Komentár: 

  Mňa by skôr zaujímalo či človek, ktorý chce mať v budúcnosti deti nič neje a tým pádom sa mu scvrkáva žalúdok a teda nabíja sa len tými nehmotnými energiami ako môže splodiť zdravé deti ? Myslíte si, že pránu môžte transformovať aj na energiu vápnika, zinku a všetkého čo telo potrebuje ?
  Ja osobne som skúsil pôst len jeden deň a to už v ten deň večer som bežal rýchlosťou takmer ako superman, ale nakoľko bežný človek pracuje chodí, samozrejme veľmi potrebné na udržanie kondície sú aj fyzické cvičenia, potrebuje aj tú stravu, čiže podľa mňa je toto len jeden veľký extrém. Nechcel by som mať vychudnuté telo, nakoľko už len z toho jedného dňa čo som nejedol som vyzeral v tele na oko nebadateľne chudší.

 4. Obrázok používateľa Viliam
  Viliamseptember 09, 2012 07:19 dopoludnia

  Komentár: 

  Tiez som skusal iba jednodnovu ocistu, uz viackrat, a hodlam na nu nabehnut znova. Chcem si znova ocisit telo od vsetkeho bordelu :)

  Snazil som sa aj o 3-dnovy post, ale bohuzial som to musel zatrhnut uz 2. den, pretoze som na to nemal sil. Nemyslim si, ze je to vhodne pre kazdeho, ale ja to raz dokazem.

  Ja zase pozorujem opacny extrem - tebe sa sice zda, ze si vychudnuty, co je samozrejme po 24 hodinach bez jedla uplna hlupost (kludne sa odvaz a zistis); ja mam zas pocit, ze som paradne precisteny a musim velmi rychlo doplnat zasoby - jem vsetko co vidim a to vobec nie som nejaky velky jedak. Inak moj dobry zdroj hovori, ze taketo dietovanie je liekom na obezitu, ale aj podvyzivenost. Ja patrim do druhej skupiny a dufam, ze po uspesnom zvladnuti sa budem nachadzat niekde uprostred.

  Vraj bez jedla sa cloveku scvrakava zaludok.. Do anatomie ludskeho tela sa velmi nevyznam, ale badam to na sebe, ze ked dlhsie nejem, som schopny zjest abnormalne mnozstvo jedla, takze to so scvrkavanim zaludka vidim ako mensi nezmysel. Samozrejme v tom pripade, ak ide o kratkodobe diety :)

 

 

Top