Obrázok používateľa CEZ OKNO
Desať najhroznejších miest na zemi

1. Mutterovo múzeum histórie medicíny

Toto patologické múzeum založili na školenie budúcich lekárov v súvislosti s anatómiou a rôznymi ľudskými anomáliami. Nachádzajú sa v ňom aj rôzne staroveké lekárske pomôcky a biologické exponáty. Je tam napríklad najväčšia zbierka ľudských lebiek alebo mŕtvola ženy, ktorá sa v zemi, kde ju pochovali, premenila na mydlovú substanciu. Ďalej sa tam nachádzajú siamské dvojčatá, ktoré majú spoločnú pečeň, kostra dvojhlavého dieťaťa a podobné exponáty.

2. Zátoka Truk, Mikronézia

Na morskom dne tejto zátoky, nachádzajúcej sa juhovýchodne od sústrovia Hawaii, dnes leží veľká časť japonského námorníctva. Dno zátoky skúmal v roku 1971 Jacques Yves Cousteau a videl, že je celé pokryté úlomkami vojnových lodí z roku 1944. Lagúna sa neskôr stala veľkou atrakciou pre potápačov, i keď mnohým naháňajú strach pozostatky členov posádok, ktorí nestihli opustiť svoje posty. Potopené vojnové lode a trosky lietadiel sa medzitým premenili na koralové útesy. Občas sa stáva, že potápači sa pri ich skúmaní už na hladinu nikdy nevrátia.

3. Trh s čarodejníckymi pomôckami, Mexiko

Čarodejnice zo Sonory sedia vo svojich malých búdkach a sľubujú nádejným klientom, že za púhych desať dolárov ich zbavia biedy alebo nevery. Trh je každý deň otvorený a prístupný pútnikom a zahraničným turistom, ktorí do Sonory prichádzajú, aby im prezradili niečo o ich budúcnosti. Dajú sa tu kúpiť rôzne čarovné nápoje, ale aj hadia krv či zosušené kolibríky pre štastie.

4. Veľkonočný ostrov, Čile

Tento ostrov neďaleko Čile je jedným z najtajomnejších miest na svete. Je známy svojimi gigantickými kamennými sochami. Tie obrovské sochy majú oči upreté smerom k oblohe, akoby chceli prosiť o pomoc. A len samotné sochy vedia, kto ich kedysi postavil. Súčasní obyvatelia ostrova nemajú patričné vedomosti a zručnosti, aby boli schopní vytesať také sochy. A ani nikto druhý nevie, ako bolo možné urobiť tieto 20 m vysoké sochy o hmotnosti 90 ton. Kamene dopravovali na miesto, kde ich starovekí sochári vytesávali, zo vzdialenosti 20 kilometrov.

5. Močiar Mančak (Manchac), Louisiana

Tento močiar ľudovo nazývajú aj močiarom duchov. Nachádza sa v blízkosti mesta New Orleans. Podľa legendy ho kedysi prekliala kráľovna woodoo, keď ju začiatkom 20-tych rokov zajali. V roku 1915 tu počas uragánu zmizli z povrchu zeme tri malé dedinky.

6. Parížske katakomby

Steny hlavnej chodby katakomb sú vyložené ľudskými lebkami a kosťami. Ovzdušie je tu veľmi suché, a tak nepodliehajú skaze. Keď sa dostanete do týchto podzemných parížskych katakomb uvedomíte si, prečo ich Victor Hugo a Anne Riceová spomínajú vo svojich románoch. Ťahajú sa na rozlohe okolo 187 km pod celým mestom, ale prístupná je len veľmi malá časť. Hovorí sa, že katakomby patroluje podzemná polícia, hoci skôr by sa hádam dalo hovoriť o zombies a upíroch.

7. Winchester House, San José, Kalifornia

Tento tajomný dom je kolosálnou konštrukciou, opradenou mnohými mýtmi a predsudkami. Veštkyňa kedysi povedala Sáre Winchesterovej, dedičke známej spoločnosti na výrobu ručných zbraní, že ju budú celý život mátať duchovia, preto musí odísť zo štátu Connecticut smerom na Západ, kde sa má pustiť do stavby veľkého domu, ktorý by mali stavať celý jej život. S výstavbou začali v roku 1884 a dom bol stále ešte rozostavaný, keď Sára vo veku 38 rokov zomrela. Momentálne ho obývajú len duchovia jej šialenstva. Dokonca aj tí, ktorí v duchov neveria hovoria, že počas návštevy počuli alebo videli niečo čudné.

8. Mary Kings Close, Edinburgh

Ulice starého mesta Edinburg sú ponuré a majú ohavnú minulosť. Počas moru v 17. storočí tu nechali zomierať chorých a dnes je známe mátožením. Turisti, navštevujúci toto čudné miesto často hovoria, že čosi neviditeľné sa im dotklo ramien alebo nôh. Miestni obyvatelia rozprávajú o duchovi dievčaťa menom Annie, ktoré tu jej rodičia nechali napospas smrti v roku 1645. O sto rokov neskôr postavili väčšiu budovu Mary Kings Close a v roku 2003 ju sprístupnili verejnosti.

9. Opátstvo Thelema, Sicília

Alesteir Crowley bol hádam najznámejším okultistom na svete. A tento komplex, známy svojimi pohanskými freskami, používali kedysi ako hlavné dejisko satanských orgií. Obdivovateľmi Crowleyho sú takí ľudia ako Marilyn Manson. Práve ten dizajnoval obal albumu skupiny Beatles Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band. Opátstvo Thelema založil Crowley a pestovala sa tam voľná láska. Filmár Kenneth Anger, stúpenec Crowleyho, o tomto opátstve nakrútil film, ale ten sa neskôr tajomne stratil. Opátstvo je však dnes prakticky v troskách.

10. Černobyľ, Ukrajina

Dnes môžu turisti navštevovať mesto Pripjať a pozrieť si jeho zakázanú zónu. Keď reaktor v Černobyle vybuchol, tisíce ľudí tu opustili svoje domy a svoje vlastníctvo. Doteraz tu možno vidieť hračky v škôlkach alebo noviny, rozprestreté na jedálenských stoloch. Turisti už teraz môžu oblasť navštevovať, pretože úroven radiácie je už bezpečná. Výlet autobusom zvyčajne začína v Kyjeve. Potom sa turisti môžu poprechádzať areálom elektrárne v Černobyle, pozrieť si sarkofág a mestečko Pripjať.

Pravda: "Ten most horrible places on Earth"
http://english.pravda.ru/society/anomal/106863-most_horrible_places-0

Zdroj: protiprudu.info


jún 17, 2009 06:40 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top