Obrázok používateľa CEZ OKNO
„PSYCHO“ a syndróm „UFF“ opäť útočí!

Tak sme sa dočkali. Prvé číslo je na svete. Už bolo na čase, veď vo svete plnom zavádzajúcich informácií musí predsa existovať niečo, čo nám všetkým určí smer. AZIMUT. Dozvieme sa čo JE a čo NIE JE pravda, pokocháme sa autorovou úbohou slovenčinou i celkovým rozhľadom. Čo však čakať od človeka, ktorý hádže špinu na veci, ktorým zjavne nerozumie? Aby som nezabudol, semčas preberie i nejaký ten článok. Ale to mu nebráni to isté vyčítať iným. Už sme o nich písali, ale asi nie dostatočne. Také typy sa radi vidia na titulke. (Pozn. Pani na fotke NIE JE šéfredaktorkou spomínaného nového periodika...)


Úporná snaha pošpiniť je asi najevidentnejšia v odstavci, kde sa otiera o nás, čitateľov. Ale dych mi vyrazila až záverečná rubrika: Sprievodca po slovenských záhadologických weboch a blogoch (Pozn. Páni na fotke NIE SÚ z redakcie nového periodika...)


Kto nevidel neuverí, laik i odborník žasne, radový čitateľ sa zmieta v extáze a šťastie okamihu stretnutia s tak kvalitným periodikom ho priam gniavi!

http://www.kpufo.eu/sk/azimut_zahad_1-2010.pdf

;)

P.S. Chcete vidieť OZAJSTNÉ DÔVODY?

deziluz

exkluzívne.cez.okno


Celú túto pútavú, priam detektívnu sériu nájdete na tejto adrese.

december 02, 2010 23:32 popoludní
 • krát komentár

7 krát komentár

 1. Obrázok používateľa 123
  123január 10, 2011 00:35 dopoludnia

  Komentár: 

  Som rad, ze deziluz reagoval, je nechutne, aby si nejaka skaderuka-skadenoha otierala papu.u o alternativne portaly

 2. Obrázok používateľa Laci
  Lacijanuár 10, 2011 00:49 dopoludnia

  Komentár: 

  Ten agilný chlapček si trúfa hodnotiť weby, ktoré roky nezištne slúžia všetkým, čo chcú viac než mainstream?

 3. Obrázok používateľa Rišo
  Rišojanuár 15, 2011 18:58 popoludní

  Komentár: 

  Od.avuje sa tam aj nejaky typek a kopiruje deziluzov for s fotkou "redaktorov", no je to particka, to ti poviem - tito chcu akoze robit magazin na urovni? :DD

 4. Obrázok používateľa Mima
  Mimajanuár 10, 2011 01:06 dopoludnia

  Komentár: 

  Pozerala som ten platok, jeden aky taky clanok tvariaci sa naramne odborne a potom uz len uslintana snaha pospinit, gramatiku nekomentujem, korektorku zrejme ignoruju :)

 5. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanoojanuár 10, 2011 01:12 dopoludnia

  Komentár: 

  Ale ved ho nechajte, vsetci sa vyvijame, ani jemu sa to nevyhne...

 6. Obrázok používateľa Jelka
  Jelkajanuár 15, 2011 18:07 popoludní

  Komentár: 

  Ja si myslím, že tie gramatické chyby sú v poriadku, hlavne, že sa tomu dá rozumieť. To v zelenom rámčeku "V skratke ...", na strane dva, kde sa tvrdí, že zábery Apolla 20 sú z nejakého Amerického vedecko fantastického filmu, by som bol rád vedel, že z akého konkrétneho filmu to bolo. Neviem totiž o žiadnom takom sci-fi filme. Trepnúť takúto informáciu dokáže každý a nezaškodilo by aj niečim argumentovať. To, že táto informácia bola vložená do výrazného zeleného rámčeka, čo budí dojem, že sa jedná o niečo veľmi dôležité, môžeme považovať za cielenú snahu o manipuláciu vedomím čitateľov a to tak, aby tým filmom a fotografiám na tému Apollo 20 neverili a považovali ich za vystrihnuté z možno neexistujúceho filmu. V úvodnom slove sa tvrdí, že "... Nechceme preberať správy, ktoré si môže každý prečítať inde, ..." no ale hneď na strane tri sú knižné recenzie prevzaté z webovej stránky, kde si ich môže každý prečítať. Tak podobne aj na strane šesť v článku o tej veľvyslankyni z OSN sú informácie, ktoré si každý môže prečítať inde a nie len na internete. Sú tam na konci článku dokonca uvedené aj tri odkazy na prebraté "správy". Aj inde tam sú samé odkazy na internet na prevzaté informácie, nebudem ich všetky konkrétne menovať. Čo sa týka agrosymbolov zo strán štyri a päť, tak vám o tých znakoch pravosti bolo WUMa z asociácie AUFOB (http://www.aufob.org/news.php) všetko dostatočne jasne vysvetlené a keď to nie ste ochotný pochopiť, tak je nám to ľúto. Od TASR prebranom článku "KGB nemá žiadne dôkazy o UFO" zo strany sedem som sa pobavil na tejto poslednej vete: "... Napriek tomu si myslí, že výskum by mal v tejto oblasti pokračovať." Od strany 7 spomínané bludné a do očí jasne nepravdivé konšpiračné teórie a návod na ich vytváranie považujem za ďalšie cielené manipulovanie čitateľa tým smerom, aby aj tie diskrétne (napríklad tieto: http://www.ufoklub-trnava.sk/index.php?strana=videa&kategoria=6&zoradeni...) hádzal do toho istého vreca nedôveryhodnosti. To tí pravý na záver časopisu kritizujú konšpiratívnu webovú stránku Cez okno. Podobne aj ja môžem KPUFO vyhlásiť za manipulátorov, veď si stačí pozrieť http://www.kpufo.cz/oblasti/fot/. Nejako prehnane tam poučujete, že čo všetko nie je UFO. Nechápem, že čo majú odfotené atómové bomby, prvé fotografie a iné tam dávané nezmyselné veci spoločné so záhadami. Veď iba s tým jasne dávate najavo, že nech je tam čokoľvek, ale to, čo by tam malo byť, nech tam radšej nie je. Niekedy sa vyhováralo na planétu Venuša, teraz sa používajú lampióny a iné veci. Tento časopis považujem za manipulačný brak. Prepáčte mi všetci, ale taký je môj názor, ktorý som si tu teraz vyjadril ako mám na to aj právo a nemusí so mnou každý súhlasiť. Ináč vedzte aj to, že podobný (skôr súkromný) názor na to majú aj iný (nebudem ich menovať), len sa to boja vyjadriť.

  Kybernaut

  http://www.ufoklub-trnava.sk/?strana=diskusia-forum&idpr=82&stranka=1

 7. Obrázok používateľa Laco
  Lacojanuár 16, 2011 16:56 popoludní

  Komentár: 

  Moja reč: keď už magazín so zameraním na záhady, tak niečo kvalitné. Nielen prskať na všetky strany... kde sú nejaké kvalitné články? Kde je koncepcia? Alebo je ňou len pošpiniť určité portály?!

 

 

Top