Obrázok používateľa CEZ OKNO
Duchovní manipulace

Tak si tak říkám, zda všechny duchovně, konspiračně či jinak alternativně zaměřené webové stránky (včetně Probuzení samozřejmě) nekonají místo zamýšleného dobra prachsprostou medvědí službu. Zda všechny ty informace, co bychom měli dělat, jak bychom měli pozvedávat své vědomí, astrálně cestovat, channelingově komunikovat s vyššími entitami, bojovat proti zlu, demonstrovat proti bezpráví, odhalovat zločiny, nevyvíjí na člověka, který se právě probouzí z dlouhého spánku vědomí, nepřiměřený tlak.

Je toho najednou na člověka moc. Zjistíte, že všecho, co jste doposud znali jako jediné možné, je ve skutečnosti jenom sen, jenom soubor nízkých kmitočtů a k tomu na vás ze všech (alternativních) stran útočí informace o tom, co všechno byste měli začít dělat abyste dostatečně zvýšili své vibrace, abyste zabránili zlé a temné sionistické vládě v ovládnutí světa. To už v jednom vzbudí nějaké ty pocity strachu, frustrace, zbytečnosti…

Už tak máte dost starostí sami se sebou, ze svým „reálným“ životem. Jak sehnat peníze abyste dokázali nakrmit sebe či rodinu, zajistit si střechu nad hlavou a mnoho dalších, společností vyžadovaných, důležitých úkolů. A k tomu vám přibude meditace v osm, demonstrace v deset, kreslení mandal ve dvě, pochod za práva občanů ve čtyři, regresní terapie v sedm, meditace v devět a stejně pořád nevíte, jestli mimozemšťané existují nebo ne. Meditovat se vám nedaří, protože myslíte na to, jak se vymluvíte v práci, abyste mohli na demonstraci, kam stejně nejdete, protože byste se mohli objevit večer ve zprávách. Z kreslení mandal jste smutní, protože všichni ostatní měli hezčí a za práva občanů pochodujete se sklopenou hlavou. Na regresi zjistíte, že jste v minulém životě byli masovými vrahy a na večerní meditaci zapomenete, protože jste museli zapít všechny svoje oběti.

Ráno se podíváte na své oblíbené stránky a blogy a zjistíte, že jste meditovali špatně a stejně to není dost, protože ke zvýšení svých vibrací musíte čerpat univerzální energii, že včerejší demostrace byla stejně planá výzva, protože za ní stála sionistická bankovní instituce a tak dále a tak podobně… Všechno málo, všechno špatně. A místo transformace planety, místo návštěvy astrálních úrovní, místo fungujících lokalních trvale udržitelných ekonomik sedíte doma před televizními zprávami a požírá vás pocit, že jste zase zklamali.

Když se na svoji situaci podíváme jakoby seshora, uvidíme, že existují jenom ty problémy, které my, nebo společnost, která nás vychovává k obrazu svému, označíme jako problémy. To jsou ty okovy, které nás neustále drží v bahně našeho matrixu. Všimněte si, že existují situace, o kterých vám vyprávějí vaši známí, které se vám jako komplikované nejeví, ale vaši známí páchají sebevraždy. I naopak. Některé situace jsou všeobecně, celou společností, označovány jako problematické. Při pohledu seshora, když si představíte, že levitujete pod stropem a na celou situaci se díváte nezúčastněně, je okamžitě zřejmé, že problémy, které vás trápí, rotují jenom kolem vašeho fyzického těla. Protože právě fyzické tělo, mozek, rozum jsou těmi faktory, které problémy vytvářejí. Reagují na základě špatných zkušeností, na základě výchovy rodičů (to smíš, to ne, to je nebezpečné, ublížíš si), na základě normalizace společnosti (to je špatné, to je protizákonné, to se nedělá) a vytváří naše vlastní vězení, ve kterém máme k dispozici pouze své vlastní restrikce, obavy, strachy a úzkosti.

