Obrázok používateľa CEZ OKNO
Cholesterol – ziskuchtivý podvod

Vysoká hladina cholesterolu Vás chrání před zničujícím účinkem překyselení organismu – to je to skutečné nebezpečí! Celá problematika cholesterolu se má ve skutečnosti PŘESNĚ NAOPAK, než jak je oficiální medicínou několik desetiletí chybně prezentováno. Na počátku tohoto podvodu stálo několik zcela úmyslně zfalšovaných studií placených farmaceutickým průmyslem.

Cholesterol – ziskuchtivý podvod kolem životně nezbytné látky


Co se týká propagování nízkotučných diet v souvislosti s cholesterolem, jsou potraviny zdrojem daleko méně podstatným, než se obecně traduje. Průměrně se stravující člověk přijímá nejvýše 25 % cholesterolu v potravě, často ještě mnohem méně. Zbylých minimálně 75 % vytváříme sami, především v játrech a nezávisle na tom, co jíme. Cholesterol je totiž základní stavební složkou všech buněčných membrán a bez něj bychom prostě nemohli vůbec existovat. Proto jej organismus musí vytvářet nepřetržitě v dostatečně velkém množství, i kdyby se člověk živil absolutně bezcholesterolovou potravou.

Jednou z hlavních příčin chorob tepen a následných infarktů srdce je narušená funkce arteriální stěny, což se – podobně jako kurděje – projeví při dlouhodobém nedostatku vitamínů, minerálů a dalších nepostradatelných živin a při současném přebytku kyselinotvorných potravin.

Díky celoročnímu intenzivnímu měření pH moči a hledání všech možných souvislostí jsem si ověřil málo známou skutečnost, že když už musíme dodat tělu nějaký zdroj energie, tak je zdravější dodat energii v tucích než ve škrobech a jiných cukrech. Tuky daleko méně překyselují organismus. Má to ještě další metabolické souvislosti: Rychlé cukry dělají paseku v těle, inzulinový šok a podobně – to už se ví.

Škroby se sice vstřebávají pomaleji, ale bohužel stejně musí dojít k jejich rozštěpení na jednoduché cukry, které jsou metabolicky aktivní, tělo si nemůže dovolit mít po jídle jejich zvýšenou hladinu. Neboli když je hned nespálí, musí je metabolizovat a zabudovat do zásobního tuku, se všemi nepříjemnostmi s tím způsobenými.

Tuky se naproti tomu vstřebávají do krevního oběhu v podobě nepatrných mikrokapiček, které nejsou metabolicky nikterak zatěžující a mohou v krvi kolovat mnohem delší dobu a pokojně čekat na spálení v Krebsově cyklu.

„Nalepování tuku“ (lidově řečeno) na cévní stěnu není způsobeno jejich samotnou přítomností v krevním řečišti, ale tím, že tělo je překyselené a přebytek kyselých látek v krvi naleptává cévní stěnu a způsobuje její zánět.

Cholesterol chrání před překyselením

Vysoká hladina cholesterolu Vás v takové situaci naopak chrání před zničujícím účinkem překyselení organismu – to je to skutečné nebezpečí, protože přebytečné kyseliny v těle mimo jiné trvale naleptávají cévy.

Cholesterol, který se v cévách usazuje, je vlastně sebeobranná forma „záplaty“ na poleptaná místa. Bez tohoto dočasně ochranného vlivu cholesterolu by lidé velmi brzy zemřeli na následky vykrvácení z proleptaných cév. Neboli je lépe zemřít v důchodovém věku na cévu ucpanou, než v mladém na cévu rozpadlou překyselením. Příroda je často mnohem moudřejší, než si bílé pláště ve své šarlatánské rádoby vědeckosti uvědomují.

Tělo naprosto geniálně mění rychlou smrt překyselením (a stresem) za mnohem později přicházející komplikace z cholesterolových cévních záplat.

Takže vysoká hladina cholesterolu neznamená, že s ním máme bojovat. Je to prostě jen signál, že tělo zmobilizovalo jeho zvýšenou tvorbu, protože s jeho pomocí bojuje proti nějakému jinému, skutečnému nepříteli našeho zdraví.

Naší povinností je jít zmobilizovaným vysokým hodnotám na pomoc a bojovat proti společnému nepříteli – CHRONICKÉMU PŘEKYSELENÍ organismu!

Velmi důležitá je souvislost s dýcháním - viz článek: „Překyselení z nedostatku kyslíku – nitrobuněčná otrava, za kterou si můžeme sami.“ [1]

Léky zvyšují riziko nemocí

Podávání chemických toxických „léků“ snižuje riziko obávaných cévních příhod v rámci „upravených“ královsky placených studií (viz články níže). Ve skutečnosti daleko významněji zvyšuje rizika nemocí způsobených toxickým účinkem těchto chemikálií. Jsou to především masivně nasazované statiny, které můžete svému lékaři statečně odmítnout, protože nejde o žádné léky (co by měli prospět vašemu zdraví), ale naopak jde o zdraví nebezpečné toxické chemikálie. Výsledek je ten, že lidé „léčení“ na cholesterol mají sice lepší ČÍSLO z laboratoře – ale ve vyšším věku horší celkové zdraví než ti, kteří nabídku k „léčbě“ vyššího cholesterolu odmítli.

