Obrázok používateľa CEZ OKNO
Horolezci a netvor z úžľabiny Alaarča

YOKI.RU | Kaňon Alaarča sa nachádza v Kirgizsku na výbežku Tjaň-Šanja. Tu sa nachádza horolezecký tábor, na pôdu ktorého je situované kontrolno-záchranné stanovište. Miestni obyvatelia tu neraz narazili na neobyčajné úkazy. Horolezci aj záchranári svorne tvrdia, že UFO sa tu zjavuje takmer každú noc. Žiariace gule sa spravidla zjavujú na území vrcholkov Slobodnej Kórei. Potom minú Aksajskú úžľabinu a miznú za chrbátom Bačačeky. 22. augusta 1991 päť žiarivých okrúhlych objektov "zostúpilo" z vrcholu Teke-Tora a s veľkou rýchlosťou sa skryli v Aksajskej úžľabine.


Nezvyčajný úkaz okolo hodiny pozorovali vo februári 1991 účastníci všezväzového horolezeckého klubu. V oblasti veží Korony zostalo visieť niekoľko veľkých objektov podobných cigarám, ktoré sa pomaly presúvali na juh. Z nich vylietali menšie svetielkujúce UFO. Chvíľu pokrúžili a vracali sa späť. Dĺžka "cigár" sa zdala byť niekoľko kilometrov. Inokedy si horolezci všimli veľké guľovité UFO. Sú známe prípady, keď sa guľovitý zdroj svetla priblížil k človeku.

Okrem UFO neraz v okolí horolezci, inštruktor tábora i pracovníci záchrannej služby spozorovali zvláštnu bytosť podobnú človeku. Starší inštruktori - horolezci Vladimir Poltavskij a Valerij Nazarenko - ju veľakrát stretli na najrôznejších miestach počas cesty, najmä na stanovišti Rapeka a blízko chalupy Učiteľ.

Na stanovišti sa bytosť objavila v prítomnosti hneď niekoľkých ľudí. Jasne rozoznateľná v mesačnom svite pokojne chodila po kameňoch asi v 30 - 40 metrovej vzdialenosti od obytnej budovy. Pritom šokovaným ľuďom nejavila najmenšiu pozornosť. Inokedy sa dokonca táto obluda vyškriabala na strechu domu. No ľudia sa neodvážili vyjsť na ulicu.

Vo vnútri chalupy inštruktori počuli z oblasti vrcholku ťažké, robustné kroky. Kamene pod nohami monštra škrípali, akoby po nich jazdil veľkotonážny traktor.

Tvora videli aj na kontrolno-záchrannom stanovišti. Raz v noci všetkých, čo sa nachádzali v miestnosti, prebudili ťažké kroky. Do izby Alekseja Kalašnikova priamo cez zavreté dvere vošla veľká, takmer trojmetrová postava, stuhla uprostred s výrazom, ktorý nič nevyjadroval a zmizla tak, ako sa zjavila.


Ešte neuveriteľnejší prípad sa udial horolezcovi-záchranárovi Alexejovi Ljachovi. Raz v noci ho prebudil zvláštny pocit tiaže, ktorá mu tlačila na telo. Alexej otvoril oči a zistil, že mu na hrudník tlačí niečí lakeť. S úžasom hľadel na príšeru, ktorá spolovice trčala zo steny (!) a pozorne ho skúmala. Potom sa netvor "vtiahol" späť do steny a zmizol.

Podivnosti sa na kontrolno-záchrannom stanovišti dejú aj so zvieratami. Mačka s prezývkou Limon syčí, ježí srsť, pes stiahne chvost a šteká na niečo neviditeľné v kúte izby. Ľudia vtedy majú pocity "neviditeľnej prítomnosti" niečoho cudzieho. Stalo sa, že neviditeľná bytosť pred všetkými surovo zbila mačku tak, že zviera lietalo po izbe ako lopta.

"Anomálne" sa správajú dokonca aj predmety. V neprítomnosti ľudí sa nejako "premiestnila" zo svojej pozície ťažká kovová truhlica, ktorú neudvihol ani človek sám. Nástroje v dielni samostatne "migrujú" z miesta na miesto...

Všetky spomenuté fakty povzbudili náčelníka záchrannej služby Kirgizska hľadať vysvetlenie u stredoázijského a kazašského kolégia ufologických vied. No ani tam nedokázali dať incidentom v úžľabine Alaarča zrozumiteľné objasnenie. Môžeme len hádať - čo to môže byť?


Žeby výsledok halucinácií, ktoré vyvoláva nedostatok kyslíka v horskom vzduchu, alebo javy vznikajúce pri nejakých výparoch, či skôr javy paralelného energoinformačného sveta?

Alebo sú to len mýty podobné tým o legendárnom "snežnom" mužovi? Alebo možno akési kontakty s mimozemšťanmi? Máme pred sebou ďalšiu záhadu tajomných hôr...

Юрий Супруненко: Альпинисты и чудище ущелья Алаарча;

Zdroj: yoki.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

august 04, 2011 20:35 popoludní
 • krát komentár

8 krát komentár

 1. Obrázok používateľa ĎURO.G
  ĎURO.Gaugust 05, 2011 06:53 dopoludnia

  Komentár: 

  ...menej VODKY a viacej jedla!

 2. Obrázok používateľa 010
  010august 05, 2011 17:39 popoludní

  Komentár: 

 3. Obrázok používateľa ĎURO.G
  ĎURO.Gaugust 06, 2011 08:42 dopoludnia

  Komentár: 

  :-)

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 05, 2011 16:49 popoludní

  Komentár: 

  hm..divne..,kde su fotky?..nech mi nikto nehovori,ze horolezci nemali pri sebe fotak

 5. Obrázok používateľa Peter
  Peteraugust 05, 2011 23:10 popoludní

  Komentár: 

  Tajné technológie , ktoré sú pred nami skryté , môžu byť na takej úrovni o akej sa nám ani nesnilo . Môžu mať oblek neviditelnosti , prístroj na prechádzanie pevnými látkami (stenami) , posilňovače svalov , alebo si zostrojili troj metrového biomechanoida je to len špekulácia . Oblasť rovnako môže byť vystavená nejakému projektu na vytváranie rôznych halucinácií za účelom manipulácie s ľudským mozgom . Odpovedí je mnoho , tak isto ako otázok ...

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 06, 2011 10:15 dopoludnia

  Komentár: 

  tipujem to na tú vodku ako kolega

 7. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 08, 2011 12:18 popoludní

  Komentár: 

  To uz znie skoro ako z aktov x alebo fringe, ale oblek neviditelnosti je uz zostrojeny a maju ho na svedomi Guy Cramer a Tim O'Neill. Ich firma HyperStealth vyvija technologiu Quantum Stealth. Najdi si o tom nieco mozno ta to zaujme alebo niekoho na tomto serveri.

 8. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymaugust 11, 2011 07:56 dopoludnia

  Komentár: 

  Prolínání časoprostoru. Pokud se tam nachází vstup do jedné z cca 1500 podzemních základen nebo cestovní portál, což je pravděpodobnější,může se tam objevit z jiné dimenze nebo času v podstatě cokoliv, a také zmizet.Třeba jen napůl :o)

 

 

Top