Nechci psát další seznam činností, které bychom měli provádět, abychom byli takoví a makoví. Myslím, že takových seznamů existuje spousta. Spíše chci tímto článkem uklidnit jedince, kteří prožívají spirituální krizi (jako já), že všechny duchovní texty bychom měli brát maximálně jako inspiraci, ne jako dogma. Cokoliv si přečteme je nám k ničemu, pokud nám bude chybět náš vlastní prožitek, naše zkušenost. Můžeme mít přečteny tisíce knih ale duchovně budeme pořád na stejném místě. Skutečný duchovní růst je o zkušenostech, ne o přečtených knihovnách. Jedna zkušenost (i když smutná, či bolestivá) vydá za desítky přečtených knih.

Takže pokud vám někdo bude říkat, že byste měli být takoví a makoví a že jste duchovně nezralí a že jste mimo a já nevím co ještě, tak mu nevěřte, protože prezentuje něco, co si někde přečetl a špatně si vyložil. Zkušenosti nemůžeme prožít jenom proto že chceme. Zkušenosti přicházejí, abychom si uvědomili, co děláme špatně. To nám nemusí nikdo říkat, život nám i tak přihraje dostatek situací, abychom si to uvědomili sami. To že se problémům podvědomě bráníme a nechceme je pochopit a proto nám do života přicházejí pořád dokola, to je jiná, čistě naše věc. Naše lenost, naše atrofovaná mysl, neschopná připustit něco tak geniálního a propracovaného jako je naše skutečná existence ve jsoucím univerzu (ano i tak se to dá napsat).

Jde tu o nás. Svět který kolem sebe vidíme může být obyčejná iluze. Sen. Ne? Jak víte, že ne? Někde jste si to přečetli? Papír snese všechno, pravdu i lež. Proto všechno kolem nás, co odvádí naši pozornost od nás samotných a našeho vývoje může být obyčejná manipulace. Program. Hologram. Nemusí vůbec existovat. Jak můžeme vědět, že celý náš vesmír není pouhým neuronem v mozku Homera Simpsona?

Proto jediné, co máme, jediné na čem skutečně záleží je naše mysl, naše vědomí. Vědomí nás samotných. To, že víme, že jsme, to existuje. S tím můžeme pracovat. To můžeme zdokonalovat. Můžeme ovlivnit naše myšlenky, můžeme negativní myšlenky vyrušit pozitivními, můžeme si v mysli vytvořit celý svět ve kterém si lidé budou myslet, že svět ve kterém žijí je velmi hmotný a velmi reálný.

Nic nezkazíme, když budeme hodní sami k sobě, když budeme hodní k ostatním, když budeme hlídat svoje myšlenky a každou negativní co nejdříve zastavíme a vědomě ji nahradíme myšlenkou pozitivní. Čím více lidí k sobě bude slušných, tím větší tlak bude vyvíjen na normy současné společnosti a tím spíše se společnost změní.

I když vyměníme politickou garnituru a do stejného systému dosadíme nové lidi ze stávající společnosti, systém nové lidi semele a přetvoří k obrazu svému (viz Strana Zelených či VV), protože v současné spolčenosti je priorita náš vlastní úspěch a hmotný prospěch. Změna, která přijde seshora tudíž nemůže fungovat. Změna musí přijít zezdola, od nás samotných.

Svět se nezmění, když se nejdříve nezměníme my sami. I když budeme sebevíc křičet a vztekat se.

Lencher Falprea

Zdroj: probuzeni.blogspot.com

marec 19, 2011 18:47 popoludní
 • krát komentár

9 krát komentár

 1. Obrázok používateľa ARTIA
  ARTIAmarec 19, 2011 18:51 popoludní

  Komentár: 

