UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Liek na rakovinu vyrobia z... kojeneckého mlieka?

KP.RU | Látku, ktorú obsahuje materské mlieko a je schopná ničiť rakovinové bunky, objavili švédski vedci z Lundovej a Göteborgovej univerzity, oznamuje Ami-tass. HAMLET – ľudský alfa-laktalbumín, vytvorený na ničenie nádorových buniek – bol objavený v materskom mlieku už niekoľko rokov dozadu. Okamžite u lekárov vznikla možnosť preveriť jeho pôsobenie na ľudí.


U pacientov s rakovinou močového mechúra, ktorí sa experimentálne liečili touto látkou, sa nachádzali mŕtve rakovinové bunky v moči po každej terapii. Toto dalo onkológom dôvod tešiť sa na skorý vývoj efektívneho protirakovinového lieku s použitím prvkov kojeneckého mlieka.

Je dokázané, že v ňom nájdená bielkovina potláča rast „zlých“ buniek

HAMLET, ako to vo vede často býva, bol objavený náhodou. Odborníci študovali antibakteriálne vlastnosti kojeneckého mlieka. Laboratórne testy dokázali, že HAMLET zabíja 40 rozličných druhov rakovinových buniek. V súčasnosti lekári naväzujú na výskum jeho vplyvu na rakovinu kože, nádor sliznice i mozgu. Odborníci podotýkajú, že HAMLET likviduje len rakovinové bunky, pričom nenapáda zdravé, na rozdiel od chemoterapie.

Elena Ionova

Zdroj: kp.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

Sekcie: 
máj 12, 2010 09:00 dopoludnia

 

 

Top