Obrázok používateľa CEZ OKNO
Čínski baníci úplnou náhodou vykopali… UFO?!

V dedine Huang v provincii Ťiang-si (Čína) pri čistení plochy pre šachtu na uhlie tunajší pracovníci objavili zvláštny kamenný balvan - disk s malou vypuklinou uprostred. Kopali ďalej a spod zeme sa vynoril ďalší kameň - úplne rovnaký ako ten predošlý a potom ešte… Celkovo baníci vytiahli desať rovnakých balvanov. Ich priemer bol okolo 3 metrov a váha 400 kilogramov. Do Huangu už prišli archeológovia, no zatiaľ nemajú predstavu o účele týchto artefaktov.


Tieto disky by sa dali pokladať za kultové predmety starých Číňanov, ak by neexistovali predchádzajúce nálezy. V roku 1938 archeologická expedícia, pracujúca na hranici s Tibetom, na výbežku chrbta Bayan-Chara-Ula objavila podivný cintorín - stovky jaskyniek vyhĺbených do skaly a v každej ležalo jedno telo. Neudivoval spôsob pochovania - v Tibete žije takmer polovica populácie v prirodzených alebo vyhĺbených jaskyniach - ale to, že telá mŕtvol neprevyšovali 115 centimetrov.

V expedícii bol antropológ, ktorý zistil, že mumifikované bytosti sa svojou stavbou líšia od Číňanov aj Tibeťanov, dokonca aj od iných národov, žijúcich v tejto časti Ázie.


Celkovo našli vedeckí pracovníci 716 hrobov. V každom z nich pri nohách nebožtíka ležal malý kamenný disk. Na niektorých z nich bola v staročínštine napísaná zmienka o nejakých zariadeniach, ktoré prileteli do týchto miest pred 12 tis. rokmi. Vraj nimi riadili nejakých ľudí - dropov. Reč bola o druhu - cham.

No tieto ani iné neboli v čínskej histórii známe. Keď prišiel čas návratu, archeológovia si vzali so sebou desať diskov. No po už prebiehajúcej vojne s Japonskom, druhej svetovej vojne a "kultúrnej revolúcii" v 60-tych rokoch červené gardy pustošili inštitúty a múzeá a nezachoval sa ani jediný z nich. Zmizla aj správa z expedície, v ktorej boli uvedené presné súradnice podivného cintorína. Veriť slovu je vede cudzie, preto odborníci dlho považovali túto históriu za mýtus. Najmä preto, že nie je jasné, odkiaľ sa v krajine rozorvanej vojnou našli prostriedky na expedíciu do neobývaných oblastí…

Zdroj: shockodrom.com

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

december 31, 2011 06:00 dopoludnia
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 31, 2011 15:49 popoludní

  Komentár: 

  a tej "fotke" sa da veriť?...

 2. Obrázok používateľa Laci
  Lacijanuár 01, 2012 17:17 popoludní

  Komentár: 

  Vynikajúci postreh!

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjanuár 05, 2012 17:03 popoludní

  Komentár: 

  je to pracovní stůl, vyraběli na něm oblečení a konstruovali valečné oděvy. . . . . . . (když je jehla spravně zahnuta, pak nedochazí k otupení ale naopak se pořád brousí sama).

 

 

Top