Obrázok používateľa CEZ OKNO
SLOVENI (SLOVÁCI), kde sú vaše korene? časť I.

Č A S Ť II. » T U « | "Dr. Cyril A. Hromník študoval africkú históriu na Katedre orientalistiky, portugalčinu a iberijskú históriu na Filologickej fakulte Karlovej Univerzity v Prahe; dejiny Afriky, Južnej Ázie a latinskej Ameriky na Syracuse University v Syracuse, New York. Prednášal na Syracuse University, neskôr na katedre histórie, University of Cape Town, Južná Afrika, ako hosťujúci historik/bádateľ na Mgwenya College of Education, Južná Afrika. Za študijným účelom navštívil i Španielsko, Nemecko, Poľsko, Írsko, Kanadu, USA, Indiu, Etiópiu, Izrael, Thajsko, Singapúr, Hong-Kong, Borneo, Indonéziu, Keňu, Mozambik, Angolu, Libériu, Ghanu, Svahilsko, Botswanu, Zimbabwe, Lesotho a Namíbiu. Doposiaľ vydal 4 monografie a veľa vedeckých i populárnych článkov prevažne v zahraničí."

Cyril A. Hromník je slovenský historik žijúci dlhodobo v zahraničí, pracujúci v oblasti ranej histórie Afriky a Indického oceánu. Celé desaťročia sa zaoberá výskumom pôvodu Quenov (Hottentotov) a bantuskými jazykmi hovoriacich čiernych Afričanov.

Svoje výskumy realizoval v Prahe, Portugalsku, USA, Indii, Etiópii, Británii, Francúzsku, Srí Lanke, Borneu a Indonézii. Tento transoceánsky výskum mu dal možnosť nahliadnuť aj do sféry indo-európskych vzťahov. Z nich jednoznačne vyplýva, že korene Slovenov (Slovákov) neležia v nedávnom „sťahovaní národov“ (5 – 6. stor.), ako sa u nás bežne traduje a tzv. „vedecky argumentuje“, ale vo vzdialenej dobe bronzovej, 3000 rokov pred Kristom.

Jeho znalosť zámorského a transkontinentálneho obchodu v najstarších dobách a s tým súvisiacich kultúrnych jazykových vplyvov, mu otvorila úplne nový a nikým predtým nepredvídaný pohľad na históriu Slovenov a Slovenska v dobe rímskej, pred-rímskej a bronzovej. Je autorom originálnej teórie o stredoeurópskom, ale indickým obchodom ovplyvnenom pôvode Slovenov/Slovákov.

Dr. Cyril A. Hromník študoval africkú históriu na Katedre orientalistiky, portugalčinu a iberijskú históriu na Filologickej fakulte Karlovej Univerzity v Prahe; dejiny Afriky, Južnej Ázie a latinskej Ameriky na Syracuse University v Syracuse, New York. Prednášal na Syracuse University, neskôr na katedre histórie, University of Cape Town, Južná Afrika, ako hosťujúci historik/bádateľ na Mgwenya College of Education, Južná Afrika. Za študijným účelom navštívil i Španielsko, Nemecko, Poľsko, Írsko, Kanadu, USA, Indiu, Etiópiu, Izrael, Thajsko, Singapúr, Hong-Kong, Borneo, Indonéziu, Keňu, Mozambik, Angolu, Libériu, Ghanu, Svahilsko, Botswanu, Zimbabwe, Lesotho a Namíbiu. Doposiaľ vydal 4 monografie a veľa vedeckých i populárnych článkov prevažne v zahraničí.

Koncom augusta prišiel na Slovensko a absolvoval sériu prednášok na tému “SLOVENI SLOVÁCI, kde sú vaše korene”. Jedna z prednášok sa uskutočnila v pondelok 30. augusta 2010 o 17:00 v Prešove, v priestoroch Ruského domu. Spoluorganizátorom podujatia bol Ruský klub 1923. Túto prednášku sme zaznamenali na amatérsku kameru, takže vzhľadom k tomu prosím, aby ste kvalitu záznamu nevnímali príliš kriticky.

Oskar Cvengrosch


1. časť PREDNÁŠKY nájdete na tejto adrese

2. časť PREDNÁŠKY nájdete na tejto adrese

3. časť PREDNÁŠKY nájdete na tejto adrese

4. časť PREDNÁŠKY nájdete na tejto adrese

- pokračovanie -

Zdroj: MrFatalino; YouTube.com

Prevzaté z: tajnedejiny.sgo.sk


KNIHU je možné kúpiť na tejto adrese


Súvisiace:

Seriál: SLOVENI (SLOVÁCI) kde sú vaše korene?
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-sloveni-slovaci-kde-su-vase-korene

NAJSTARŠIE DEJINY SLOVENSKÝCH KRÁĽOVSTIEV alebo ako Slováci prišli o dejiny
http://www.cez-okno.net/clanok/najstarsie-dejiny-slovenskych-kralovstiev...

Seriál: Ako sa z nášho Uhorska stalo cudzie Maďarsko
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-ako-sa-z-nasho-uhorska-stalo-cudz...

Seriál: Tajné dejiny Slovenska, Slovenov a Sloveniek
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-tajne-dejiny-slovenska-slovenov-a...


október 15, 2010 22:27 popoludní

 

 

Top