Obrázok používateľa CEZ OKNO
CO BY MĚLA OBSAHOVAT DOMÁCÍ LÉKÁRNIČKA?

Lékárnička v dnešní době patří mezi základní vybavení každé rodiny, slouží pro případ onemocnění či poranění v domácích podmínkách, mnohdy může pomoci u náhlých zdravotních stavů, například - zvýšená teplota, zácpa, průjem, kašel, rýma, aj. Podle zdravotníků by měla obsahovat tyto základní pomůcky a léčiva, tj. – teploměr, roztok na dezinfekci kůže, lék proti překyselení žaludku, lék proti průjmu, lék na snížení teploty, léky k vypláchnutí očí, léky na alergii, ušní kapky, nosní kapky, elastické obinadlo.


Kromě tohoto uvedeného soupisu, lze náš arzenál první pomoci, ještě rozšířit o jednu blahodárnou rostlinu (bylinku), která svou mnohostranností, jak se v tomto článku dozvíte, je spolehlivou alternativou a doplňkem k domácí lékárničce.

Nemoci jsou v lidském životě nevyhnutelné, upozorňují na chyby, kterých se člověk vůči svému organismu dopouští!

Zdraví a lidský život je tou nejpodstatnější hodnotou, která nám byla propůjčena, tudíž se nedá zakoupit ani pronajmout, podvést či uplatit, jedná se vskutku o nejčistší odraz nehmotné duše, která je zrcadlem našeho současného stavu. Každý z nás se musí o tyto dvě hodnoty starat co nejpečlivěji, neboť kdo tak nečinní, je vystaven mnohým nebezpečenstvím (např. bakteriím, virům, smutku, zlosti, závisti... atp.) faktory tohoto typu významně oslabují lidského ducha, který se po určité době navrací zpět k jeho prapůvodci, čili ke kořenům všeho bytí. Jestliže je nám zdraví a život ve smyslu mystéria propůjčeno, měli bychom respektovat některá pravidla jeho pronajímatele. K těmto osnovám určitě patří pravidelná údržba, neboť ta zabraňuje korozi organismu. Odborný servis mohou vykonávat jen vyškolení pracovníci, tj. hmat, sluch, chuť, čich, zrak, těchto pět základních smyslů nejlépe rozumí vedení vlastního „JÁ“. Podrobný návod k tomuto biologickému aparátu se nachází v podvědomí, kde jsou uložené informace (instrukce) pro případ nečekané poruchy. Zde v podvědomí je zanesen soupis těch nejdůležitějších substancí, (minerály, vitamíny, apod.), které je nutno lidské bytosti dodávat, aby nikdy nedošlo k havárii, což se někdy stává. K těmto nezbytným prvkům, které jsou součástí samoopravného mechanismu, patří léčivé rostliny, ty jsou složkou záchranného balíčku určeného k podpoře lidského těla.

Regulérní odpočinek, klid a hlavně spánek tvoří základ popisované údržby, která drží celé tohle složité ústrojí pohromadě, čili při životě. Z nějakého neznámého důvodu, většina subjektů (lidí) nedokáže využít těchto samoopravných kódů, které jsou uložené v hlubokém nevědomí. V případě zdravotních komplikací, musí tak často ochořelé bytosti, vyhledat naléhavou pomoc jinde, to je ale dosti ošidné, protože tělo samo ví, co potřebuje! Potlačované vcítění je příčinou této interní chyby, ke které by jinak nedošlo. Jakmile selžou všechny opravné procesy, čili přirozená předtucha, musí vypomoci příroda, ta je nakonec prodlouženou rukou pronajímatele lidského výtvoru. Již jsem psal o rostlinách, které mají člověku v případě zdravotních potíží pomoci. Avšak svět léčivých rostlin je natolik rozmanitý, že se nelze na tuto zelenou sféru vždy spolehnout, to i přesto, že léčivky jsou součástí popisovaného návodu opravných procedur. Orientovat se v různorodosti bylin není vskutku jednoduché, každá léčivka pomáhá na něco jiného, to samo o sobě znesnadňuje správnou volbu při výběru léčivých rostlin. Řešením je univerzálnost! Komu záleží na svém zdraví, měl by využívat bylinek s všestranným účinkem, zejména v případě zdravotních problémů, ale koneckonců i preventivně v běžném životě. Léčivých rostlin s tímto kritériem univerzálnosti není však mnoho, proto vás chci seznámit s všeléčivou bylinkou, která splňuje tohle hledisko všestrannosti. Jak se tento zázrak zelené lékárny jmenuje?

Kalísie vonná...

