Obrázok používateľa CEZ OKNO
Obrovské „veľkonočné vajíčka“ sa teraz váľajú na anglickom brehu

kp.ru | Takmer týždeň milióny ľudí po celom svete prezerajú záhadné video, nasnímané na mobilný telefón a topia sa v dohadoch. V krátkom námete, ktorý trvá len 15 sekúnd, niekto (vidno len polovicu trupu) kope nohou niečo, z čoho naskakujú zimomriavky. Vyzerá to ako obrovské vajce, živočích alebo chumáč vodných rias - ležiaci na piesočnej pláži. Skrátka, táto vec má formu vajíčka a pokrývajú ho geometrické ornamenty, ktoré nie sú žiadnym vajíčkam vlastné. Vysvetlenie na videu nie je. No 7. apríla 2011 sa „videoklip“ na internete objavil v sprievode textu.

Neznámy, vajíčku podobný objekt, objavený údajne v Japonsku po cunami - identifikovaný [video]

Z neho vyplýva, že bol predmet objavený v Japonsku po zemetrasení, cunami a havárie jadrovej elektrárne. Pravdepodobne práve to zvyšuje záujem, ktorý je založený na rôznych mystických podozreniach. Veď na dne oceána existujú vede doteraz neznáme tvory... Alebo na breh vynieslo dôsledkom radiácie niečo zmutované... Existujú dokonca hypotézy o mimozemšťanoch.

Je to vajce Godzilly! - razí predpoklad pre identifikáciu objektu stránka mysteryhistory.tv, ktorá ako prvá začala šíriť videoklip s textom o Japonsku.

Priznáme sa, „Komsomolka“ bola na tejto stránke a zverejnila tento námet na svojich stránkach pod nadpisom „Cunami prinieslo na japonské pobrežie veľké „veľkonočné vajce“. S odkazom na zdroj, samozrejme.

Výsledok: viac než 60 tisíc prehliadok a pestrá zmes hypotéz o povahe tajomného vajca. Prevahu žiada nezískala ani v redakcii, ani u čitateľov. Veď „oznámenie“ o náleze sa prvýkrát objavilo 7. apríla - nie prvého. A oceán občas vynesie na povrch aj také veci, ktoré nerozozná každý botanik.

Hoci… Už podľa názvu stránky - mysteryhistory - by bolo možné uhádnuť, na čo sa stránka špecializuje. Zdá sa, že má prvého apríla každý deň.

Po stopách do Bournemouth

V skutočnosti vajíčko nebolo jedno, ale hneď niekoľko a na breh neboli vyhodené v roku 2011, ale v 2008. Navyše nie v Japonsku, ale v Anglicku - v známom kúpeľnom mestečku Bournemouth. Dokazujú to aj príslušné filmové pásky.

A verte, či nie - z „vajec“ sa onedlho vyliahli mimozemšťania. To je čistá pravda! Hoci toto tvrdenie vyzerá pochybnejšie, než teória o Godzille a jej vajíčkach.

V čom spočíva tajomstvo: videoklipy sú súčasťou PR-akcie nového anglického filmu „The Bournemouth Incident“ a zábery sú z neho (pozri str. filmu).

Podľa filmového námetu sa na breh vykotúľajú tie isté „vajcia“, z ktorých sa potom vyliahnu mimozemšťania a preniknú do miestnej spoločnosti.

Film je obohatený o zábery, ktoré sú akoby nasnímané na mobilný telefón očitými svedkami a odvysielané na CNN. Preto ten efekt dôveryhodnosti.

Takže - skutočné obrovské vajcia na pláži neboli ani v Japonsku ani v Anglicku. Boli špeciálne vyrobené pre tento film.

A pozdravujeme návštevníčku našej stránky Alicu. Vo svojom ohlase ona jediná napísala, že zábery s vajcami sú upútavkou na film. No nikto jej neveril.


VIDEO nájdete na tejto adrese

Владимир ЛАГОВСКИЙ: Огромные „пасхальные яйца“ теперь выкатились на английский берег

Zdroj: kp.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

apríl 19, 2011 21:54 popoludní

 

 

Top