  Pekne Vás pozdravujem.
  Oceňujem, že nahlas hovoríte o svojej kríze. Áno. Všetci prechádzame krízami, ako voda, ktorá má snahu tiecť a stretáva sa s kameňmi.Krízy nám prinesú skúsenosti o ktorých hovoríte. Nikdy nestrácame, ak nasledujeme svoju intuiciu. Stokrát padneme, no vstaneme čistejší a zrelejší. Láska k sebe a iným sa rodí z opakujúcich sa bolestí jej vlastnej cyklickej straty. Dnes máme krízu ducha, zajtra krízu tela. Je to zákon a tešme sa, že je to tak. Iluzionisti tohto sveta poznajú tento princíp a je ľahké zmiasť hľadajôcu bytosť...
  Nástrahy sú všade. Dokonca aj náplasť typu slov ako láska, láska k sebe a pod. može byť cinickým zneužitím tých najúprimnejších snáh nájsť podstatu lásky ako zdroja...
  Pripomínam teda sebe a v spolupatričnosti k Vám: Nemáme nijaké krízy! Sme tí, ktorí dobrovoľne prišli na tento svet. Nezabudnime, že tento sen zvládneme hravo! Spomente si na svoje Božské schopnosti. Práve oni nám samým dovolili prísť sem bez strachu a neistoty.Hore hlavy, moji milí:) My to zvládneme!!!!

 2. Obrázok používateľa admin
  adminmarec 19, 2011 19:43 popoludní

  Komentár: 

  Krásny komentár, ďakujeme!

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmarec 19, 2011 20:53 popoludní

  Komentár: 

  jeden z nejlepších článků...

 4. Obrázok používateľa Josef Otruba
  Josef Otrubamarec 20, 2011 11:01 dopoludnia

  Komentár: 

  Nádherný a na sto procent pravdivý článek! Plně s autorem souhlasím.

 5. Obrázok používateľa Lancelot
  Lancelotmarec 20, 2011 23:17 popoludní

  Komentár: 

  Zdravim, no já získal zkušenosti jenom z knih (naučných či učebnice) mám knihu jóga prstů , knihy od Drunvala Melchizedeka.
  Při józe prstů cítím jak mi tělem prochází energie i z kosmu.
  Jde o to naučit se cítit energie a to mě udržuje na té správné vibraci ;)

 6. Obrázok používateľa Josef Otruba
  Josef Otrubamarec 21, 2011 11:13 dopoludnia

  Komentár: 

  Já si nemyslím, že by se dalo pochopit skutečnou pravdu jen z jediné knihy bez toho, aby se člověk vnořil co nejhlouběji do své duše. I po přečtení lékařských knih a praktikování rad v nich obsažených může člověk zemřít na pouhou chybu v tisku. Natožpak se řídit radami jediného autora, který musel studovat 25let u 70ti učitelů. K pravdě se dá dopracovat i během okamžiku "osvícením" při meditaci!

 7. Obrázok používateľa Lancelot
  Lancelotmarec 23, 2011 12:46 popoludní

  Komentár: 

  Jen se musím tu meditaci z knihy od Drunvala naučit ,abych mohl díky meditaci dosáhnout osvícení. ;)

 8. Obrázok používateľa Vtr
  Vtrmarec 23, 2011 19:33 popoludní

  Komentár: 

  V podstatě souhlasím, jen bych dodal že plno lidí se ohání duchovnem aniž by ho dokázali definovat, točí kyvadlem, medituje, na něco se napojuje a všechno to ostatní, co zde bylo napsáno.
  Jen zapomínají na to, že i když něco cítí tak to může být zase jen zamotaná iluze.
  Osobně si nemyslím, že tento vesmír je pozitivní, láskyplný a bůh ví čeho ještě plný.
  Myslím si že spíše má nějaký svůj zájem, a my v něm splňujeme nějakou roly, kterou se asi těžko dozvíme
  Jsme všichni na jedné lodi, a proto než začneme šahat po vyšší nauce, naučme se první třídu: nelhat ostatním, nehrát ze sebou vzájemné hry, být upřímní a hlavně při konání uvažovat v souvislostech, ke kterým si najdeme dostatek informací.
  Bohužel hodně se vyučuje, základ se nedělá....a že jsem takových mudrců potkal!

 9. Obrázok používateľa Lancelot
  Lancelotmarec 24, 2011 01:10 dopoludnia

  Komentár: 

  Říká se že se má brát člověk takový jaký je, takže klidně může lhát atd. To je taky součástí meditace.Součástí meditace je totiž rozpoznat např. lež, ale nijak na to nereagovat.

 

 

Top