Obrázok používateľa CEZ OKNO
Co je to Chlorella

Poslední týden mě dosti intenzivně trápí afty. Útočí frontálním útokem jako ruská armáda a nepřítele ničí množstvím. Jsem ve fázi, kdy chvílemi nemůžu ani mluvit a jakékoliv jídlo ve mně probouzí smutek v očekávání intenzivní bolesti. Duchovní aspekt aftů, má být vnitřní nesouhlas s tím, co člověk jí, zjednodušeně řečeno, nicméně i když jím s chutí a nemám s jídlem problém, afty se vždy objeví a někdy s takovou intenzitou, že je člověku až do pláče. Ano, pravidelný a vytrvalý čtenář by mohl namítnout, že bych přece mohl použít zapper, ale ten chci použít až na poslední ámen, když nic jiného nepomůže.

Známá mi doporučila Chlorellu, a tak si říkám proč ne. Podívejme se na ni blíže, nejdříve očima wikipedie a poté očima blogerky. Odebírám se ji zakoupit a započít léčebný experiment na vlastní kůži. Pokud to bude pecka, dám vědět. Pokud ne, nasadím zapper.
LF


Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní jednobuněčná řasa známá od roku 1890. Objevil ji vědec M. W. Beijernickem. Řasa kulovitého tvaru na naší planetě údajně přežívá již 2,5 milionů let. Název chlorella je odvozen od řeckého slova "chloros" = zelený a latinské přípony "ella" = malá. Chlorella v porovnání s ostatními rostlinami obsahuje největší množství chlorofylu.

Využití

Chlorelle se přezdívá také přírodní antibiotikum. Díky látce chlorellin má totiž výrazné antibakteriální účinky. Běžně se užívá ve formě tablet. K sehnání je ale i kosmetika z chlorelly.


Chlorella:
• zvyšuje imunitu a zlepšuje sexuální výkonnost
• pomáhá při detoxikaci organismu a podporuje trávení
• užívá se jako prevence proti rakovině a srdečním chorobám
• zmírňuje negativní dopady stresu
• pomáhá proti chronické únavě
• snižuje hladinu cholesterolu v krvi
• podporuje léčbu zánětů dásní, aftů a oparů

Účinné látky

Chlorella obsahuje růstový faktor CGF, který podporuje buněčný růst. Tato složka má vliv na posílení organismu. Další složkou je chlorofyl, který se podílí na zlepšení krevního obrazu. Také urychluje hojení ran a zabraňuje zánětům. Mimo těchto dvou látek chlorella obsahuje ještě chlorellin a sporopollein. Chlorellin je probiotikum a přírodní antibiotikum. Spollerin se stará o detoxikaci.

Chlorella obsahuje dvakrát více bílkovin než luštěniny - z 60 % ji tvoří rostlinný protein. V chlorelle se nachází také některé vitamíny a minerály. Je bohatá na vitamín A, H, D, C a vitamíny skupiny B. Z minerálů obsahuje železo, zinek, fosfor nebo hořčík.

Dávkování chlorelly

Muži by měli přijmout okolo 5 gramů chlorelly denně, ženy 4 gramy. Během nemoci, při únavě nebo ve stresu je možné denní dávku zvýšit až na 20 gramů. Některé zdroje uvádějí 10 tablet 2x až 3x denně.

http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Chlorella&oldid=9659259

Zdroj: http://probuzeni.blogspot.sk/


ZELENÝ JAČMEŇ - CHLORELLU - SPIRULINU nájdete na tejto adrese

HAVAJSKÚ SPIRULINU nájdete na tejto adrese

Súvisiace:

GREEN SUPERFOOD
http://shopcezokno.net/ponuka/green-superfood


Sekcie: 
február 21, 2013 23:59 popoludní
 • krát komentár

1 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Robo
  Robofebruár 23, 2013 14:30 popoludní

  Komentár: 

  *len na doplnenie:))
  Pokusim sa to vysvetlit strucnym a jednoduchym sposobom.

  Aby sa zvysila 100% ucinnost samotnej Chlorelly, je dolezita spravna kombinacia. Z vlastnych skusenosti a "researchu" som zistil, ze pred kazdym uzitim tejto zazracnej rastlinky je taktiez potrebny cerstvy koriander:))

  Problem je totiz v tom, ze tazke kovy (hlinik, ortut, barium, stroncium) su "lipofilicke", teda sa viazu a ukladaju v lipidoch. Je velmi obtiazne sa pre chlorellu samotnu na tieto "metals":))naviazat a vyplavit ich z ludskeho organizmu.
  Prave samotny koriander splna funkciu ako primarny mobilizator. Kovy, su aktivovane, zmobilizovane a nasledne presunute napriklad z mozgu alebo miechy dalej do spojivoveho tkaniva. Pre Chlorellu su takto pripravene kovy jednoduchsie rozpoznatelne, preto je ich schopna lepsie viazat a potom eliminovat z krvneho obehu prosptrednictvom stolice alebo mocu von z tela.

  Davkovanie koriandru a Chlorelly.

  Koriander:

  2x denne . Zahrst cerstveho koriandru, respektive mensi zvazok. Kedze koriander samotny je velmi aromaticky a ma ostru, korenistu chut odporucam ho zajedat s dalsim pokrmom, popripade rozmixovat a vypit:))

  Chlorella:

  15-30minut po konzumacii cerstveho koriandru uzit Chlorellu. Z vlastnych skusenosti: prvy tyzden 2x denne po 4 tablety. Druhy tyzden 2x denne po 6 tabliet. Teda kazdy tyzden zvysovat davky o 2 tablety naviac po dobu 4 az 8 tyzdnov.

  Upozornenie:

  Takato "metal detoxikacia" je ucina po 1-2 mesiacoch. Je velmi dolezite, pocas tejto detoxikacie dodrziavat spravny a vyvazeny prijem vsetkych potrebnych zivin ale "hlavne" mineralov, ktore su nevyhnutne pre spravnu funkcnost organizmu (zinok, horcik, med, zelezo a selen).

  Verim, ze Vam tato strucna a dolezita informacia pomoze.

  Prajem pekny a pozitivny, "s usmevom na tvary" den:)))).

 

 

Top