Obrázok používateľa CEZ OKNO
Čas má neuvěřitelnou a jedinečnou cenu

K rozhodnutí nesledovat a vůbec nemít televizi přispěl rozchod s manželem a celkový obrat ve vidění světa. Cítila jsem, že svůj život chci a musím pochopit, nechci-li být vláčena něčím a někým. Cítila jsem, že budu muset udělat nějakou viditelnou změnu se svým životem, jednáním, situací, vzhledem, mluvou... prostě čímkoliv, čím bych se odlišila od předchozího života... Chtěla jsem začít nový život a jaksi odříznout TV bylo v tu chvíli asi nejjednodušší...


Souhlasila jsem s cestou za Poznáním a tím jsem nastartovala neuvěřitelně dobrodružný proces proměny...

...myslela jsem, že bude kapánek rychlejší, ale za tu dobu jsem se stala trpělivější a vím, že změna je cesta a cesta je cíl:-)... volný čas věnuji z velké části uživení se, ale pokud je ten čas jen "můj" - ne i mých 3 dětí - ráda čtu. Přečetla jsem za rok dobře přes 60 knih... knih o osobním růstu, změnách vědomí a nejrůznějších poznatků o transformaci, druhů léčby, nejrůznějších směrů ap. Nasála jsem ty informace jako houba a teď se je snažím... jak bych to řekla... "kultivovat". Snažím se je utřídit a mít vlastní názor a to vůbec - jak zjišťuji - není jednoduché. Cest je velmi mnoho, co člověk, to jiná cesta a tak se spíš zamýšlím nad tolerancí k jiným názorům... je to o tom nalézt moudrost svého vědomí a přinést ji do nového věku... z tohoto pohledu TV a její pseudopříběhy nemá v mém životě už žádné místo. Nežijeme však v informačním vakuu, jen si informace vybíráme.

Vím, že lidí, kteří se vzdávají televize přibývá... myslím, že si uvědomují, že se nemusí na sebe nechat působit katastrofické scénáře a nesmyslné pořady. Čas má neuvěřitelnou a jedinečnou cenu a je na zodpovědnosti každého, jak s ním naloží.

J

Zdroj: Probuzeni.blogspot.com


Súvisiace:

Duchovná lekárnička
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-duchovna-lekarnicka


Autori: 
november 11, 2011 18:54 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top