Obrázok používateľa CEZ OKNO
Čarokruhy

Trápila ju neustála únava, občas sa jej zakrútila hlava, pobolievali ju kĺby aj nohy. Po dlhých a náročných vyšetreniach bol verdikt jasný: roztrúsená skleróza. Pani Ivana - mladá, iba 26-ročná žena, zhodou okolností lekárka, nepotrebovala podrobné vysvetlenie. Dobre vedela, čo ju čaká. Toto degeneratívne ochorenie graduje rôznou rýchlosťou a keďže napáda ložiská nervových vlákien, ktoré postupne prestávajú vysielať vzruchy, človek obyčajne končí na invalidnom vozíku. Obmedzené prostriedky klasickej medicíny práve pri tejto diagnóze hovoria: je to nevyliečiteľná choroba, jej priebeh sa dá iba zmierňovať.Liečiť chorobu v človeku a nie človeka v chorobe

Osvietený človek hľadá cesty na riešenie predovšetkým v sebe a pátra tiež po ľuďoch, ktorí sa na problém vedia pozrieť aj z iného uhla. A tak doktorka pani Ivana zašla za iným pánom doktorom, konštitučným homeopatom Petrom Kubisom. A keďže tento doktor akoby znovu objavil Hahnemannov základný homeopatický princíp - liečiť choré vnútro, (lebo duch a telo jedno sú), postupne sa dopracoval k záveru, že u pani Ivany sa všetko začalo obyčajným zápalom vlasových cibuliek, ešte niekedy v detstve. Klasická liečba zápal potlačila. Prešlo pár rokov, až do času dospelosti, keď sa vtedy už u doktorky Ivanky - objavil ekzém. Usilovne ho natierala steroidnými mastičkami, až kým sa nezatlačil niekde do úzadia. O pár mesiacov sa objavili hnačky neidentifikovateľného pôvodu. Antibiotiká zabrali v priebehu troch dní, ale po čase sa hnačky opäť vrátili. Okamžite sa pridružili aj problémy so zrakom, čo je už jeden z príznakov ochorenia na sklerózu multiplex. Doktorovi Kubisovi to bolo jasné: problém sa presunul z menej dôležitého do závažnejšieho systému.

Vysvetlenie je prosté: zápal vlasových cibuliek a tiež ekzém sa podľa embryológie vyvíjajú v prvej zárodočnej vrstve, kde vzniká pokožka. Problémy črevného traktu to je už druhá vrstva - (choroba postúpila do náročnejšieho štádia) a odrazu tu bola roztrúsená skleróza, čo je šiesta zárodočná vrstva, v ktorej vzniká nervový systém. Toxín, ktorý sa nenápadne prejavil na vlasových cibuľkách z tela nezmizol, iba sa presunul, ba priam skočil na nervy, aby ich postupne vyradil z činnosti.

Liečenie je v súlade s prírodnými zákonmi

Uplynulo už 250 rokov, čo na zem prišiel zakladateľ homeopatie Samuel Hahnemann. Dielo Organon, z ktorého sa dá vychádzať ako z biblie, prepisoval šesťkrát. Zanechal tu presné postupy, ako ísť krok za krokom, aby sme dosiahli úplné vyliečenie. A čo to znamená slovami dr. Petra Kubisa? "To znamená, že budeme uplatňovať najmodernejšie poznatky z embryológie, genetiky, imunológie, fyziológie, aj biochémie", konštatuje vecne. Treba povedať, že dr. Kubis nemá k dispozícii žiadne prístroje, ale riadi sa princípom: liečiť človeka v chorobe a nie chorobu v človeku. Dôležité je pacienta spoznať do hĺbky, zistiť aké sú jeho vlastnosti tie, s ktorými prišiel na svet spolu s genetickou výbavou. Lebo gén riadi bunku. A bunka tá malá čarodejka v nás, môže fungovať tíško a dobre, ale aj všeličo povyvádzať.

Je veľmi pravdepodobné, že človek s menšou dôverou v tento jednoduchý, a predsa účinný systém, by 14 dní "lietania" považoval za dyzentériu a sotva by to riešil bez medikamentov a bez paniky. Doktorka Ivanka naopak, tešila sa a vydržala. Samovoľným čistením sa telo zbavilo toxínov. Aj tých, ktoré spôsobili roztrúsenú sklerózu.

