Obrázok používateľa CEZ OKNO
BYLA ZDE CIVILIZACE X? Důkaz naznačuje, že ano I.

Atlantida: jméno, které zná každý a téměř každý ví, že odkazuje na bájný zatopený ostrov v Atlantském oceánu, který byl poprvé zmíněn v příběhu řeckého filozofa Platóna někdy během 4. století př. n. l. Zda Atlantida existovala, je domněnkou už skoro čtyři sta let, a to od té doby co v roce 1626 vydal Francis Bacon svůj román Nová Atlantis. Atlantida je kontroverzí, která trvá dodnes.


Pro některé lidi Atlantida existovala tak, jak ji Platón popsal, ale pro jiné platí přetrvávající názor vědců a archeologických výzkumů. Pro ty, kteří si jsou jistí, že Atlantida existovala, je to přesvědčení. Ale pro skeptiky je prehistorická civilizace s technickými výdobytky čistou fikcí. Bohužel, pro ty kteří se domnívají, že důkaz neexistuje, Atlantida byla „objevena“ badateli z celého světa, od Jižní Ameriky přes Středozemní moře až po Britské ostrovy.

Ačkoliv jsou vědci přesvědčení, že Platonův fiktivní příběh o Atlantidě pojednává o zničení ostrova Théra v roce 1628 př. n. l., Atlantida zůstává svatým grálem archeologie, třebaže to archeologové nepřiznají. Objevení důkazů – třeba i nejmenšího artefaktu – že ztracený kontinent Atlantidy skutečně existoval, by byl největší nález v kronikách všech historických disciplín. Historie by nejenže byla objevena, ale musela by být přepsána. Nicméně pokud nebudou důkazy objeveny a potvrzeny, bude zuřit spor mezi zastánci a skeptiky, přičemž skeptici budou mít jasnou výhodu. Vše je o důkazech.

Důvěryhodné důkazy jsou důležité a zatím neexistuje žádný přímý důkaz o existenci Atlantidy. Žádný starodávný kámen nebo cedule oznamující „Atlantida touto cestou“ nebo „Vítejte v Atlantidě“ nebyly nalezeny. Nebyl nalezen žádný artefakt dokazující, že sofistikované atlantské vybavení bylo používáno jakoukoliv jinou kulturou nebo civilizací v prehistorických dobách. Pokud je tomu tak, proč tedy někteří lidé trvají na tom, že je příběh o Atlantidě pravdivý?

Odpověď na tuto otázku leží v údolí Nilu ve starověkém Egyptě a v tajemném období Staré říše. Tam začal můj hon za Atlantidou.

STANDARTNÍ VYSVĚTLENÍ MISINTERPRETACE DŮKAZŮ

Zříceniny starověkého Egypta jsou jedinečné. Nikde jinde na světě neexistují tak nádherné megalitické stavby a granitová pole. Je zřejmé, že stavitelé chrámů a pyramid starověkého Egypta použili granit, vápenec a čedič jako primární materiály v jejich architektonických návrzích. Důležitost tohoto faktu nelze přehlížet.

Práce s kamenem není snadná a práce s granitem – nejtvrdším kamenem který známe – a dosažení takového ekonomického růstu, aby se mohlo stavět ve velkém a všude, jak starověcí Egypťané dělali, je nemožné bez diamantového nářadí. Tak velké a četné projekty ve velkém měřítku dnes vyžadují speciální nástroje a vybavení. Názorný příklad: Chufuova pyramida v Gíze byla nejvyšší stavba světa, dokud Francie nepostavila v roce 1889 Eiffelovu věž.

Takže, jak mohli starověcí Egypťané postavit celou civilizaci z vápence, čediče a granitu jen s pomocí měděných dlát, kamenných kladiv, doleritových kamenů a hrubé síly? Jak mohlo být s takovou dokonalostí a citem pro detail vytesáno a poté vztyčeno tak obrovské množství granitových soch, z nichž některé přesahují výšku 40 stop (cca 12 m)?

Tradiční vysvětlení je, že to provedli s měděnými dláty, kamennými kladivy, doleritovými kameny a hrubou silou. Nicméně, dle mého názoru, vzhledem k tomu, že žádná kultura nebo civilizace nebyla během následujících 4000 let schopná zopakovat složitost, rozsah a množství staveb Staré říše, potom tradiční povědomí musí být jen nesprávnou interpretací důkazů – nejčastěji v případě Velké pyramidy. Skepse má své pro, i proti.

-pokračovanie-


›› EDWARD MALKOWSKI má celoživotní zájem o historii, konkrétně o starověk s mimořádným zájmem o filozofii a vývoj náboženství od starověku až po moderní dobu. S názorem, že starověké biblické příběhy v knize Genesis byly založeny na historickém faktu, začal během pozdních devadesátých let 20. století zkoumání takových možností, které vedly až k jeho první knize “Sons of God – Daughters of Men”. Ta ho zavedla k jeho hlubokému zájmu o původ civilizace, nezvykle velkým památkám egyptské Staré říše, především Sfingy, a vlivu egyptské filozofie a kultury ve starověkém světě. Výsledkem byly další dvě knihy: “Before the Pharaohs” (v češtině ›› “Před nástupem faraonů”) a “The Spiritual Technology of Ancient Egypt”. Edward bude mít nový pohled na fyzické a písemné důkazy na technicky vyspělou, prehistorickou civilizaci v jeho další knize, “Ancient Egypt 39,000 BCE: The History, Technology & Philosophy of Civilization X”. Také se autorsky podílel na knize “The Search for Lost Knowledge: A Graham Hancock Alternative Science and History Reader”.

Zdroj: http://www.newdawnmagazine.com/

Preklad: Naďa

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Egypt – Odhalenie
http://www.cez-okno.net/zakazana-egyptologia

Výber NEW DAWN Magazine
http://www.cez-okno.net/rubrika/vyber-new-dawn-magazine


január 09, 2018 01:09 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top