Obrázok používateľa CEZ OKNO
„Chemtrails“ - nebeskí posýpači

Pamätáte sa ešte na časy, kedy ste bezstarostne ležali v páľave letného slnka na lúke a hľadeli na nádhernú modrú oblohu? Sem tam nebo preťalo lietadlo zanechávajúc za sebou dlhý žltý pás, ktorý sa po pár minútach rozplynul v atmosfére... Pozrite sa na nebo dnes. Vidíte to? Je to všade, stačí zdvihnúť za slnečného dňa hlavu a presvedčiť sa osobne. Celé stáda lietadiel križujú oblohu, zanechávajúc za sebou dlhé masívne línie.

Tie sa nerozplynú po chvíli ako kedysi, práve naopak. Po pár minútach sa ako pavučina rozťahujú po oblohe, aby sa následne spojili so susednými a vytvorili bielu clonu, cez ktorú len s najväčšou námahou prenikajú slnečné lúče. Nie sú to prirodzené oblaky, ani kondenzovaná para leteckého benzínu, je to odporná chémia, ktorú do luftu vypustili záhadné lietadlá neznámej výroby i typu, ktoré v obrovskej rýchlosti a ešte väčšom utajení „skrášľujú“ vzdušný priestor modrej planéty.


19.04.2007 - Zvolenská podvečerná romantika. V pozadí „čerstvé“ línie, ktoré sa neskôr, ako vidno v hornej časti záberu, rozplynú do neprirodzeného oparu.

Nevylučujem, že pohnútky mocných môžu byť v tomto prípade výnimočne realizované k prospechu ľudstva. Dnes, kedy tematika globálneho otepľovania tvorí podstatnú časť vedeckých seminárov, je pochopiteľné, ak sa snažíme zachrániť modrú planétu všetkými dostupnými prostriedkami. Pomaly sa prichádza totiž na to, že priemerná teplota Zeme sa nezvyšuje iba naším likvidovaním prírody, ale najmä abnormálnym správaním Slnka, ktoré sa v poslednej dobe nevie zmestiť do kože. V takom prípade je jednou z údajných možností odrážanie časti slnečného žiarenia naspäť do vesmíru. To by mohlo byť príčinou vytvárania umelých chemických oblakov, tzv. zrkadiel na slnečné lúče. Ich chemické zloženie dokonca môže údajne filtrovať i škodlivé ultrafialové žiarenie. Ak sa však toto všetko robí k zastaveniu klimatických zmien, prečo sa o tom mlčí? Preto, aby sa nevyvolávala globálna panika? Alebo preto, že zloženie týchto oblakov prospieva klíme, ale škodí zdraviu? Márne budete na internete či v médiách hľadať oficiálne informácie o tomto „práškovaní“. Dokonca i profesionálne zvedaví novinári z nejakého nevysvetliteľného dôvodu sa o spomínanú problematiku vôbec nezaujímajú (česť výnimkám), všetky informácie môžete čerpať len zo zdrojov, ktoré oficiálne zdroje považujú za konšpiratívne.


19.04.2007 - Priamočiare línie, ktoré neskôr prekrižovali ďalšie lietadlá a na nebi vznikla efektná mriežkovaná textúra.

Apropó - konšpiratívne teórie. Toto pomenovanie sa aplikuje na názory a tvrdenia, ktoré pre nedostatok dôkazov alebo logických vysvetlení nemožno považovať za reálne. Prax je ale vlastne taká, že konšpiráciou sa nazýva všetko, čo nedisponuje pečiatkou „oficiálnych“ informačných zdrojov, spravidla slúžiacich k propagande mocných. A zrejme budem za napomáhača konšpirácií definovaný i ja, hoci ja sa len jasne pýtam - prečo ráno z okna vidím modrú oblohu následne v jednom momente rozpáranú nespočetným množstvom križujúcich lietadiel, ktorých dym sa rozplynie do jemného oparu a z neho sa počas nasledujúcich hodín sformujú záhadné a už na prvý pohľad neprirodzené mračná?! (viď fotografie nižšie) Niekto sa môže oháňať názorom - v tej výške a riedkosti vzduchu je rozptyl plynu odlišný od „pozemského“. Potom však možno predpokladať, že i klasický benzín z miliónov áut by po vyparení do relevantnej výšky mohol tvoriť rovnaké oblaky. Alebo inak - pamätáte si, žeby v minulosti (rok 2000 a dávnejšie) prznili oblohu podobné úkazy? Schválne, pozrite si doma staršie fotografie, či tam niečo podobné uvidíte.

Zvolen - 21.04.2007


Fáza I. - Na začiatku je nádherné slnečné ráno s jasnou belasou oblohou.


Fáza II. - Začína sa nálet. Za tajomnými bielymi lietadlami sa vinie dym, ktorý sa nerozplýva.


Fáza III. - „Para“ sa časom formuje do bieleho oparu...


Fáza IV. - ...z ktorého sa za pár hodín vymodeluje takýto nádherný oblak. Podotýkam, že toto všetko sa dialo v priebehu cca 6 hodín (10-16) za totálne jasného dňa bez najmenšieho náznaku prirodzenej oblačnosti!!!

