Obrázok používateľa CEZ OKNO
Na Červenej planéte bol objavený ďalší monument

kp.ru | Joseph P. Skipper – vytrvalý objavovateľ mimozemských artefaktov – predložil v poradí ďalšiu novú senzáciu z Marsu. Skipper a jeho mnohopočetní kolegovia – virtuálni archeológovia – hľadajú artefakty podrobnejším skúmaním snímkov z iných planét, ktoré sú vystavené na oficiálnych stránkach. A nachádzajú - o čom "Komsomolka" už nie raz informovala.

Mars ukázal tvár diabla

K súčasnému objavu prispeli fotky získané pomocou európskej marťanskej sondy ESA’s Mars Express. Využili niekoľko sériových obrázkov oblasti nazvanej Melas Chasma. Odborníci Európskej vesmírnej agentúry (ESA) zostavili panorámu a vystavili ju na svojej stránke pod názvom "Perspective View of Melas Chasma". Na tejto panoráme potom Sipperovi stúpenci objavili "tvár diabla". To, čo na nás zo snímky pozerá, tak aspoň prinajmenšom vyzerá. "Určite diabol", - nepochybujú virtuálni archeológovia.

Názor vodcu: v európskej vesmírnej agentúre pracujú seriózni ľudia. Sotva by sa saoberali takými hlúposťami, ako sú photoshopom upravené marťanské snímky. Takže tvár musí byť reálna. A podľa všetkého si ju ani nevšimli, keď zverejňovali panorámu.

Skipper predpokladá, že tvár je vytesaná do skaly. Jej výška je približne 100 metrov.

Po stranách očividnej tváre sú nejaké podivné figúry – akoby to bola taktiež ručná práca. Sú označené šípkami. Na ľavo pri kraji je dosť pôsobivá. Zdá sa, že vďaka sklonu svahu na nás pozerajú nejaké oči. Ale samotná tvár ako keby bola pokrytá vrstvou horniny.

Kto vytvoril tento monument? Odpoveď na túto otázku, samozrejme, nemáme. No môžeme sa domnievať, že tu kedysi niekto predsa len takéto veľkolepé dielo vytvoril. A ich diela sa v tej či onej podobe uchovali. Dlhé roky mohli byť ukryté a vystúpili až pôsobením vetra alebo zosuvom svahu. Mimochodom, práve pôsobením takéhoto narušenia svahov, boli na Zemi objavené prvé pozostatky mamutov, ktoré sa veľmi dobre zachovali vplyvom večného mrazu. Doslova sa vyliezli von pri zosuve pôdy.

Владимир ЛАГОВСКИЙ: Марс показал лик дьявола, 14. 2. 2011

Zdroj: http://www.kp.ru/

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

Sekcie: 
február 16, 2011 23:59 popoludní
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa wow
  wowfebruár 19, 2011 01:41 dopoludnia

  Komentár: 

  ked chcu vidia vsetko,keby nevedeli ako ,,udajny,, diabol vyzera ani by im nenapadlo vidiet tam nieco :D

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 03, 2012 11:23 dopoludnia

  Komentár: 

  najlepšie je, že oni sa zamýšľajú, kto to urobil, nie či dobre vidia:)

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 19, 2011 10:37 dopoludnia

  Komentár: 

  aj ked osobne si mysliim ze na marse zivot bol a mozno aj nejakyy je ... ale to je ako ked sa divate na oblohu a vidiite tam rozne tvary , zvierataa , atd. a niekto by tvrdil ze po oblohe fakt behaa macka alebo co ...niekto da na internet kockatu snimku nejakej skaly a myslii si ze objavil neviem co a pritom ked si zoberiete do uuvahy ako pokrocilee su snimacie technologie tak az rozum ostaava staat nad tyym :)...

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymfebruár 25, 2011 14:28 popoludní

  Komentár: 

  Takto asi videli marťania vytesané hlavy amerických prezidentov

 

 

Top