Obrázok používateľa CEZ OKNO
Trpaslíci prekopali podzemnými chodbami celú Európu

KP.RU | Francúzsko, Nemecko, Rakúsko, Španielsko, Maďarsko a Turecko sú prepojené systémom tunelov s výškou cca 70 centimetrov! To, že v Európe existujú zvláštne podzemné tunely, je známe už dávno – od predminulého storočia, kedy sa vedcom podarilo preniknúť do prvého z nich. Od tej doby bolo podzemných chodieb odhalených toľko, že je ich ťažké spočítať. V niektorých európskych krajinách bolo odhalených po 500 – 700 katakomb. Nachádzajú sa v hĺbke niekoľkých desiatok metrov a mnohé z nich sú vzájomne prepojené. Dnes sa už dá hovoriť o celej obrovskej podzemnej sieti chodieb, ktorá sa tiahne od Škótska a pobrežia Francúzska k Stredozemnému moru – do Turecka.


Podzemná sieť tunelov privádza vedcov do rozpakov. Kto ju vytvoril? Prečo vynaložil toľko úsilia? Kedy? – Na tieto otázky zatiaľ nemáme odpovede.

Podľa názoru nemeckého archeológa Dr. Heinricha Kuscha, ktorý nedávno vydal knihu pod fascinujúcim názvom Secrets Of The Underground Door To An Ancient World, sa tunely objavili ešte v dobe kamennej – pred viac než 12 tisíc rokmi – pretože sa väčšinou budovali v súlade s táboriskami ľudí tohto obdobia.

Kusch predpokladá, že spočiatku bola podzemná sieť chodieb oveľa rozsiahlejšia, no jej časť sa postupne poškodila. Alebo nebola ešte objavená.

Tunely podľa názoru archeológa vykopali Európania v dobe kamennej, a to s celkom prostým cieľom – na záchranu pred nepriateľmi a dravcami. To značí, že ľudia pod zemou nežili, ale ukrývali sa.

Kuschovi odporcovia – z okruhu tých vážnejších – nesúhlasia s dobou ich vybudovania. Vraj museli byť vykopané oveľa neskôr. No kedy presne – jednotného názoru niet. Rozptyl môže byť od tisíc rokov pred naším letopočtom až do predminulého storočia. A nikto pritom nemôže dokázať, že práve on má pravdu.

Podľa hypotézy ostatných bádateľov diery v európskych hlbinách vytvorili trpaslíci. Ľudová kultúra je plná legiend o nich (napríklad Snehulienka a sedem trpaslíkov). V Rakúsku sa tak podzemné chodby aj nazývajú "diery trpaslíkov". Vraj viac než 70 centimetrov prckom–trpaslíkom ani nebolo treba.

Možno je niekomu taká myšlienka na smiech. No máme základný predpoklad potvrdzujúci existenciu nejakých miniatúrnych podzemných obyvateľov: tunely sú totiž často prepojené chodbami s priemerom do 40 centimetrov, ktorými sa sotva môže pretisnúť človek normálnej veľkosti.

A najzvláštnejšie na tom je, že o podzemnej Európe neexistujú žiadne zmienky v písomných prameňoch. Akoby už veky chovali sieť tunelov v tajnosti zámerne.

Владимир ЛАГОВСКИЙ: Гномы изрыли всю Европу подземными ходами;

Zdroj: kp.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno

august 11, 2011 19:32 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa underground
    undergroundaugust 12, 2011 23:18 popoludní

    Komentár: 

    V Rusku, kde clanok vysiel, a menovany Nemecky archeolog asi nevidel Kusturiov film Underground, kde sa na konci hlavny hrdina z vtedy Juhoslavie podzemnymi tunelmi zrazu vynoril v Berline, ze ano? :-)

 

 

Top