Tato robustní vytrvalá rostlina se dvěma typy výhonů, s masitými listy a dorůstající výškou 50-100 cm připomínající kukuřici, je obrazně řečeno jakousi domácí lékárnou, která by neměla chybět v žádné rodině. Přesvědčte se sami, proč je tato nenápadná léčivka tak neocenitelná, že má smysl si ji koupit. Původní vlastí této rostliny je Mexiko, kde hojně roste ve stínu vysokých dřevin. Miluje vláhu, teplo a nepřímé sluneční světlo. Tato na pěstění nenáročná rostlina, je vhodným dekorativním doplňkem každého pokoje, který při dobré péči roste rychle, a velmi snadno se rozmnožuje. Obsahuje převážně flavonoidy kvercetin a kemferol, fytosteroly, kyselinu g-linolenovou, vitaminy skupiny B, C, PP, dále minerální látky – vápník, železo, chrom, bor, měď a selen. Kromě těchto nám známých substancí, obsahuje nejspíše vitaminy, které se dosud nepodařilo analyzovat, a které čekají na své objevení! V Rusku tento poklad nazývají „Zlatý vlas“, a skutečně listy této byliny obsahují malá vlákna připomínající vlasy! Zlatý vlas, je nekompromisní zabiják škodlivých mikroorganismů, působí jako biogenní stimulátor, účinně léčí mnohá onemocnění, včetně těch moderní medicínou velmi těžko léčitelných chorob!

Jakmile se vydáte na dlouhou cestu se svým vozidlem, můžete se posílit čerstvě utrhnutým listem zlatého vlasu. Únava či případná nevolnost z cestování, vždy po požití kalísie odezní, zrakové, ale i čichové smysly, jsou po užití několika málo listů výrazně posilněny, což zvyšuje všeobecnou bezpečnost provozu. Tato rostlina nemá žádné návykové vedlejší účinky! Domácí lékárnička na rady a tipy odborníků, by měla obsahovat roztok na dezinfekci kůže, když budete mít však při ruce tuto úchvatnou rostlinku, hned pochopíte, proč její blahodárné šťávy nahradí jakoukoliv dezinfekci na kůži. Vymačkané šťáva z kalísie totiž hojí rány, utlumuje bolesti při spáleninách, léčí leckteré kožní nemoci. Různé oční problémy včetně ječného zrna, se odvarem z kalísie během dvou dnů zahojí, alespoň taková je má osobní zkušenost. Takže oční kapky, pokud máte k dispozici zlatý vlas, v podstatě nepotřebujete! Překyselení žaludku dnes trápí kdekoho, pálení žáhy lze rychle a snadno zahnat žvýkáním listů z této léčivky.

Kalísie dokáže mnohem víc, užívá se při cukrovce, leukémii, rakovinových onemocněních, osteochondróze, chronické pankreatitidě, nemocích sleziny, žlučových cest, žaludku, ženských nemocí, zlepšuje neprůchodnost střev, snižuje sekreci a zmenšuje otok sliznice průdušek u astmatiků. Tento výčet nemocí, které dokáže potlačit anebo vyléčit není konečný! Jsem přesvědčen, že přibudou i jiné choroby, kterým tahle rostlina vytře zrak. V jedné publikaci jsem četl, že výluh z této byliny ulevil jedné ženě z Anglie od urputných bolestí kloubů, její omezená pohyblivost se po pravidelném užívání odvaru náhle zlepšila. Dnes prý žije bezbolestně! Ať už tomu budete věřit či ne, nepochybuji o tom, že si tato léčivka zaslouží veřejnou pozornost a také vděk. Máme totiž co do činění s univerzálním lékem, který nás dokáže zbavit všech možných zdravotních neduhů.

Když uvážíme, kolik průměrnou českou domácnost stojí nákup běžně dostupných léků, tak ve srovnání s případnou investicí do kalísie, bych jako domnělý výrobce léčiv, měl zcela oprávněné obavy o budoucnost svého farmaceutického byznysu. I takto se lze dívat na tuto léčivku, jež disponuje ohromnou léčivou silou, která bez přehánění může nahradit volně prodejná farmaka! I kdyby tento zázrak z přírody, přesto nesplnil vaše léčebné očekávání, tak případným nákupem nic netratíte, protože budete mít doma pozoruhodnou rostlinu, která vás pokaždé, cca jednu hodinu před deštěm, odmění svou opojnou vůní po hyacintech. Doufám, že jsem ozřejmil, co by měla obsahovat domácí lékárnička!

Josef Čáp

Zdroj: http://odrazy-tajemna.wz.cz/


Súvisiace:

Liečivá
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/lieciva


Autori: 
september 30, 2013 15:59 popoludní

 

 

Top