Obrázok používateľa CEZ OKNO
Byla Sfinga původním vchodem do pyramid v Gíze?

Z historických záznamů víme, že nám Hérodotos zanechal zprávu, že Egyptští kněží mu vyprávěli o dlouho trvající tradici: formování podzemních bytů, která pocházela od původních stavitelů města Memphis. Podle nejstarších dochovaných záznamů (nápisů), existuje v podzemí systém zvláštních komor, které se nachází právě pod místem, kde jsou pyramidy a Sfinga.


Hérodotosovy zprávy byly potvrzeny, když v roce 1993 byl proveden hlubinný průzkum pomocí seismografu. Výsledky byly zveřejněny díky dokumentu Mystérium Sfingy, který se vysílal pro více jak 30 milionům diváků na televizní stanici NBC a to později téhož roku (http://www.cez-okno.net/clanok/magicky-egypt/film-tajomstvo-sfingy, pozn. red.).

Že pod Sfingou existují komory, je dobře známá věc již delší dobu. Egyptské autority potvrdily, že v roce 1994 byl proveden další průzkum. Psalo se o něm dokonce i v novinách, kde palcové titulky hlásaly: „Záhadný tunel ve Sfinze: Dělníci provádějící rekonstrukci poškozené Sfingy, našli starodávný průchod, který vede hluboko do útrob záhadného monumentu.“

Šéf Egyptských památek, Dr. Zahi Hawass, řekl, že nebylo pochyb o tom, že navazující tunel byl velmi starý. Záhadou ale zůstalo, kdo postavil onen průchod?

Proč? A kam to všechno vede…? Dr. Zahi Hawass řekl, že aktuálně neplánuje odstranění kamenů, které blokují vstup. Tajemný tunel je zavrtán do severní strany Sfingy a to přibližně na půl cesty mezi roztaženými tlapami a ocasem.

Populární domněnka, že Sfinga je skutečnou původní vstupní branou do pyramid, přežívá s překvapivou vytrvalostí. Tato domněnka vychází ze sto let starých plánů, které zpracovali zednáři a Rosekruciáni. V nich je vyobrazena Sfinga, která zakrývala halu, ze které vedly podzemní průchody do všech pyramid. Tyto plány byly sestaveny z informací, které získal údajný zakladatel Rosekruciánského řádu, Christian Rosenkreuz. Ten údajně pronikl do tajné podzemní komory a našel tam knihovnu plnou záhadných knih.

Christian Rosenkreuz získal informace pro své plány od archiváře školy mystérií ještě v době před odstraněním nánosů písku v roce 1925, kdy byly odhaleny skryté dveře do dávno zapomenutých hal, malých chrámů a jiných podzemních prostor.

Znalosti získané ze školy mystérií byly posíleny řadou objevů z roku 1935. Ty prokázaly další řadu chodeb a komor, které se nachází pod pyramidami. I následné průzkumy v 90. letech ukázaly, že pod Gízkou plošinou se nachází rozsáhlá síť chodeb, které jsou částečně zavalené a částečně zatopené. I z toho, co je doposud průchozí je patrné, že jde o velmi rozsáhlý projekt, ve kterém bylo vše propojeno v jeden monumentální celek.

Bohužel jako vždy nikdo nedokáže s jistotou říci, kdy a jakým způsobem to vše bylo postaveno a hlavně k čemu to sloužilo?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=489073457850168&set=np.26319137....

Zdroj: http://www.suenee.cz/byla-sfinga-puvodnim-vchodem-do-pyramid-v-gize/


Súvisiace:

Seriál: Pradávne mestá pod pieskami Gízy
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-pradavne-mesta-pod-pieskami-gizy

Sfinga (Abu-Hol)
http://www.cez-okno.net/stitok/sfinga-abu-hol


Sekcie: 
Štítky: 
september 04, 2013 23:24 popoludní

 

 

Top