Všetko, čo ste chceli vedieť o delfínoch II.

Veľmi zaujímavý mytologický príbeh o veľrybách a delfínoch má kmeň v západnej Afrike v Mali nazývajúci sa Dogoni. Dogoni, ktorých kultúra je dnes stále živá, žili kedysi na južnom pobreží Stredozemného mora. Majú mnohé náboženské viery a viery ohľadom stvorenia, ktoré sa týkajú veľrýb a delfínov. Zvečnili ich vo svojich náboženských obradoch a vo forme kresieb v piesku.

Všetko, čo ste chceli vedieť o delfínoch (+VIDEO)

Delfíni fascinujú ľudí tisíce rokov nielen kvôli inteligencii, ale pre ich spojenie s nami a našou galaktickou históriou. Dogoni majú legendu o Nommoch, strašne vyzerajúcich bytostiach, ktoré pricestovali v lodi spolu s ohňom a hrmením. Nommovia, ktorí mohli žiť na zemi, ale prebývali prevažne v mori, boli sčasti rybou, morským národom (morské panny a morskí muži).

Gouyo

Behom presunov dvojčiat Nommo medzi hviezdami a Zemou a v priebehu cesty ôsmich ľudských predkov, na ktorej objavili „slová“ prebudenia (výrobu železa a tkanie), prišla doba, kedy dvaja z nich už neboli schopní riadiť sa zvykmi nebies. Všetci predkovia potom pristáli na Zemi v gouyo, „nebeskej sýpke“, ktorá obsahovala celé budúce obyvateľstvo planéty.

 

 

Top