Když vám například lékař při léčbě statiny konstatuje z kontrolních vyšetření, že „máte jen trochu zvýšené jaterní testy“ ve skutečnosti tím oznamuje: „Umírají Vám játra.“ Zvýšené jaterní testy opravdu znamenají, že ve zvýšené míře umírají jaterní buňky, z jejichž mrtvých těl se do krve uvolňuji enzymy, které se za normálních okolností vyskytují jen uvnitř živé zdravé jaterní buňky. Přítomnost enzymů z mrtvých jaterních buněk je pak laboratoří vyhodnocena jako „zvýšení jaterních testů“.

Zhoršení zraku až úplné oslepnutí je uváděno jako jedno z dalších rizik dlouhodobého podávání statinů proti zvýšenému cholesterolu. Jenže když statiny „léčený“ člověk začne hlásit nápadné zhoršení zraku, lékař z oficiální chemické medicíny prostě řekne, že se to „normálně“ stává starým lidem.

Stejně tak se kupříkladu „normálně“ stává, že starý člověk dostane mrtvici po krvácení do mozku – koho by napadlo dát do souvislostí s předchozí „léčbou“ aspirinem či anopyrinem či dokonce Warfarinem, které riziko vnitřního krvácení jednoznačně zvyšují. (To je původně jed na krysy, viz článek Warfarin – co vám u lékaře neřeknou) [2]

Nesmyslná léčba zvýšeného cholesterolu

Další informace o nesmyslné chemické „léčbě“ zvýšeného cholesterolu najdete například v těchto článcích:

■ Farmaceutické firmy šíří lži o působení léků se statinem [3]
■ Velká cholesterolová lež [4]
■ Podfuk s cholesterolem [5]
■ Návrat cholesterolu [6]
■ Česnek je lepší v prevenci srdečních příhod než statiny [7]
■ Statiny, cholesterol a homocystein [8]

Kromě ničím nenahraditelné péče o přiměřenou zásaditost organismu je daleko rozumnější užívat při zvýšené hladině cholesterolu takové přírodní látky, jejichž komplexní účinky jsou současně spojené s celkovou podporou regeneračních mechanismů organismu cév i jiných orgánů.

Také je dostatek pozitivních referencí na užívání omega-3 nenasycené mastné kyseliny, důležité pro zdraví cév, mozku i jiných tkání. V sebezdravější potravě jich není tolik, kolik je jich schopen náš organismus využít k maximálnímu prospěchu. V produktech, které je obsahují, je dnes široký výběr.

Zajímavý je Maqui Pure, údajně nejúčinnější antioxidant z dosud prozkoumaných přírodních látek.

Všechny přírodní produkty lze užívat dlouhodobě, třeba i doživotně, pokud se klient aktivně snaží o zdravou dlouhověkost. Snižovaní hladiny cholesterolu či hodnot hypertenze tyto přírodní látky zvládají v rámci svých komplexních regeneračních a detoxikačních účinků, pokud se berou dlouhodobě.

O takovýchto regeneračních a detoxikačních účincích se při podávání oficiálních syntetických „léků“ nedá hovořit ani náhodou. Zcela naopak – pokud při užívání syntetických léků na snižování cholesterolu vznikají nějaké jiné zdravotní potíže, v takovýchto případech tělo vlastně jen zřetelně odmítá přijmout jed, který mu ubližuje.

Ještě jedna důležitá poznámka z praxe. Ze zkušeností našich klientů víme, že některým z nich zvýšená hladina cholesterolu v krvi výrazně klesla, pokud přešli na bezmasé stravování, aniž by jakkoliv řešili obsah tuku v ostatních konzumovaných potravinách!

Souvisí to totiž s podstatně méně toxickým účinkem bezmasého stravování.

Jak se zbavit překyselení organizmu?

Jídelníček bez masa, ryb, všech rychlých cukrů a alkoholu je opravdu velice zdravý způsob, jak se zbavit chronického překyselování organismu – spolu s hlubokým pravidelným dýcháním.

Překyselení dokáže poškodit cokoliv v lidském organismu – sumář informací a další odkazy k tomuto tématu [9]

Proto každému, kdo má zájem aktivně pečovat o své zdraví, doporučuji měřit si pH moči opakovaně v průběhu dne a hodnoty si zapisovat (třeba do tabulky v Excelu). Výsledné hodnoty mi pak můžete poslat mailem do naší internetové poradny. [10]

Přetěžování nervové soustavy je další významnou příčinou, proč si tělo v sebeobraně samo zvyšuje tvorbu OCHRANNÉHO cholesterolu v játrech. Tvorba cholesterolu v játrech je mnohem mohutnější zdroj cholesterolu než tuky v potravě! Cholesterol se v játrech tvoří převážně ze sacharidů, které paradoxně žádný tuk neobsahují.

