Obrázok používateľa CEZ OKNO
Citáty november 2008

Mám telo, ktoré úzko súvisí so mnou samým; zároveň však mám na jednej strane jasnú a výraznú predstavu seba samého, ktorú chápem proste ako vedomú, nie v priestore rozprestrenú bytosť; na druhej strane jasnú predstavu tela, ktoré chápem proste ako v priestore rozprestrenú, nie vedomú bytosť. Takže je isté, že som skutočne niekto iný, než svoje telo a môžem existovať bez neho.

René Descartes

                                                      ■

Dávno sme stratili tie citlivejšie z telesných zmyslov, nevytvorili sme si ani výrazy, ktorými by sme vyjadrili dorozumievanie živočíchov s okolím a širším prostredím, a poznáme iba slovo "čuch", ktoré zahŕňa celú škálu jemných vzruchov, ktoré nám víria dňom i nocou v nose, vyzývajú nás, varujú, podnecujú, odrádzajú.

A. S. Byatt

                                                      ■

Nová sféra zvuku je globálna. Šíri sa veľkou rýchlosťou jazykmi, ideológiami, cez hranice a rasy. Ekonomika tohoto hudobného esperanta je ohromujúca. Začína byť počuť politika raja.

George Steiner

                                                      ■

Aký môže byť sex nádherný, ak zachová muž jeho silu a posvätnosť, takže zapĺňa podľa vzoru slnečného svetla do posledného kúta svet.

D. H. Lawrence


Rubriky: 
november 03, 2008 07:04 dopoludnia

 

 

Top