Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tak si žijem 7.

Dnes o 2 roky končí mayský kalendár, a vari aj tanto svet... ten vlastne končí každou sekundou - Smajlík. Ráno sneh pod nohami vŕzga - to znamená minimálne -12, ale hádam aj o 2-3 stupne menej. Nálada skvelá, všetko čisté, biele, zverinec čakajúci na poživeň. Deň prebehol pri štopkaní ponožiek - mám dvoje, z hrubej vlny, už aspoň 10 rokov. Vždy, keď hrozí diera, zaplátam vlnou, čo som sám vyčistil a naspriadal. Teraz je už tá ponožka skôr zo záplat ako zo štrikovania, a ďalej som si zašíval všetky diery a dierky na rukaviciach, nohaviciach, trupoviciach - pardón – košeliach. Je to pre mňa taká tichá, nenápadná meditačná práca, ktorá sa stáva veľmi nápadnou ak ju človek zanedbá... Potom som ešte robil placky na stretnutie osadníkov – z 1 kg múky, takže som si urobil v chyžke tropické leto – 32 stupňov. A v lete, keď bolo vonku 30, vnútri 20 Smajlík.

21. 12.

Stretko osadníkov bolo úžasné. Zišli sme sa, aby sme pomohli tejto zemi očistiť sa od kliatby a nežiaducich energií, čo sme tu väčšina zanechali pred 5000 rokmi. To je dlhší príbeh, ale určite ho chcem na inom mieste popísať, lebo je nielen zaujímavý, ale i poučný a živý i dnes.

Začalo to posedením okolo ohňa (sviečky), kde sme všetci hovorili o svojom vzťahu k pôde. Potom práca vo dvojici – hlboké pozeranie do očí, asi 5 minút, potom vyjadrenie pocitov alebo obrazov, ktoré prišli. A potom zas kruh - ja som bol „Tvoja zem“, pekne po rade som sa pred každého posadil - zas chvíľu hlbokého pozerania do očí, potom vyjadrenie pocitov k “mojej zemi“, krátke, hlboké, až zo dna duše. A potom povedala zas „tvoja zem“ tebe. „Tvoja zem“ som bol ja, ale zároveň som to ja nebol. Nikdy som nevedel dopredu čo poviem - vlastne čo ti povie tvoja zem. Často mi vyhŕkli slzy pri tých spovediach – toľko pevnosti, trpezlivosti, pokory a nadčasovosti koľko jej má zem som pokope ešte nikdy necítil. Zem na každého veľmi trpezlivo čakala, priala si dotyk jeho mysle a ruky, sľubovala pevnosť, istotu, pokoj, obživu, radosť. Niekedy poznámky typu: „tvoje bosé nohy na mojej koži sú mi krásnym hladením“, alebo „túžim po tvojom dotyku“, alebo: „ešte nevieš akú silu mám, preto sa bojíš zveriť mi svoj život!“ alebo: „viem že ma miluješ, to stačí, všetko čo z toho pocitu urobíš, ti stonásobne vrátim! „alebo: „všetko je tak prosté, samo-zrejmé a jednoduché, nie je treba zložitosti! To posledné patrilo mne.

Potom sa ešte každý vyjadril čo cítil a kam ho to pohlo. Takmer všetkých k svojej zemi. S láskou a novou parou. Tak dúfam. Že im – nám - to vydrží naveky.

A ešte jedno sa stalo v tom kruhu, keď som bol zemou: dve oči, z ktorých sa začali kotúľať slzičky. Potom slzy. Potom taká malá niagara... pramenila kdesi veľmi, veľmi hlboko, až na dne duše. Až tam bola zahrabaná túžba a prastará dôvera - a na tom veľa smútku za strateným rajom. Ale duša si pamätá! Bytosť sa zobudila a všetka sila čo doteraz driemala sa zdvihne ako vlna a zmení život a začne meniť svet okolo v rajskú záhradu. Viem to, aj ja som to tak prežíval, a i teraz, keď o tom píšem, tisnú sa mi slzy do očú. A rozžiarilo sa srdce a zaplavilo mňa - Tvoju zem - jasom, teplom a láskou. Keby to patrilo Vladovi, bol by v tej chvíli najšťastnejším mužom na svete. Ale bol i tak, jednak skrze tú zem, jednak spomienkou na podobné prežité. No, a taký namäkko som prišiel domov, za veľkého sneženia a fujavice, koník stál na lúke ako snehuliak, tak sa mi ho zľútilo a zašikoval som ho do smrečiny pod skalu,´. A hľa – tam iný svet, tichúčko, len ponad koruny skučal vietor, a teplo a útulne – ako v kuchyni. Aj som mal chuť zostať tam s ním nocovať, taká krása! Ale predsalen- nie som kôň. A tak nocou do teplej chyže. Brú noc.

A ešte: kým som zaspal, šlo silné mettá – pocit milujúcej láskyplnosti - k jednej z mojich priateliek, ktorá možno zostala tehotná, neplánovane a nechcene - ešte to ale nie je isté. Mala aj taký prášok, čo by život vzal novému dieťatku, ale veci sa inak pohli a prášok zostal v kabelke. Chvála Bohu! A tak svetlo zo srdca zaplavilo večer bytosť, a nie že by to moja túžba vyslať, len som si spomenul. A aj za krstného otca sa hádam ponúknem, ak sa nová bytosť v septembri narodí... Smajlík

Zdroj: vladoblas.estranky.cz

január 26, 2011 18:58 popoludní

 

 

Top