Obrázok používateľa CEZ OKNO
Rusko možno obídu, očakávajú sa totiž hlavne nad Atlantikom

kp.ru | S hroznou predpoveďou vystúpili tieto dni odborníci americkej Štátnej univerzity Colorado. Použili nový model vytvárania prognózy počasia, ktorý je založený na údajoch zozbieraných za 28 rokov pozorovania. Takto prišli k bezútešnému záveru: rok 2011 bude rokom najsilnejších víchric a búrok. Je pre nás šťastím, že sa táto prognóza netýka Ruska. Hlavný úder chystá prírodný živel v Atlantiku. No je to len malá útecha. Tisíce lietadiel lietajú cez tento oceán. Príčinou takéhoto zlého počasia budú anomálne vysoké teploty v rovníkovej časti Atlantického oceánu v spojitosti s neutrálnymi teplotami v Tichomorí, oznamuje ecocollaps.ru.

Od 1. júna dо 30. novembra budú prudšie víchrice

Uragán Rita

Najnebezpečnejší čas pripadne na obdobie od 1. júna do 30. novembra. V týchto mesiacoch v Atlantickom bazéne vznikne 16 tropických búrok, pričom deväť z nich bude mať všetky predpoklady zmeniť sa na víchrice. Päť z nich sa môže stať zvlášť ničivými, s rýchlosťou vetra viac než 170 km/hod.


Pravdepodobnosť toho, že aspoň jedna z nich dosiahne pobrežie USA, odborníci odhadli na 72%. Preto budú musieť byť obyvatelia východného pobrežia pripravení na živelné pohromy.

Vedci však zároveň podotýkajú, že ak sa aj vyplní táto predpoveď, tohtoročná sezóna bude slabšia než v roku 2010. Pripomenieme, že minulý rok bolo 19 tropických búrok, z ktorých 12 sa zmenilo na víchrice. Tým sa rok 2010 dostal na tretie miesto v orkánovej aktivite. Uvidíme, ktoré miesto obsadí tento rok.

Светлана КУЗИНА: С 1 июня по 30 ноября будет шквал ураганов

Zdroj: kp.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Modifikace počasí nejsou vůbec tajné, je o nich spousta dokumentů
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/modifikace-pocasi-nejsou-vubec-...

Souvislost aktivity HAARPU a našeho počasí?
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/souvislost-aktivity-haarpu-a-na...

Atmosférické geoinženýrství: Manipulace s počasím, kontrails a chemtrails
http://www.cez-okno.net/clanok/chemtrails/atmosfericke-geoinzenyrstvi-ma...

Existuje ještě přirozené počasí?
http://www.cez-okno.net/clanok/ekopohlad/existuje-jeste-prirozene-pocasi


Sekcie: 
apríl 12, 2011 13:37 popoludní

 

 

Top