Obrázok používateľa CEZ OKNO
Lekári analyzovali zdravie tých, ktorí sa trvale sťažovali na zlú náladu

BLOG.KP.RU | Podľa výsledkov výskumu, ktorý trval 17 rokov, vedci z Lekárskej fakulty University of Massachusetts prišli k záveru, že ľudia, náchylní k depresiám, sú v starobe vystavení väčšiemu riziku rozvoja demencie – až o 70%. Tento výskum je najdlhší zo všetkých predchádzajúcich. Zúčastnilo sa ho 949 ľudí bez príznakov slabomyseľnosti, ktorým bolo ku koncu experimentu v priemere 79 rokov. Na depresiu v začiatkoch experimentu sa posťažovalo 125 ľudí (13%).

Depresia spôsobuje demenciu


Neskôr vyšlo najavo, že z tých, ktorí trpeli depresiou, sa u 22% vyvinula starecká demencia a Alzheimerova choroba. Medzi veselšími ľuďmi bol tento index okolo 17%.

Vedúci výskumnej skupiny Jane Saczynski objasňuje získané výsledky predovšetkým v spojení so zápalovými procesmi, ktoré prebiehajú v mozgu ľudí trpiacich na splín (melanchólia spojená s nudou – pozn. prekl.) - najmä produkciou zvýšenej hladiny určitého proteínu. Okrem toho by sa nemal podceniť ani stav celkovej psycho-emocionálnej deprimovanosti, úbytok sociálnej aktivity a zníženie fyzickej záťaže.

Света Кузина

ПОДУШКИНЫ СЛЕЗЫ. Депрессия приводит к слабоумию

Zdroj: http://blog.kp.ru/

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

Sekcie: 
august 16, 2010 19:39 popoludní

 

 

Top