Liečenie podľa prírodných zákonov musí prebehnúť tak, že samo telo sa bude postupne vysporiadavať s problémami, ktoré človeka trápili predtým. Škála chorôb sa u pani Ivany postupne prinavracala až tam, kde to začalo k zápalu vlasových cibuliek. Keď dostala malú kožnú erupciu bolo jasné, že je vyliečená. A k tomuto spätnému liečivému procesu musí dôjsť vždy, nech je terapia akákoľvek. Ivana užívala konštitučný homeopatický liek vytvorený iba pre ňu, podľa jej konštitučných vlastností. Medzi ne patrila, napríklad, aj vlastnosť, ktorá sa často vyskytuje aj u onkologických pacientov: príliš veľká svedomitosť.

Ešte v detskom veku, hneď ako prišla zo školy, pustila sa do učenia a neprestala dovtedy, kým všetko nezvládla. Ak dostala nejaké úlohy či už doma alebo v škole, bezodkladne ich riešila. To bolo v nej, takúto výbavu dostala do vienka. Príliš veľká zodpovednosť, napätie a málo oddychu často privodí aj iný vážny zdravotný problém. Veď telo sa nedá oddeliť od psychiky.

Autizmus a imbecilita sa vedia vytratiť

Dr. Kubis sa stretol s prípadom, keď obyčajný opar (herpes) na pere dievčaťa vyústil do stavu jej hlbokého bezvedomia. Dievča mastičkou potlačilo vírus herpesu, ktorý sa z povrchu stratil, ale nie z tela. A keďže jej organizmus bol mimoriadne vnímavý na toxíny, ten "skočil" z prvej úrovne rovno na šiestu, kde paralyzoval celé telo. Počas mesiaca si s tým nikto nedokázal poradiť, nič nezaberalo. Keď zúfalí rodičia zavolali dr. Kubisa ako poslednú nádej, z rozhovoru vyplynulo, že noxou, teda škodlivinou, ktorá to spôsobila, by mohol byť onen vírus herpesu. Dievčatko dostalo špeciálne pre ňu pripravený homeopatický preparát. Keď sa na pere opäť objavil herpes, bolo jasné, že všetko je definitívne preč. Ten však už nechali bez mastičiek. "Dozrel a sám odišiel", s úsmevom to uzavrie dr. Kubis.

Niekoľko ďalších príbehov má podobný záver. Dieťa s diagnózou imbecilita, ktorá sa považuje za nemennú a bojí sa jej každý rodič, sa po liečbe stalo najlepšie prosperujúcim žiakom na normálnej základnej škole. "V takýchto prípadoch však treba s terapiou začať v čo najranejšom veku," doplní dr. Kubis. Tento typ homeopatie je rovnako úspešný napríklad aj u autistických detí, ba sú aj prípady, keď sa schizofrenici vrátili do bežného života.

Ľudí voľakedy kvárili celkom iné choroby ako dnes, ale princípy sa v podstate nezmenili. Voľakedy to bol svrab, pohlavné choroby ako kvapavka či syfylis, tuberkulóza... Dnes sú to hlavne srdcovocievne a onkologické choroby, ktoré patria medzi najdeštruktívnejšie. V Indii, v ktorej dr. Peter Kubis už niekoľkokrát pobudol, je to trocha inak. Tu sa dá stretnúť s leprou aj s malomocenstvom, aj s niektorými ťažko identifikovateľnými ochoreniami, lebo u nás sú už skôr výnimočné. Je to dobrý priestor na štúdium aj na kvalitnú homeopatickú prax. Nezriedka sa stane, že k lekárovi počas dňa príde aj vyše sto ľudí.

Základnou myšlienkou výučbových seminárov je myšlienka, že telo a duch jedno sú. Prichádzajú sem doktori z celého sveta, aby indických pacientov s tou najširšou škálou zdravotných problémov, aké si u nás doma sotva vieme predstaviť, liečili konštitučnou homeopatiou na základe embryológie, genetiky a ďalších najmodernejších poznatkov. Ťažko sa tomu verí, ale už pred 250 rokmi o tom písal jej zakladateľ Samuel Hahnemann.

Na záver už iba jedna myšlienka: Iba málokedy si človek uvedomí, aká dôležitá je čistota myšlienok, slov i následných činov pre vlastné zdravie.

Lea Gallová

Zdroj: KORZÁR


Sekcie: 
Rubriky: 
Štítky: 
november 28, 2008 15:01 popoludní

 

 

Top