Obrázok používateľa CEZ OKNO
Co je to s tou Sfingou?

Robert M. Schoch byl prvním průkopníkem odhalujícím skutečné stáří Velké sfingy v Gíze na základě jeho rozsáhlých znalostí jako profesora geologie. Čtěte dál a dozvíte se fascinující detaily!
Eroze na zadní straně Sfingy mohla být způsobena pouze a výhradě srážkami, ale deště zde za posledních 5 500 let nespadlo ani zdaleka tolik, aby způsobil erozi, kterou dnes pozorujeme (v učebnicích se píše, že byla postavena Egypťany ze 4. dynastie Staré říše asi 2558–2532 př.n.l.).

Schoch se domnívá, že Sfinga by mohla být 10 000 let stará, nebo možná ještě více. On a další spolu s Grahamem Hancockem shromažďují po mnoho let důkazy o technicky vyspělé kultuře, mnohem starší, než jsou kultury, které považujeme za jedny z prvních. Jejich teorie poukazuje na katastrofickou událost, která se odehrála přibližně před 12 500 lety, kdy Zemi zasáhla za poměrně krátkou dobu výrazná změna klimatu.

Co je to s tou Sfingou? Kromě samotného stáří Sfingy tu nehraje řada dalších věcí (přeloženo ze stránek G. Hancocka):

1. Sfinga je gigantická socha velikosti malého parníku s malým kamínkem jako hlavou. Zdá se vám to správné? Pokud vůbec víme něco o starověkých Egypťanech a jejich sochách, pak je to fakt, že jejich sochy měly vždy správné proporce. Prakticky bychom mohli říct, že byli správnými proporcemi přímo posedlí. Proč by tedy vytesávali něco, co je dnes stále považováno za jednu z největších soch a udělali tomu špatné proporce?

2. Proč Sfinga sedí v díře? Kdybyste chtěli vytesat největší sochu na světě, tak byste ji umístili do díry v zemi? Dokonce i když byste trpěli nadměrnou skromností, nebylo by to neuctivé k bohům, aby posvátná socha ležela v jámě pod úrovní povrchu? Nebylo by logičtější se svou kamennou sochou chlubit, spíše než ji skrývat? Konec konců Velká pyramida není postavená v jámě, ale na kopci. Proč je tedy Sfinga tak skrytá, že ji od pyramid vidíte sotva trčet z díry?

3. Proč Sfinga, o které nám bylo vždy řečeno, že je lev, ve skutečnosti lva ani vzdáleně nepřipomíná? Vypadají takto lvi? Musíte si odmyslet lví tlapy, protože ty jsou záměrnou novější rekonstrukcí od lidí, kteří dělají tzv. "restoraci". Nemáme tušení, jak původní tlapy vypadaly, jelikož od římských dob byly zničeny k nepoznání. "Když jsme Olivia a já poprvé viděli Sfingu, oba jsme se cítili provinile, že jsme neměli tu samou očividnou schopnost, jako měli všichni ostatní lidé, tedy schopnost vidět lva," píše Graham Hancock. "Podívali jsme se jednou, podívali jsme se podruhé a ať jsme se dívali sebevíc, stále tam nebyl žádný lev." Ani další zírání nepomohlo. Není zde žádný velký hrudník, žádná hříva, prostě nic, co by aspoň vzdáleně připomínalo lva.

Filip Šuster

https://www.facebook.com/Nassim.Haramein.Czech.Slovak.Official/posts/165...

Zdroj: Nassim Haramein a https://en.wikipedia.org/wiki/Sphinx a https://grahamhancock.com/templer1/

Viac na facebooku ›› Nassim Haramein Oficiální česká a slovenská komunita


Tento článok z www.cez-okno.net môže byť šírený jedine celý, bez zmien a zadarmo, vrátane celej tejto poznámky (Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License)

Súvisiace:

Sfinga (Abu-Hol)
http://www.cez-okno.net/stitok/sfinga-abu-hol

Editoriál: PREPOJENÝ VESMÍR
http://www.cez-okno.net/clanok/editorial-prepojeny-vesmir


Štítky: 
január 09, 2016 19:59 popoludní

 

 

Top