Obrázok používateľa CEZ OKNO
Pozdrav z Marsu – od starých topánok?

Britskí vedci našli podivné predmety na snímkach, ktoré poslal robot "Curiosity". - Poltopánka, prírodná obuv! - tvrdia členovia britskej výskumnej skupiny Alien Disclosure UK, ukazujúc na predmet, ktorý zachytil robot "Curiosity" na jednej z prvých farebných snímok vysokého rozlíšenia na Červenej planéte.
Robot v súčasnosti fotografuje okolie miesta pristátia – reliéf rovníkového krátera Gale.Skupina Alien Disclosure UK tam usilovne hľadá stopy prítomnosti mimozemskej civilizácie – ako aj v celej Slnečnej sústave, teda i na Marse. Nejaké stopy už našli. Alebo presnejšie – rozoznali predmety, ktoré by mohli stopy zanechať. Ide o topánku a na inej snímke o podrážku.

Skeptici samozrejme povedia: na snímkach vidieť len kúsky horniny podobné topánkam.


Na to členovia skupiny odpovedajú: to nech si každý rozhodne sám – či vidí hru svetla a tieňov alebo skutočne niečo, čo vytvorila ruka rozumnej bytosti, ktorá niekedy obývala Červenú planétu.

Pre optimistov, ktorý veria v existenciu mimozemských civilizácií, máme ešte jeden nález. Na čierno-bielej snímke, ktorú poslal robot o čosi skôr, možno uzrieť ľudský prst. Pravdepodobne ukazovák. Je zrejmé, že nepochádza od žijúceho Marťana, ale z nejakej sochy, z ktorej odpadol. Ak to prst naozaj je.
Mimochodom, hľadaním mimozemských artefaktov sa zaoberajú tisíce ľudí po celom svete. Pozorne prezerajú snímky, ktoré k nám posielajú roboty z iných planét a úspešne objavujú veľa zvláštností. Mars je v tomto zmysle studnicou. Stačí spomenúť postavu Marťanky - fotku, ktorá vyvolala senzáciu na našej planéte – veľmi podobnú na skutočnú umeleckú tvorbu marťanských sochárov.

Ak sa však doteraz záhadnými nálezmi radoval kráter Gusev (v ktorom pracoval predchodca "Curiosity" - robot "Spirit") teraz je hviezdou "vzdialených virtuálnych archeologických vykopávok" kráter Gale. Veľmi rýchlo totiž začali nálezy aj práve tu.

Inak povedané: kým vážni vedci z NASA hľadajú život na Marse svojou vedeckou metodikou, amatérsky výskumníci, tzv. virtuálni archeológovia, ho už našli. A to neprešiel ani mesiac odo dňa pristátia.


A... všetci tí ľudia z Alien Disclosure UK poukazujú aj na UFO, ktoré sa dostalo do záberu robota "Curiosity". Akoby sa v dolnej rovine horizontu pohybovali dve svetielkujúce bodky.

NASA existenciu objektov nepopiera. No zároveň predpokladá, že sú chybou snímky. A tak by to aj mohlo byť. Ak sa totiž snímka zväčší, je vidieť, že "UFO" majú rôzne veľkosti a sú beztvaré. Na lietajúce taniere teda "nemajú".

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/25941.4/2886756/

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

september 10, 2012 16:16 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa vitogenovese
    vitogenoveseseptember 10, 2012 19:40 popoludní

    Komentár: 

    Ten prst este berem ale botaska na marse no....nie!

 

 

Top