Obrázok používateľa CEZ OKNO
Věda připouští existenci chemtrails

Náklady na rozsáhlý program sprejování částic tlumících slunce do horních vrstev atmosféry ve jménu zastavení globálního oteplování, což je dle některých proces již probíhající formou chemtrails, byly oceněny na téměř pět miliard dolarů ročně.


Američtí vědci píšící pro časopis Environmental Research Letters učinili závěr, že „letadla či vzdušné lodě by mohly vynést vysoko do atmosféry materiály tlumící sluneční svit, za přijatelnou cenu téměř pět miliard dolarů ročně, za účelem zpomalení změny klimatu,“ jak píše Reuters, http://in.reuters.com/article/2012/08/30/climate-sunshade-idINDEE87T0K42..., a charakterizuje tento proces jako „proveditelný a přijatelný“.

Cena užívání speciálně adaptovaných letadel schopných operovat ve vysokých výškách jako distribuční systém k rozprašování částic síry byla odhadnuta na 1 – 2 miliardy ročně. Použití „obřích děl, raket či potrubí“ by bylo dražší.

Spoluautor prof. Jay Apt z Carnegie Melon University v Pittsburgu řekl agentuře Reuters, že vstřikování síry do atmosféry, ale poté její náhlé odstranění z ekosystému by mohlo způsobit kolísání teplot, což naznačuje, že tento program by musel probíhat neustále.


Studie se naprosto nezabývala analýzou toho, zda takový rozsáhlý geoinženýrský program by byl k něčemu dobrý a jaké by měl důsledky pro životní prostředí.

Nejnovější studie následuje za podobným návrhem Carnegie Institution for Science, který rovněž navrhoval, aby do horní atmosféry byly sprejovány aerosoly, kterýžto proces by „redukoval o 20% množství slunečního světla, které směřuje přímo k zemi“, a způsobil by, že modrá obloha „by se stala mlhavě bílou,“ oznamuje New Scientist. http://www.newscientist.com/article/dn21873-geoengineering-would-turn-bl...

Je faktem, že většina novinek ve vědě a technologii je provozována již léta předtím, než jsou zpřístupněny veřejnosti, a tak dá rozum, že geoinženýrské programy založené na sprejování horní atmosféry částicemi již probíhají, nejmarkantnějí ve formě chemtrails, což jsou čáry z výfuků letadel přetrvávající na obloze celé hodiny a formující se do umělých mraků.

Vědci nyní připouštějí, že stopy výparů z letadel vytvářejí „umělé mraky“, které blokují slunce. To už dávno není předmětem diskuse. Chemtrailsovým „konspiračním teoretikům“, kteří byli zesměšňováni, protože poukazovali od poloviny 90. let na to, že stopy letadel (contrails) přetrvávají po celé hodiny a vytvářejí umělé mraky, bylo dáno za pravdu.

Profesor Keith Shine z Univerzity v Readingu řekl novinám Daily Mail http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1289893/Attack-vapours--j..., že mraky „vytvořené výfukem letadel mohou přetrvávat po celé hodiny, a připravovat oblasti pod rušnými letovými drahami, jako je Londýn, o letní sluneční svit.“

Zpráva se také zmiňuje o studii Met Office z roku 2009, která zjistila, že ani větry ve vysokých výškách nerozptýlily contrails, a ty se později zformovaly do mraků, které pokryly neuvěřitelných 20 000 mil.

Jak jsme zdokumentovali, geoinženýrské programy založené na umělých aerosoloech fungovaly již před lety, a to i ve Státní laboratoři amerického ministerstva pro energii (DOE) Savannah River v Aikenu http://srnl.doe.gov/, kde v roce 2009 začali provádět studie týkající se vystřelování obrovských množství částicové hmoty, v tomto případě „pórovitých skleněných mikrokoulí“ do stratosféry.

