Obrázok používateľa CEZ OKNO
Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa: 11. O tlaku a "žlutém třesku"

Ahoj,
Posílám komentář k poslednímu článku "Co je s tlakem? Níž už to nejde" http://orgo-net.blogspot.com/2012/01/co-je-s-tlakem-niz-uz-to-nejde.html Tlak takto klesl kvůli přechodu velmi hluboké tlakové níže přes severní Polsko, tedy z úplně stejného důvodu jako toho 16.12., kdy byla téměř totožná synoptická situace. A je to situace, typická právě jako výrazný projev aktuálního Zonálního proudění, které je, jak jsem popsal v minulém článku, uměle zesilováno různými způsoby...

...a pak je "normální", že jsme tak často blízko tlakovým rekordům a na horách vane vítr o síle orkánu - když nastane takováto aktivní a studená (jen relativně studená ale) fáze Zonality.

...Hodně zajímavou věcí je ta žlutě zbarvená oblačnost na NM produktu. Když jsem se s tím setkal poprvé, byl jsem více méně skeptický a spíše jsem to přisuzoval RGB zkombinování vysoké a nízké oblačnosti.

Pak jsem ale podrobněji studoval celý systém MF produktu a došel jsem k následujícím názorům:

Žlutá barva by se neměla objevit v žádné základní RGB kombinaci, pro standardní hodnoty rozdílu jeho kanálů.

Vznik žluté barvy bude zřejmě způsoben velkými hodnotami na kanálu 3B který zaznamenává především emisivitu v nižší části oblačnosti, a také zřejmě na kanálu 5.


Tyto hodnoty budou mít pravděpodobně původ v neobvykle vysokém elektromagnetickém nabití dané oblačnosti, které může pocházet z různých umělých zdrojů, převážně z haarpů, ale i z jiných pozemních stanic; a podíl na nabití (ionizaci) oblačnosti můžou mít i chemtraily.

A podmínka, aby se nabitá oblačnost projevila jako nepatřičná žlutá barva v RGB kombinaci; je, že musí být základ zbarven červeně - tedy musí jít o vertikálně mohutnou oblačnost, jiná by se žlutě zbarvit rozhodně neměla.

Takže noční "žluté šlehy" na NM bylo nepochybně nabíjení oblačnosti v jižní části přicházející tlakové níže a mělo zřejmě za účel zesílit srážky, nebo prohloubit níži.

Co se týče obecně takto žlutě zabarvené oblačnosti, tak tam vidím 2 její "druhy".

V prvním případě jsou žlutě zabarvené pouze vyšší části vertikálně diferencované, nejčastěji konvektivní oblačnosti, tam se zřejmě bude jednat o druh řízení, který se používá i lokálně v bouřkách, kdy se impulzí do Overshooting Topů ovládá celá bouřka.

A druhý případ je plošně žlutě zabarvená oblačnost, někdy ale také trochu trochu vertikálně diferencovaná, ale spíše stratoformní, kde bývají vidět přímo přesné geometrické útvary a je jasné, že to je umělé.

Krásný příklad je právě ten snímek z noci, kde je vidět neuvěřitelně přesný roh toho žlutého zbarvení! => Tak tady končí už kompletně všechny dohady - dovede si snad někdo z vás představit, že by TOHLE mohlo vzniknout přirozeně???

Pěkný den,

Snowman

P.S. Orgonet: Opět skvělá analýza, díky!

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com


Súvisiace:

Seriál: Očami vzdelaného amatérskeho meteorológa
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-ocami-vzdelaneho-amaterskeho-mete...


Autori: 
január 08, 2012 20:40 popoludní

 

 

Top