Obrázok používateľa CEZ OKNO
V Antarktíde vchod do podzemného sveta?

KP.RU | Diera sa nachádza v horách. Jasne viditeľná je na satelitných snímkach. O kúsok ďalej leží objekt, ktorý sa veľmi podobá na zľadovatený "lietajúci tanier". Objav patrí Josephovi Skipperovi, známemu virtuálnemu archeológovi z USA. Obyčajne "objavuje" na Marse a Mesiaci - prezerajúc snímky, odovzdané kozmickými zariadeniami a zverejnené na oficiálnych stránkach NASA a ďalších vesmírnych agentúr. Takto nachádza veľa prekvapivého, čo prudko vybočuje tradičným predstavám.

TRI ZÁHADY

«vchod» 66°36’12,36’’S; 99°43’11,28’’E

V zbierke bádateľa sú veci, ktoré sa podobajú na kosti a lebky humanoidov a ktoré (s trochou preháňania) možno považovať za ich pozostatky.

Tentoraz sa archeológ zameral na Zem - konkrétne na Antarktídu. A našiel tu hneď tri zvláštnosti - otvor, "tanier" a jazerá.

Šiel som po stopách Skippera a našiel som všetky ním objavené objekty. Ich súradnice sú známe a dobre ich vidieť na družicových snímkach ľadového kontinentu, vyložených na stránke Google Earth.

MARS NA ZEMI

Antarktída sa len málo líši od Marsu, aj to len väčším množstvom kyslíka. Zima je rovnaká, teplota miestami padá do mínus 90 stupňov Celzia. Zásadný rozdiel je azda len jeden - na Antarktíde bývajú ľudia. To však neznamená, že je ľadový kontinent preskúmaný lepšie než Červená planéta. Záhady sú tu aj tam.

Nevieme s istotou povedať, či život na Marse existuje. Nevieme ani, čo sa skrýva pod niekoľkokilometrovou hrúbkou antarktického ľadu. Dokonca ani to, čo sa tvorí na jeho povrchu. Máme len hmlisté predstavy. Je to paradox, no vo vysokom rozlíšení máme viac zobrazení Marsu než Antarktídy. Podrobne preskúmať detaily možno len na úzkom páse v oblasti zemskej Queen Mary, kde sa našlo prekvapenie. A nebolo by zle pozrieť sa aj na iné miesta. Zvlášť na tie, o ktorých už dlho idú legendy.


«tanierik» 66°30’02,22’’S; 99°58’54,44’’E

UKRÝVAL SA TAM HITLER

Je známe, že sa o Antarktídu zaujímali nacisti. Vyslali sem celý rad expedícií. Dokonca obsadili rozsiahlu oblasť Dronning Maud Land, nazvúc ju Nové Švábsko. V roku 1939 tam Nemci na pobreží objavili obrovskú časť s plochou okolo 40 kilometrov štvorcových, ktorá nebola zaľadnená, s mnohými nezamŕzajúcimi jazerami. Nazvali ju Schirmacherova oáza - podľa nemeckého pilota. Potom sa tu usadila sovietska polárna stanica Novolazarevskaja.

Podľa oficiálnej verzie - Tretia ríša vošla do Antarktídy, aby tam vybudovala základne na ochranu svojich veľrybárskych flotíl. No sú tu oveľa zaujímavejšie dohady, ktoré hraničia až s mystikou.

Stručný príbeh je asi takýto. Údajne počas expedícií do Tibetu nacisti zistili, že v Antarktíde niečo je. Nejaké rozsiahle, teplé dutiny... Pozostatky buď po mimozemšťanoch alebo po dávnych obyvateľoch vysokorozvinutej civilizácie. Tu môžeme podotknúť, že v inom príbehu sa tvrdilo, že Antarktída bola kedysi Atlantídou.

Výsledkom toho na konci 30-tych rokov minulého storočia našli nemecké ponorky tajný priechod v ľade a dostali sa práve do týchto dutín.

Ďalej sa legendy rozchádzajú. Podľa jednej - nacisti postavili pod ľadom svoje mestá, podľa druhej - dohodli sa s miestnymi obyvateľmi a usadili sa.

Sem, do vnútra ľadového kontinentu, bol v roku 1945 dopravený živý Hitler s Evou Braunovou. Údajne priplával na ponorke s doprovodom veľkej eskorty - celej flotily obrovských ponoriek (8 kusov) pod menom "Konvoj vodcu". Tu žil až do roku 1971 (podľa iných údajov až do roku 1985).

Autori mýtov o Antarktíde sem lokalizujú aj "lietajúce taniere" Tretej ríše, povesťami ktorých sú nasiaknuté mnohé knihy, filmy, televízia aj internet. Vraj aj tieto zariadenia nacisti ukrývali vo vnútri. Tam ich zdokonaľovali a doteraz sa používajú, štartujúc zo šácht na Antarktíde. Veď čo sa týka UFO – "taniermi" sa to tam hemží.


«vchod» 66°36’12,36’’S; 99°43’11,28’’E

PODIVNOSTI

K príbehom o polárnych cudzincoch a Nemcoch je ťažké vyjadriť sa, aj keď sú do istej miery seriózne. Čo teda môžeme urobiť s dierou, "tanierom" a jazerami, ktoré objavil Joseph Skipper? Pomaly sa to začína objasňovať. Samozrejme, ak sú objekty naozaj tým, na čo sa podobajú.

Z útrob hory by mohlo vylietať UFO, ak je "tanier" skutočný. Zatiaľ je pokrytý ľadom, vraj poodhalený dôsledkom globálneho oteplenia alebo zvetrania. A patrí potomkom, čo žili alebo žijú vo vnútorných teplých dutinách Antarktídy.

