Obrázok používateľa CEZ OKNO
Citáty august 2008

Peniaze nie sú ani božské, ani prekliate, majú však v sebe istú energiu. Ako láska alebo strach, môžu vám prospieť, alebo vás zviazať. Keď si ujasníte ciele, a využijete svoje schopnosti, môžete zarobiť slušné prachy, môžete si robiť čo vás len napadne, môžete si splniť najtajnejšie priania. Ak ich však chcete užívať s rozumom a rozvahou, potom sa rozdeľte a urobte niečo prospešné i pre tých, ktorí žijú okolo vás.Vaše telo je jediná vec, ktorá vám musí vydržať po celý život. Tvorí podstatu vašej pozemskej existencie. Doprajte mu teda energiu, obohaťte svoj život tým, že zlepšíte jeho funkčnosť. Ak vám chýba vitalita, potom máte šancu niečo s tým urobiť; a ak ste zdraví, ani potom vám v aktivizácii nič nebráni. Keby ste sa prestali starať o svoje telo, kde by ste potom žili?Emócie sú ako vlny na mori alebo počasie na oblohe, vzdúvajú sa a plynú podľa vlastných zákonov. City ovládnuť nedokážete ani svojim jednaním ani silou vôle. Nie ste teda zodpovední za city, zodpovedáte však za svoje reakcie na ne. Prijmite svoje city bez výnimky, nebráňte sa im, nedovoľte im však, aby ovládli váš život.Hlad a chuť – po sexe, potrave, živote – je taká prirodzená ako mraky na oblohe alebo vlny na mori. Ak potláčate svoje potreby, vytvárate v sebe obsesie, nutkavé impulzy a tajomstvá plné viny. Žiť neznamená podľahnúť alebo poprieť energiu života, ale túto energiu pozorovať, akceptovať a múdro ju regulovať. Osvietenie sexuality je oslavou ľudskosti.

Dan Millman

                                                      ■

Keď sa zameriam na to, čo dostávam od života, vždy som sklamaný. Ale keď sa zamyslím nad tým, čo som už dostal a potom to životu splácam, som veľmi spokojný.

David K. Reynolds

                                                      ■

Poučil som sa, že čaj je lepší než brandy.

Theodore Roosevelt

                                                      ■

Pretože máme sklon ku konformite, zažiarime duchom plnosti, ak podľahneme vnútorným zvodom chovať sa nezbedne, ukradnúť oheň z nebies a hľadať morálne podhubie skôr v kolektívnej rezonancii než v regulovanej tuctovosti.Na humore je srandovné, že je jedným z najhoršie strážených majstrových tajomstiev, že má neskrotnú silu prečistiť energiu tela, duše a ducha, predĺžiť život a svietiť nám na cestu k osvieteniu.

Paul Hougham

                                                      ■

Zázraky sa nedejú v rozpore s prírodou,
ale iba v rozpore s tým, čo za prírodu považujeme.

Svätý Augustín


Rubriky: 
august 01, 2008 15:22 popoludní

 

 

Top