Obrázok používateľa CEZ OKNO
9 způsobů jak dosáhnout osobního míru a svobody

„Co mohu udělat, abych zlepšil stav naší civilizace?“ Není pochyb, že je to velmi těžká otázka, protože problémy, kterým čelíme, jsou obrovské. Nicméně je mnoho osobních kroků, které můžete provést a které vám dají kontrolu nad vaším vlastním vědomím a vlastním životem. Mít mír ve svém osobním životě a plně pochopit, o čem je svoboda, to je první krok směrem ke změnám ve společnosti, protože společnost je jen sbírka lidí. Sbírka lidí, které jste součástí a máte schopnost ji ovlivnit.


Nyní vám nabídku jen 9 řešení, které vám pomůžou stát se svobodnějším a přinést toto poselství zbytku společnosti. Nicméně jich je mnohem více než jen devět, takže si do seznamu můžete přidat další. Zaměříme se na osobní řešení, která každá osoba může použít ve svém vlastním životě. V budoucnu možná nalezneme systematická řešení, stejně tak jako filozofická řešení jako např. přirozené právo.

Organické/městské zahradničení

Prvním krokem ke svobodě je stát se soběstačným, a pěstování vlastních potravin je nejlepší věc jak začít. Je velmi těžké věřit potravinám v obchodech, když společnosti jako Monsanto otravuj zásobování potravinami. Také s rostoucí inflací a cenami paliv si můžete být jistí, že jen jedení a udržení se naživu bude mnohem více ždímat vaši peněženku, než tomu bylo dřív. Nyní s novými městskými technikami zahradničení nepotřebujete žít na venkově, abyste měli vlastní organickou zahrádku. V dnešní době je téměř každý v situaci, kdy může zlepšit svou kvalitu života a ušetřit značné množství peněz pěstováním vlastních potravin.

Přírodní medicína

Téměř všichni jsou nějakým způsobem ovlivnění farmaceutickým průmyslem a již je zřejmé, že mu jde o to, prodávat nám léky a ne nás uzdravit. Více a více doktorů opouští mainstreamovou medicínu kvůli etickým důvodům a následují postupy přírodní medicíny. Vymaňte se ze závislosti na prášcích tím, že budete žít zdravěji a že se budete vzdělávat.

Nepodceňujte tento přístup. Jeden doktor jménem Stabislaw R. Burzynski vyvinul extrémně bezpečnou a pokročilou léčbu rakoviny, úplně mimo farmaceutický průmysl. To je výkon, za který ho Správa potravin a léčiv nechala zaplatit, ale naštěstí pokračuje a dodnes léčí lidi. Přírodní léčba je nejen pro pacienty s rakovinou, tato léčba může mít hluboký dopad na celkové zdraví a pohodu našeho druhu. Minulý měsíc Gnostic Media provedla sérii interview s Dr. Peterem Gliddenem a Dr. Joelem Wallachem – dva různí doktoři, kteří mají neuvěřitelný úspěch s léčením pacientů z různých prostředí za použití živin.

Kritické myšlení/Trivium

Nejdůležitější lekce, která byla odstraněna z našeho vzdělávacího systému. Není tvořena seznamem faktů, jak se někteří mohou domnívat, ale jde o proces krok za krokem v kritickém myšlení s názvem „trivium“. Trivium jedinci umožňuje stát se autodidaktem neboli samoukem. Tento proces byl odstraněn z veřejného vzdělávacího systému, protože lidé, kteří o tom rozhodují nechtějí, aby se děti učily, jak myslet, ale raději co si myslet. Kritické myšlení je stále vyučováno na mnoha elitních univerzitách, ale bylo záměrně odstraněno z vládních škol kvůli účelu sociálního inženýrství.

Jedním z hlavních zastánců moderního „vzdělávání“ (indoktrinace) byl prezident Woodrow Wilson. Jasně přiznal, že „Chceme jednu třídu osob, aby měla liberální vzdělání a chceme další třídu osob, mnohem větší třídu, která se vzdá privilegia svobodného vzdělávání a zasadí sebe sama do výkonu specifických složitých manuálních úkonů.“

Když zmínil „liberální vzdělání“, tak zcela určitě odkazoval na trivium a kvadrivium.

Logické a kritické myšlení bylo považováno za zbytečné či nebezpečné pro dělnickou třídu, takže bylo zakryto v mainstreamu a vyhrazeno pro vládnoucí třídu. Bez správně naučené schopnosti kritického myšlení je populace zanechána bezbranná vůči psychologickým útokům a manipulaci. To je zvláště patrné, pokud jedna třída lidí má tyto nástroje a jiná třída nemá, to umožňuje se snadno živit těm s informacemi na úkor druhých. Dnes trivium většina lidí nezná, ale díky stránkám jako je například triviumeducation.com a další, se tyto nástroje stávají dostupnými pro kohokoliv s připojením k Internetu.

