Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kto ničí úrodu?

EG.RU | Do konfliktu okolo najnovšieho pôsobivého obrázka sa zamotali vedci aj ufológovia. Odborníci na "taniere" veria, že je to ďalší dôkaz existencie mimozemšťanov, fyzici zasa tvrdia - obrázok vznikol pomocou mikrovĺn. 60-metrový obraz hlavy "zeleného mužíka" fajčiaceho fajku sa objavilo na poli v britskom grófstve Wiltshire.

Absencia vodiacich lán, barových stoličiek a dosiek, s pomocou ktorých sa obyčajne realizujú takéto obrázky, dala ufológom príležitosť na tvrdenie: mimozemšťania nám zanechali autoportrét, ktorý dokazuje, že ani im nie sú cudzie škodlivé návyky. Fyzici však opäť prejavujú im charakteristický skepticizmus: šikovní pozemšťania vymysleli novú technológiu "kreslenia" na poliach.

Značky, ktoré označujú kontúry obrázka, sa robia pomocou lasera. Potom sa pomocou riadených mikrovĺn steblá obilia nahrejú a ohnú k zemi. A keď vychladnú, zostanú v tejto polohe.

Kým sa však veda s ufológiou sporí, farmári sa chytajú za hlavu.


- Takáto zábava ma jednoducho hnevá! - sťažuje sa Tim Carson, majiteľ pozemku vo Wiltshire. - Neznámi umelci si vytipovali moje polia: 125 obrazov za 20 rokov. A každý ma stojí 1500 – 2000$. A neničia len súčasnú úrodu - ale ohrozujú aj tú budúcu.

Predstavte si!

Umelci, pôsobiaci na poliach, si Wiltshire obľúbili už dávno. Každý rok sa v tejto oblasti objaví 50-60 nových vyobrazení. Presne toľko pripadá na všetky ostatné časti sveta dohromady. Umelecké diela na obilných poliach sa stali originálnou vizitkou anglického grófstva: chodia sem ufológovia, bádatelia aj obyčajní zvedavci.

Анна ПОЛЯКОВА

Zdroj: eg.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

september 29, 2011 18:00 popoludní
 • krát komentár

8 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymseptember 29, 2011 19:06 popoludní

  Komentár: 

  A vraj mládež je skazená. Ktovie čo za tabak fajčí tento náš vesmírny brat :D

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymseptember 29, 2011 20:53 popoludní

  Komentár: 

  Každy obraz v poli či zložity či jednoduchy ma nejaky hlbši vyznam-(mam na mysli tie prave). Pochybujem že by tymto chceli odkazat "že im nie su cudzie škodlive navyky". Napriklad niečo určite znamenaju tie kruhy okolo hlavy. Určite nie je nahoda že ich je 7 v 4roch riadkoch podla mna. Ta fajka je inak zaražajuca. Fakt ma zaujima čo to ma znamenať! :D

 3. Obrázok používateľa Beata
  Beataseptember 29, 2011 22:44 popoludní

  Komentár: 

  Mě to moc jako fajfka nepřipadá. Spíš chtěli znázornit vycházející zvuk, dým přece vypadá jinak. Nejspíš to bude nějaká hlásná trouba - třeba jako trouba z Jericha.

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 04, 2011 11:40 dopoludnia

  Komentár: 

  Máš ty asi pravdu dym by stúpal do hora zrejme ...

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymoktóber 01, 2011 09:49 dopoludnia

  Komentár: 

  No hned ako som zbadal ten obrazok so sa zacal :D . Aj oni pochopili, ze gan.a je dar? :D

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymseptember 30, 2011 15:02 popoludní

  Komentár: 

  Fyzici už tárajú všetko možné. Rád by som videl toho, čo má takú techniku doma. Riadené mikrovlny :))), to je na smiech, čo si dokážu vymyslieť.

 7. Obrázok používateľa Jan
  Janoktóber 01, 2011 11:54 dopoludnia

  Komentár: 

 8. Obrázok používateľa daw33d
  daw33dfebruár 12, 2013 22:45 popoludní

  Komentár: 

  podla mna ide o to ze marihuana otvara casti vedomia ktore smeruju k takemuto zmyslaniu aj mna k tomu priviedla. mozno pre materialistickych ludi akym som bol pred tym aj ja je to jediny sposob ako zacat rozmyslat nad skutocnou podstatou zivota v jeho najrozlicnejsich podobach... peace

 

 

Top