Pokud Vám „chemický“ lékař tvrdí, že kvůli cholesterolu se musíte vyhýbat tučné stravě, a nevaruje vás před překyselením, stresem a sacharidy, můžete si pomyslet něco o jeho zastaralém vzdělání. Nesmyslný humbuk kolem životně naprosto nezbytné látky vydávané za nepřítele lidského zdraví je typickou ukázkou toho, komu zdravotnictví ve skutečnosti nevědomě posluhuje.

MUDr. Ladislav Šafránek

ODKAZY

[1] http://www.celostnimedicina.cz/prekyseleni-z-nedostatku-kysliku-nitrobun...
[2] http://www.celostnimedicina.cz/warfarin-co-vam-u-lekare-nereknou.htm
[3] http://www.celostnimedicina.cz/farmaceuticke-firmy-siri-lzi-o-pusobeni-l...
[4] http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=velka-cholesterolova-lez&ci...
[5] http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2009030087
[6] http://www.celostnimedicina.cz/navrat-cholesterolu.htm
[7] http://www.celostnimedicina.cz/cesnek-je-lepsi-v-prevenci-srdecnich-prih...
[8] http://www.celostnimedicina.cz/statiny-cholesterol-a-homocystein.htm
[9] http://www.celostnimedicina.cz/prekyseleni-dokaze-poskodit-cokoliv-v-lid...
[10] http://www.celostnimedicina.cz/lekarska-poradna/

Zdroj: http://www.wmmagazin.cz/


Súvisiace:

Seriál: Prečo mi je zle keď počujem: JE TO VEDECKY DOKÁZANÉ
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-preco-mi-je-zle-ked-pocujem-je-to...


Sekcie: 
september 25, 2014 10:07 dopoludnia
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa jaroslav
  jaroslavseptember 25, 2014 17:39 popoludní

  Komentár: 

  Cela naša medicina rieši a lieči iba nasledky a nie pričinu...

 2. Obrázok používateľa Marek
  Marekseptember 25, 2014 21:59 popoludní

  Komentár: 

  Pán Šafránek........ Sklamal ste ma. O cholesterole ako o klamstve viem už pár rokov, ako dnes 27 ročný muž. ALE... mäso a ryby prekysľujú LEN V SPOJITOSTI SO SACHARIDMI (mäso či ryba s ryžou, chlebom, zemiakmi), NIE SAMÉ O SEBE. Takže budem veľmi rád, keď si v článku vymažete vetu o tom, že sa ochránime pred prekyslením tak, že nebudeme jesť mäso a ryby..... S čím teda chcete jesť tuky ako oveľa lepšie palivo než sacharidy... ? S vajíčkami ? A TÝM TO KONČÍ ??, Lebo kto má možnosť zohnať napr. nepasterizovaný kozí syr, resp. nepasterizovaný ovčí syr, ktoré ako jediné (ak sa nebudú jesť vo veľkých množstvách a často) nebudú škodiť ??? Ste očividne VEGETARIÁN (alebo máte rady, ktoré vegetariánstvo podporujú), ale čo má potom človek jesť, aby to boli len bielkoviny a tuky + trocha sacharidov z nízkosacharidovej zeleniny ??? Vkuse vajíčka s maslom, alebo kozí či ovčí syr tiež s maslom (lebo má málo tukov na to, aby dodal energiu tomu, kto jej veľa spotrebuje) ??? Odjakživa je vysoký cholesterol v potrave spätý nielen s vajíčkami, ale hlavne s mastným mäsom. A Vy mäso a ryby neodporúčate jesť, no odporúčate jesť potraviny s vysokým cholesterolom (alebo to odporúčam ja a tí čo to pochopili - lebo čím viac cholesterolu má potravina, tým menšia záťaž pre organizmus - lebo si ho nemusí vyrábať sám)... Takže odporúčate prakticky jesť len syry (ľudia zoženú z 99% len pasterizované, a z 90% len kravské...WAU...) a vajíčka, a tuk len maslo (lebo všetky rastlinné tuky sú podradné a škodia človeku, s výnimkou kokosového, ktorý je ale príliš drahý, a nie je tak ľahko stráviteľný ako masť, sadlo a maslo)...

 3. Obrázok používateľa Učitel
  Učitelseptember 26, 2014 13:30 popoludní

  Komentár: 

  Také cítím v jinak zajímavém článku určitý rozpor, co se týká stravování: Vyhýbat se masu, vyhýbat se sacharidům. Pak tedy zbývá voda se sádlem. Ano, jen pokus o vtip, ale tohle i mě na článku trochu zarazilo.

 

 

Top