Mírumilovné rodičovství bez školy

Rodičovství je pravděpodobně nejdůležitější zodpovědnost, jakou kdy v životě dostaneme a je to i naše nejlepší možnost, jak ovlivnit změny ve světě. Je velmi pravděpodobné, že boj o svobodu bude buď vyhraný nebo prohraný následující generací, což znamená, že je na nás se ujistit, že naše děti budou mít volnou ruku k vytváření jejich vlastní cesty učení, aniž by byly ovlivněny despotickými procesy indoktrinace, která je tak široce rozšířená ve vládních školách. Stejně tak je důležité nebýt autoritativní na naše děti, pokud opravdu chceme, aby následující generace žila svobodně. To neznamená nechat děti, ať si dělají, co chtějí, ale znamená to zacházet s nimi se stejným respektem, s jakým byste se chovali sobě rovnému.

Nenásilná komunikace

Zlepšení komunikačních dovedností je zásadním krokem směrem k dosažení světového míru, jeden muž, který tento fakt prokázal v našich životech je cestovatel a psycholog Marshall Rosenberg. Rosenberg je zodpovědný na vývoj nového způsobu komunikace, kterou nazývá Nenásilná komunikace (NVC – Non Violent Communication) nebo Soucitná komunikace. Tato metoda komunikace je jednoduchá a má velký úspěch po celém světě, od znepřátelených kmenů jižní polokoule po rozbité domy moderní Ameriky. Jde o techniku řešení konfliktů, která funguje tak, že uspokojí potřeby každého jedince při situacích vítěz/vítěz (win/win).

Nezávislá média

Ještě před pár lety měla mainstreamová média skoro každého v hrsti, ale díky rostoucím nezávislým médiím stále více a více lidí myslí samostatně a odvrací se od korporátních zpravodajských zdrojů. Nyní jsou alternativní média v každém směru lepší, než média mainstreamová, dokonce i v kvalitě reportáží a prezentace. Každý den můžete očekávat solidní pokrytí aktuálních událostí, které jsou podrobněji prozkoumány než v novinách. Nejlepší na tom všem je, že pokud se vám nelíbí jedno konkrétní médium, tak jsou doslova miliony dalších, je tak z čeho vybírat.

Vytvořte něco

Existuje mnoho různých způsobů, jak se zapojit do ovlivňování míru a svobody. Nemusíte být filozof, nemusíte dělat pochody, pokud nechcete, atd. Můžete hodně přispět k mírovému hnutí jednoduše tím, že budete dělat to, co máte rádi a budete sdílet svůj jedinečný dar se světem. Možná jste umělec, muzikant, komediant, nebo máte nějakou veřejnou platformu, která vám dovoluje dostat tyto myšlenky mezi mnoho lidí. Existuje mnoho malířů. filmových režisérů a výtvarníků, kteří používají své dary ke komunikaci politických poselství světu, a vy můžete dělat tu samou věc, pokud chcete.

Aktivismus

Protesty, bojkoty, stávky a další metody aktivismu měly přímý dopad na politický dialog loni ve světe. Po roky byla debata o tom, jestli zde je nebo není problém s naší civilizací, zatímco nyní se vede jediná debata o tom, jak uklidit tenhle nepořádek. Různé metody pokojné neposlušnosti byly schopny přivést do povědomí veřejnosti nejedno tabu, takže mohla být nakonec rozpoznána a řešena. I když nesouhlasíte s politikou Occupy Wall Street, tak musíte uznat, že alespoň přinesla důležité rozhovory a odhalení brutální podstaty našeho současného policejního státu.

Meditace

Existuje mnoho různých způsobů meditace a není to omezeno, jak si můžete myslet, pouze na tradiční způsoby. Dokonce i tanec nebo puzzle jsou formy meditace. Jde o to, že si pročišťujete svou mysl po každodenním stresu a neustálém hlase ve vaší hlavě. Vezměte si pár minut každý den a zaměřte svou pozornost, je to základem zdravé mysli. Existuje mnoho různých cest k výzkumu meditace, ale mnoho z nich našel Osho.

Částečný překlad článku 9 Ways to Achieve Personal Peace and Freedom

http://www.activistpost.com/2012/02/9-ways-to-achieve-personal-peace-and...

Zdroj: http://www.freepub.comehere.cz/


Súvisiace:

Dobré rady
http://www.cez-okno.net/serial-dobre-rady

Sekcie: 
február 29, 2012 21:39 popoludní

 

 

Top