Jazerá len potvrdzujú fakt, že tieto teplé miesta existujú a zohrievajú oázy.

Antarktída je celkovo zvláštne miesto...


«Jazerо»: 66°18’07,15’’S; 100°47’51,16’’E. 1. Zem kráľovnej Maud a Schirmacherova Oáza. 2. Anomálie - «vchod», «tаnierik» a «jazerо»

ZELENÝ KONTINENT

Plocha Antarktídy je okolo 14 miliónov metrov štvorcových. Takmer celý kontinent je pokrytý ľadom. Miestami jeho hrúbka dosahuje až 5 kilometrov. Čo sa pod ním nachádza - je známe len pre mizivú časť povrchu.

Tím vedcov z Číny, Japonska a Veľkej Británie nedávno zverejnil v žurnále Nature výsledky svojich 4-ročných výskumov. Od roku 2004 do roku 2008 jazdili na silných terénnych vozidlách po tých najdrsnejších oblastiach Antarktídy - a ožarovali ich radarmi. Takto vznikla mapa povrchu s plochou okolo 900 metrov štvorcových.

Ukázalo sa, že kedysi bol kontinent zelený. Ešte pred 34 miliónmi rokmi sa tu rozliehali hory a roviny s kvitnúcimi lúkami. Tak ako dnes v európskych Alpách.

No niečo sa stalo. Bádatelia našli miesto, kde malý ľadovec, nachádzajúci sa na najvyššom vrcholku (okolo 2400 metrov) začal narastať. Postupne pokryl celú Antarktídu a schoval pod ľad niekoľko jazier.

Martin Siegert z University of Edinburgh UК, ktorý sa zúčastnil expedície, si je istý, že v dolinách antarktídskych Álp sa doteraz uchovali zmrznuté rastliny. Dokonca aj malé stromy. No bude ťažké nájsť ich. Pokúsiť by sa však o to mohli pomocou vrtov.

Владимир ЛАГОВСКИЙ: В Антарктиде нашли ход в подземный мир, 29. 11. 2010

Zdroj: kp.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Vnútorná Zem - Dutá Zem
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/duta-zem


december 09, 2010 16:46 popoludní
 • krát komentár

7 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 09, 2010 21:56 popoludní

  Komentár: 

  Velmi zaujimavy clanok.O vsetkych tychto veciach som uz cital.Len tak dalej :)

 2. Obrázok používateľa AvAc
  AvAcdecember 10, 2010 13:18 popoludní

  Komentár: 

  "Nevieme s istotou povedať, či život na Marse existuje." no toto mi stacilo aby som to dalej ani necital...

 3. Obrázok používateľa Milos Elderx
  Milos Elderxdecember 10, 2010 21:13 popoludní

  Komentár: 

  Aky vchod do podzemneho sveta? Ved podla konspiracnych teoretikov my zijeme dnu v zemi lebo zem je duta :D

 4. Obrázok používateľa Myslivec
  Myslivecjanuár 12, 2011 19:24 popoludní

  Komentár: 

  Tak to si dost blbo pochopil... Nie my zijeme na povrchu a niekdo alebo nieco zije v nutry... Nevravim ze Zem je duta no nevravim zaroven ze niejw.. My nevieme nic nevieme ako Zem zvnutra vyzera aj to co ucia v skolch o vnutry Zeme je len konspiracia bo to nieje nijako dolozene faktamy o dutosti su aspon (ne)realne vypovede niektorych ludi a mysticke legendy... Okrem toho kazde klamstvo ci legenda sa zaklada na kusku skutocnosti mozme spravit dve veci 1. Ist sa presvedcit,pozriet a zazit dobrodruzstvo a spoznat nezname alebo 2. Pockat kym peavda vyjde najavo a byt dalej v nevedomosti a sprostoati tak ako nieltory chcu... Preco sa zatajuju,tienia a prekrucuju historicke fakty ? Na kazdu vec sa treba pozerat dvojmo a nikdy ju nespochybnit no zaroven nie 100% to akceptovat.. Dnesny svet je plny polopravd. Preco napriklad nieje smapovany druzicou (orientujem sa podla google earth a nasa wind surf) severny a juzny pol ? Preco vsade na ich zemi vsetko fyzikalne a tvarovo sedi na (cca) 90% a zbytok nie ? Maju co ukrivat ? Taktiez aj poli su divne zakoncene... Totok vsetko su otazky (a je ich este viac) na ktore mozno raz dostaneme odpovede treba si vsetko precitat aj viackrat otvorit mysel,fantaziu a skusit sa aspon s casti tomu uverit veci niesu len ciernobiele.... Skus sa zamysliet a pochopit.... Nevravim ze to je pravd ale taktiez aj byt moze ;-) zivot je o spoznavani,lake a otazkach a nie o u.s.a,mcdonalde,sexu a peniazoch....

 5. Obrázok používateľa harker
  harkerfebruár 19, 2011 19:38 popoludní

  Komentár: 

  takze ideme na vypravu.....do vnutra zeme, ci na povrch..

 6. Obrázok používateľa V!ktor
  V!ktorapríl 15, 2011 22:37 popoludní

  Komentár: 

  Vchody sú DVA vzdialené 7,7 km od seba :

  S 66 36 12.36 E 99 43 11.28 (vpravo pri vchode akási postava ?!?)

  S 66 33 12.15 E 99 50 21.31 (foto hore)

 7. Obrázok používateľa Mano
  Manoapríl 16, 2011 15:07 popoludní

  Komentár: 

  Google Earth je vazne fajn vecicka ;)

  Okrem Zeme je tam obloha a tiez Mesiac a Mars, fajn kvoli prehladu, napriklad ze co je uz spristupnene...

 

 

Top