Niektoré zdroje tvrdia, že ide o jemný prach aluminia (resp. iného ľahkého kovu + ďalších chemických prvkov pridávaných do paliva), ktorý môže plniť aj vyššie spomínaný účel, ale existuje i možnosť jeho zneužívania na vojenské účely. Nebudem ich tu konkretizovať, niektoré teórie sú skutočne bláznivé, v závere uvádzam pár liniek na články, aby ste si urobili názor sami. Pre viac informácií si stačí „vygoogliť“ tajomný výraz „chemtrails“ alebo si pozrieť video na YouTube a dozviete sa o tom viac. Samozrejme, informácie z internetu sú aké sú, žiaľ, keď oficiálne média mlčia, resp. zatĺkajú, človek zostane odkázaný na jediný zdroj, ktorého serióznosť je nepredvídateľná. Ale čo je vlastne seriózne vysvetlenie? Keď mi nejaký odborník (nemyslím „odborníkov“ v diskusiách na blogu) povie, že ide len o spálený benzín a mne sa pred vlastnými očami za pár hodín tento plyn sformuje do podivného oblaku, ktorý na zbytok dňa zakryje slnko?! Pritom, letecká doprava funguje denne, tak prečo v iných dňoch sa podobný úkaz nekoná? Iné poveternostné podmienky, rôzna výška letov, rozdielny benzín...? Smiešne...


14.04.2007 - Počiatočná i pokročilá fáza „chemtrails“ - umelý oblak, ktorý ešte stále dotvárajú početní „ilustrátori“ nebies...

Nech sa týmto „posýpaním“ oblohy sleduje čokoľvek, robí sa tak s neskutočne prísnym a premysleným utajením. A to priamo nad našimi hlavami. Všade. Kdekoľvek na planéte sa pozriete na nebo, uvidíte niečo podobné, ako som zverejnil na fotkách. Nie je to dennodenný úkaz, ale v posledné dni sa opakuje až príliš často, spravidla za jasného slnečného dňa. Vidíme to všetci a pritom si to nikto nevšíma. A tých pár ľudí, ktorí sa o to zaujímajú, vyhlasujú za konšpirátorov - veď nie je nič jednoduchšie ako odsudzovať bez akejkoľvek akceptácie rôznorodosti názorov (už sa teším na tie príspevky v diskusii)... Nepatrím medzi tých, ktorí sa priväzujú o komíny jadrových elektrární a ani sa nehádžu pod kolesá lesných traktorov, snažím sa len upozorniť na to, čo som si všimol, tak ako dúfam, že rovnako budem upozornený na niečo, čo spozoruje niekto iný.


Že v sobotu (21.04.2007) nešlo iba o lokálny úkaz v okolí Zvolena, svedčí i záhadná (mriežkovaná) obloha v pozadí moderátora TV JOJ v príspevku z Televíznych novín.

Nad našimi hlavami sa deje niečo podivné. Právo na informácie má každý z nás a je snáď normálne, ak sa kladú otázky a žiadajú odpovede. Každý z nás má právo na modrú oblohu, čistý vzduch a slnečné svetlo. Ak sa pýtame, prečo sa klčujú lesy, špinia rieky a ničí klíma, máme snáď i nárok na objasnenie toho, čo sa deje nad našimi hlavami. Je normálne sa pýtať a očakávať odpoveď. Vždy. Na všetko.

Dnes je vonku znovu jasno. Dokonca i čiary za lietadlami sa rýchlo rozplývajú. Zatiaľ je teda na oblohe kľud. Ale to neznamená, že už o pár hodín tu nebudeme mať ďalšie „nálety“. Pozrite sa občas na nebo. Možno tam uvidíte to, pred pár dňami ja. Totálne jasný a slnečný deň je na to predurčený. Môžete a nemusíte tomu prikladať význam. Tiež som to ešte nedávno pokladal za niečo prirodzené. Možno to raz skončí rovnako rýchlo, ako to pred pár rokmi začalo. Dúfam. Pretože inak by pre budúce generácie ten nádherný výraz „modré z neba“ mohol byť len citátom z rozprávok a spomienkou z rozprávania starých materí...

ZOPÁR LINIEK VENUJÚCICH SA CHEMTRAILS

Stránky v angličtine:

http://imageevent.com/firesat/strangedaysstrangeskies?z=3&c=4&n=1&m=-1&w...
http://www.chemtrails911.com/index.htm
http://www.masternewmedia.org/news/2007/03/10/chemtrails_what_they_are_a...
http://www.holmestead.ca/chemtrails/haik.html
http://www.tenerifenews.com/cms/front_content.php?client=1&lang=1&idcat=...

Martin Tužinský

exkluzívne.cez.okno


Posielať môžete výsledky bádania,
úvahy, poviedky, či básne!
redakcia@cez-okno.net

november 25, 2010 20:32 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymnovember 26, 2010 12:51 popoludní

  Komentár: 

  Pokud se jedná o armádní projekt, tak:
  1) Se nejedná o "blaho" lidí...pro ně jsme až na posledním místě.
  2) Vám nikdo nic nebude vysvětlovat ani objasňovat.
  3) Bude se zatloukat, zatloukat....zatloukat
  4) A ti, kteří budou hodně vědět a moc by mluvili budou umlčeni...jakkoliv

 2. Obrázok používateľa M. Tužinský
  M. Tužinskýnovember 26, 2010 14:42 popoludní

  Komentár: 

  Jedinej veci v ramci tohto posypania nerozumiem - ktokolvek to nariadil musi predsa tiez zit pod tymito "oblakmi". Preto som pocas pisania tohto clanku polemizoval s myslienkou, ze existuje i ta moznost, ze to ma planete skor pomoct ako uskodit. Dnes uz taky pozitivne naladeny nie som...
  Likvidacia nepohodlnych ludi nie je jedinym riesenim, nasli sa i humannejsie - vyhlasenia za konspiratorov (blaznov) a zosmiesnovanie v mediach.

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymnovember 27, 2010 03:31 dopoludnia

  Komentár: 

  ...žít pod těmi oblaky může...když víte co se sype, pak víte jak se chránit...

 

 

Top