Další program probíhající jako Atmosférický vědecký program ministerstva pro energii http://www.ofcm.gov/fedplan/fp-fy00/pdf/sec3e_doe.pdf se zaměřuje na „rozvoj všestranného pochopení atmosférických procesů, které kontrolují transport, transformaci a osud stopových chemikálií a částicové hmoty.“

Webové stránky Ministerstva pro energii praví, že „v současností je program zaměřen na vliv na aerosolové radiativní měnění klimatu: tvoření a vývoj aerosolu a vlastnosti aerosolu, které působí na ovlivnění klimatu a na změny klimatu.“


Programy již mají vliv na blokování slunce. Začátek jevu chemtrails se kryje s průměrným snížením slunečního svitu dopadajícího na povrch Země o 22%. http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4171591.stm

V roce 2008 zkoumání lokální televizní stanice KSLA News zjistilo, že látka, která padala na zem z chemtrails ve vysoké výšce obsahovala vysokou úroveň baria (6,8 ppm) a olova (8,2 ppm), a rovněž stopy dalších chemikálií jako arsen, chrom, kadmium, selen a stříbro. Kromě jednoho samé kovy, některé jsou toxické, jiné se nacházejí v přírodě zřídka nebo nikdy. http://www.youtube.com/watch?v=okB-489l6MI&feature=player_embedded

Zpráva se soustřeďuje na barium, které dle zprávy je „charakteristickým znakem chemtrails“. Televizní stanice zjistila, že nalezená úroveň baria je „více než 6x toxičtější než hranice nastavená EPA (Úřad pro potraviny a léky). Ministerstvo životního prostředí v Louisianě potvrdilo při diskusi s KSLA, že vysoké úrovně baria jsou „velmi nezvyklé“, ale dodalo, že „dokázání zdroje je jinou záležitostí“.

KSLA se také otázalo Marka Ryana, ředitele Centra pro kontrolu jedů, na účinyk baria na lidské tělo. Ryan řekl, že „krátkodobé vystavení může vést k čemukoli od bolestí žaludku po bolesti v hrudi, a že dlouhodobé vystavení způsobuje problémy s krevním tlakem.“ Centrum dále oznámilo, že dlouhodobé vystavení způsobí oslabení imunitního systému.

Sprejování síry do horní atmosféry je spojeno jak s katastrofickým účinkem na životní prostředí, tak se zdravotními problémy lidí.


Jde o následující zdravotní problémy:
Neurologické účinky a změny chování
Narušení krevního oběhu
Poškození srdce
Účinky na oči a zrak
Selhání reprodukce
Poškození imunitního systému
Žaludeční a gastrointestinální poruchy
Poškození ledvin a jater
Poruchy sluchu
Narušní hormonálního metabolismu
Dermatologické účinky
Dušení a plicní embolie

I vědec Mark Watson, který je pro geoinženýrství, připouští, že vstřikování síry do atmosféry by mohlo vést ke „kyselému dešti, zničení ozonu a narušení vzorců počasí.“

Meteorolog Univerzity Rutgers, Alan Robock, také „vytvořil počítačovou simulaci ukazující, že sírové mraky by mohly potenciálně oslabit asijské a africké letní monzuny, redukovat déšť, který zavlažuje úrodu pro miliardy lidí.“


„Představte si, že tím, že ochlazujeme planetu, bychom vyvolali sucho a hladomor,“ řekl Robock na geoinženýrské konferenci v r. 2010.

Akční skupina ETC z Kanady vyzvala, aby takové experimenty byly ukončeny. „Tento experiment je pouze jednou fází mnohem většího plánu, který by mohl mít devastující následky, včetně rozsáhlých změn ve vzorcích počasí, jako je smrtící sucho,“ řekla skupina ve svém písemném prohlášení.

Fred Singer, předseda Projektu vědecké environmentální politiky, skeptický k teoriím o lidimi vytvořeném globálním oteplování, varuje, že následky vrtání se v jemném ekosystému planety by mohly mít dalekosáhlá nebezpečí.

„Pokud to budete činit nepřetržitě, snížíte ozonovou vrstvu a způsobíte celou řadu dalších problémů, kterým by se lidé měli raději vyhnout,“ řekl Singer.


I hlavní vědec Greenpeace – zastánce lidmi vytvořeného globálního oteplování – Doug Parr – označil pokusy o geoinženýrství planety za „výstřední“ a „nebezpečné“.

Paul Josef Watson, Infowars.com
http://www.infowars.com/cost-of-chemtrail-program-put-at-5-billion-a-year/

5. září 2012

Preklad: OrgoNet

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.sk


Súvisiace:

Nedozierne dôsledky: Vedci chcú do vzduchu rozprášiť tisíce ton chémie!
http://www.cez-okno.net/clanok/chemtrails/nedozierne-dosledky-vedci-chcu...

Chemtrails
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/chemtrails


september 10, 2012 00:07 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymseptember 13, 2012 07:35 dopoludnia

    Komentár: 

    vyborny clanok , pekne spracovany, len ako dat tu info ludom okolo aby som nebol za idiota, ze im tvrdim ze ich niekto postrekuje ?

 

 

Top