Obrázok používateľa CEZ OKNO
Henri Monfort - člověk, který 9 let žije nezávisle na jídle (beseda v Pardubicích 25. 11. 2011)

"V 18 letech se Henri rozhodl jít cestou poznání sebe sama. Co se potom naučil, se stalo později základem pro životní styl nezávislý na jídle..."

Další beseda s francouzským breathariánem (člověkem, který žije bez jídla), tentokráte v Pardubicích. Opět jako host Jaroslava Duška. Další tříhodinové povídání o neuvěřitelném fenoménu „stravy pouze ze vzduchu a z prány", kterou údajně úspěšně praktikuje na zeměkouli už 30 až 40 tisíc lidí. Henri uvádí příklad: „Jste v nádherné krajině a díváte se na západ slunce a cítíte se dobře, v tu dobu nemáte hlad, jste nakrmeni, to je pránická výživa. Vaše smysly budou vnímat nejjemnější energii života. Henri se narodil se šamanskými schopnostmi, od mala měl duchovní zážitky, se kterými se kromě dědy nemohl nikomu moc svěřovat. Jako malý viděl pránu v atmosféře - malé bílé částice, které se velmi rychle pohybují.

V 18 letech se Henri rozhodl jít cestou poznání sebe sama. Co se potom naučil, se stalo později základem pro životní styl nezávislý na jídle. Henri přešel na vegetariánskou stravu, která je v souladu s konceptem „ahimsa" nebo-li nenásilí. Zabýval se transcendentální meditací. Vyrůstal v Bretani, kde lidé jedí enormní množství masa, v rodině, kde ho rodiče nutili jíst maso. Byl často nemocen, měl slabá játra. Po té, co se oženil a měl děti, žil 18 let normálním životem a pracoval v bance. Jako důsledek závislosti na jídle měl nadváhu 120 kilogramů. Až mu děti vyrostly, zaměřil svůj život znovu na duchovno. Přišla mu do cesty kniha od Jasmuheeny s názvem „Žití ze světla." Přečetl tuto knihu během jedné noci a rozhodl se přejít na výživu z prány. Co to je prána? To je to, co nazýváme energií života...
V současné době spí Henri 2 hodiny, ale vzbudí se, jakoby spal 7 nebo 8 hodin.

Už více nejste nemocní, nikdy nepoznáte nemoc. Neznáte únavu, vyčerpání, stárnutí, můžete mluvit celé hodiny. Můžete cokoli dělat, stáváte se silnější, odolnější. Henrimu opět narostly vlasy, kůže se zlepšuje, zlepšil se mu zrak, už téměř nenosí brýle. Jelikož měl nezdravá játra, měl velmi suchou kůži tzv. „hadí kůži, něco jako trudovitost, vyrážky apod. Úplně se to ztratilo. V minulosti měl artritidu, geneticky po dědečkovi. V 35 letech měl písařskou křeč, jinými slovy zneschopňující revmatismus, kdy nemůžete uchopit předmět, nemáte sílu, takže ho upustíte. Měl problémy s páteří, vyhřezlé plotýnky. Vše mělo souvislost s toxiny, které se usazují v kloubech. S pránickou výživou vidíme velmi rychlé zlepšení.

Neexistuje žádný konec, čím více budete konat, tím více energie tam je. Takže můžete hodiny chodit, řídit, hodiny pracovat, rychleji číst knihy s větší schopností soustředění, spíte jen 2-3 hodiny, takže můžete použít tento čas k práci na internetu nebo čtení knih. Odpadá vám nakupování, vaření, uklízení, umývání... Také méně utratíte, spotřebujete méně elektřiny, žijete jednodušeji. Henri Monfort pořádá přednášky, které jsou zaplněné několik měsíců dopředu. Provádí procesem menší skupiny i těch, kteří si to chtějí jen vyzkoušet, aby se seznámili s úžasnými možnostmi našeho těla a jeho samoléčebnými procesy.

Kontakt na Henriho Monforta: http://nourriture.pranique.free.fr


PREDNÁŠKU nájdete na tejto adrese

Zdroj: http://www.youtube.com/user/Gossscha1


Súvisiace:

Henri Monfort - člověk, který 9 let žije nezávisle na jídle
http://www.cez-okno.net/clanok/breatharianstvo/henri-monfort-clovek-kter...

Breathariánstvo
http://www.cez-okno.net/rubrika/breatharianstvo

:::film::: NA POČÁTKU BYLO SVĚTLO (dokument o žití bez jídla)
http://www.cez-okno.net/clanok/breatharianstvo/film-na-pocatku-bylo-svet...


január 14, 2012 17:58 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjanuár 14, 2012 19:33 popoludní

  Komentár: 

  Je to uz nekolikata zminka o panu H.M. co ctu, vsude se pouziva pomerne zvlastne znejici formulace "zijici nezavisle na jidle". Co to presne znamena ? Znamena to, ze vubec neji, jenom prijima tekutiny ? A pokud tekutiny tak jenom cistou vodu nebo nejake stavy ?
  Jinak z vlastni zkusenosti verim, ze vetsina z nas trpi spis prebytkem jidla. Po Vanocich jsem zkusil detox, jist pouze ryzi, vysadit kafe, nejake procistovaci techniky a svete div se, citil jsem se min unaveny, zdravejsi. Potiz je, ze se spatne odhaduje, kam az se s tim da zajit, kdy boj s ruznyma chutema uz neni jen chut ale potreba tela.

 2. Obrázok používateľa Anonym11
  Anonym11január 15, 2012 16:31 popoludní

  Komentár: 

  Asi by bolo lepsie si pozriet jeho prednsaku.Vyzivuje sa pomocou prany, teda pranicka vyziva. Prana je energia vsade okolo nas, nachadza sa aj v jedle ci vode. Ide o to, ze preprogramujes svoje bunky tuto pranu prijmat celym svojim telom nepretrzite a nie jedlom. Inak pije vodu, caje a kavu. Sam na prednaske tvrdi, ze musi vysvetlit dolezity rozdiel. Nehovori o tom, ze zo dna na den prestanes jest...ale, ze od jedneho dna sa zacnem zivit inym sposobom.
  Inak osobne sa mi nezda, ze ten pan by bol nejaky klamar, ci podvodnik, navyse jeho metoda sa da lahko overit bez negativneho ucinku na hocikoho zdravie. Sam rozmyslam, ze to skusim....nic za to nedam.

 

 

Top