Obrázok používateľa CEZ OKNO
Negativistický pohľad na svet? (Odpoveď Verthandimu)

Tiež žijem na vidieku. Voda stojí na poliach od zimy, niektoré družstvá na okolí majú menej ako 50 %-né úrody oproti normálu. Bežne sa orie až teraz keď zamrzla pôda kvôli premočenej pôde. Len mne osobne nezarodil ani jeden z 29 stromov jabloní. Voda mi vydusila 11 novovysadených ovocných stromčekov. Vykapalo mi kvôli nevysychajúcej vode ďalších 6 starších stromov. Väčšia časť záhrady ostala celoročne v bahne, polovica trávnikov sa kvôli tomu nedala kosiť. Z podmočenej pôdy mi začal sadať a praskol dom.

Určite uznáte že mám pádny dôvod sledovať počasie a jeho anomálie. Ani starí ľudia si nepamätajú také lokálne počasie ako bolo posledné dva roky. Persistentné expandujúce contrails mám nafotené a odpozorované mnohokrát. Odparovanie vody počas dažďa tiež. Nezvyčajné svetelné úkazy (sundog) v atmosfére. Dážď za vysokého tlaku (barometer ukazuje "pekne"). Neuveriteľné búrky - také intenzívne že som ich predtým nevidel. Čudné počasie. Čudné farby v atmosfére (fotím, viem čo je počas "magical hours" normálne).

Popieranie je mentálne nastavenie, rovnako ako konšpirovanie. Jedna aj druhá strana sa môže odvolávať na fakty pre ktoré bude mať svoje vysvetlenia. Možno si spájam spolu nesúvisiace javy, ale podľa logickej podmienky - Occamovej britvy - hľadám najjednoduchšie vysvetlenia. Lokálne extrémne výkyvy počasia môžu byť prirodzené (bez priamej príčinnej súvislosti s ľudskou činnosťou) alebo umelé. Umelé môžu byť zámerné (modifikácie počasia) alebo ako bočný produkt iných činností (globálne otepľovanie?). Pre všetky tri príčiny a ich vzájomné kombinácie sa deje to čo sa deje. Ja nemám aparát na vyhodnocovanie rozmerných javov, môžem ostať len pri selektívnych hodnoteniach. Môžem sa mýliť a vydávať možný dôsledok (vytrvalé kondenzačné čiary s možnými chemickými alebo mechanickými aditívami) za príčinu lokálnych klimatických extrémov.

Podľa logiky a metódy OCC britvy usudzujem že ak sú javy spojené s atmosférou, sú extrémnym prejavom a majú v poslednom období zvýšený výskyt, tak je pravdepodobné že spolu súvisia. V akom rozsahu a prečo to neviem. Je niekto kto to spôsobuje zámerne? Áno alebo nie. Je niekto kto o tom vie a neinformuje o tom? Áno alebo nie.

Verthrandi - ja Vám meteorológom neverím. Žiadne pokusy sa nedejú, o ničom neviete, všetko je vporiadku, ten kto sa pýta na evidentné veci je - medzi riadkami povedané - blbeček... a hľa na stránkach WMO sú zverejnené desiatky odkazov na správy z oficiálnych projektov modifikácie počasia (http://www.wmo.int/pages/prog/arep/wwrp/new/documents/WM_statement_guide...). (Ďalšie odkazy: http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/pohled-zblizka-do-kuchyne-modif..., http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/modifikace-pocasi-nejsou-vubec-...) ČO JE TO ZA PRÍSTUP? Buď vo všeobecnosti meteorológovia nevedia čo sa robí - čo spochybňuje ich profesionalitu v najvyššej možnej miere, alebo nás vedome klamú kvôli nejakým nedeklarovaným dôvodom. Ak nevedia o programoch modifikácie počasia, nevysvetľujú verejnosti prečo, ako, kto, s akými výsledkami... tak načo vlastne tú svoju "vedu" používajú? Ak vedia a robia to čo robia - tak to potom nie je veda ako služba ľudstvu, ale zasa len iná forma politiky a získavanie výhod pre nejaké skupiny.

Poznáte zákon EIA? Environmental impact assesment. Aj na spaľovničku odpadov sa musí urobiť posudzovanie či bude škodiť a keď áno ako a ako sa to bude eliminovať... Nehovoriac o tom že EIA je dosť slabý zákon, ale je. Kde máte EIA na modifikácie počasia? Aká je vaša úloha - meteorológovia - úloha expertov v tom všetkom? Akékoľvek dôvody na modifikácie sú, ústava priznáva právo na zdravé životné prostredie.

My už vieme že niekto tu robí šarapatu, konšpirácie či popieranie je len taký rituálny tanec ktorý nemá s faktami príliš veľa spoločné. Vaša úloha je pomenovať a dokázať vedecky a objektívne kto čo a prečo.

Páni meteorológovia, popri správach o počasí by ste mali denne podávať hlásenia do médií o dnešných manipuláciách.

Keď sa solia cesty, tak to v dopravnom spravodajstve máme. A v Národných parkoch nesolíme.

IK

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com


Počasie môžete dobre sledovať aj na tejto adrese.

december 27, 2010 11:43 dopoludnia

 

 

Top