Obrázok používateľa CEZ OKNO
Doprovázejí kometu ISON UFO? (+VIDEO)

Internetem obíhala udivující fotografie komety C/2012 S1 (ISON), která se skládala spíše ze tří objektů než z osamocených jader, jak tvrdili astronomové z NASA. Fotografii pořídil Hubbleův teleskop 30. dubna 2013, a ta ukazuje dva z těchto objektů, které mají velmi symetrické válcovité tvary.


V srpnu jistý počet bloggerů tvrdil, že kometu ISON doprovázejí dvě mateřské lodě UFO a/nebo že její jádro bylo ve skutečnosti velká biosféra. Nikoli však podle vědců z NASA, kteří oficiálně odpověděli, že tyto tři objekty jsou pouhým překrytím tří různých časových expozic komety ISON.

Kometa ISON byla objevena v září roku 2012 ruskými amatérskými astronomy. Poprvé ji vyfotografoval Hubbleův vesmírný teleskop 10. dubna. Poté, co zmizela za Slunce mezi červnem a srpnem, se znovu objevila na konci srpna. Podle NASA fotografie z Hubbleova teleskopu ukazují konvenční kometu s malými jádry a velkým koma. NASA odhaduje, že jádra jsou asi mezi 5 až 7 km napříč, zatímco její koma je kolem 5 000 km do šířky a její ocas je 62 000 km dlouhý.

Kometa ISON začala míjet Mars 1. října. Již 29. září ji vyfotografovala sonda NASA Mars Reconnaissance Orbiter. Kometa ISON se dostane do svého nejbližšího bodu ke Slunci 28. listopadu, což je v USA Den díkůvzdání. Na své cestě zpět od Slunce se kometa ISON přiblíží k Zemi nejblíže 26. prosince, což je zhruba na 65 miliónů km. Vůči teorii osudné kolize je příliš daleko. NASA zakreslila do grafu trajektorii komety ISON, která ukazuje, jak prolétává relativně blízko Marsu, učiní blízký průlet kolem Slunce a pak obíhá zpět ve stejné vzdálenosti od Země. Mnozí astronomové doufají, že se zobrazí nádherný ohňostroj, jak proletí na konci listopadu blízko Slunce. Někteří zacházejí ve svých tvrzeních tak daleko, že to bude “kometa století“. Obvykle se komety zahřívají a některé se okázale rozšíří, jak se jejich ledová jádra ohřejí a plyn vzplane. Kometa ISON se začala rozjasňovat, když se přiblížila k vnitřnímu slunečnímu systému. Alan Pickup z Guardian dnes napsal: “Kometa byla blízko desáté magnitudy před týdnem a koncem října může zářit až na 8 či 7 magnitud. Jako taková může být brzy vidět dalekohledem, když se ponoří blíže k Slunci.”

Amatérští astronomové analyzovali snímky z Hubbleova teleskopu a zjistili, že na jednom z nich je vyfoceno jádro komety ISON skládající se ze třech objektů - dva z nich mají jasně válcovitý tvar. Tyto tři objekty se jasně odhalují, když je světlo na fotografii zeslabeno:


VIDEO (EN) nájdete na tejto adrese.

Podle amatérských astronomů si toho NASA nedokázala všimnout. Tvrdí se, že NASA skrývá skutečné složení komety ISON a její snímky - řekla jen, že fotografie ukazují osamocená jádra. Přehlédla jednoduše NASA to, že jádro komety se skládá ze tří objektů, nebo něco skrývá?

Astronomové Hubbleova teleskopu tvrdí, že fotografie „je výsledkem kombinace tří expozic, jejichž tvary jsou vyprodukovány zkombinováním pohybu Hubbleova teleskopu a komety.”

To, co dělá celou záležitost záhadnější, je údajné video komety ISON, které jak se zdá ukazuje jádra, která obíhají dvě UFO. Tvrdí se, že video je z čínského satelitu, avšak Čínská vesmírná agentura takové video na svých stránkách nemá. Navíc rozlišení je příliš čisté na tak vzdálený objekt, což naznačuje, že video bylo podvrženo. Proč by se ale někdo chtěl dostat do potíží vytvořením podvodného videa komety ISON, skládajícího se ze dvou válcovitých UFO obíhajících kolem jader? Bylo to kvůli vyvolání zmatku ohledně pravého složení komety ISON, nebo kvůli přilákání pozornosti na to, že je kometa doprovázena UFO?

Co se týče druhé možnosti, existuje mnoho protichůdných tvrzení. Jeden blogger Tolec tvrdí, že kometa ISON je ve skutečnosti velká biosféra doprovázená dvěma malými loďmi:

„Není to kometa. Je to obrovská loď, kterou řídí síly Galaktické Federace. Očekává se, že přiletí do slunečního systému, do vesmíru kolem Země a bude kroužit nad planetou… někdy v blízké budoucnosti. Považujte toto pozorování za další zásadní předzvěst mnoha změn, které na tuto planetu přicházejí!“

Jedna věc je dosud zcela jasná, Hubbleův snímek komety ISON pořízený v dubnu zřejmě ukazuje, že jsou zde tři objekty utvářející svá jádra – dva z nich jsou velmi symetrické, válcovitého tvaru. Mohlo by to být i tak, že snímek je jednoduše překrytím třech různých časových expozic, jak naznačují astronomové Hubbleova teleskopu? V rámci tohoto scénáře, upřednostňovaném NASA, to, v co můžeme nejvíce doufat, je, že ISON úžasně expanduje a stane se „kometou století.”

Případně, že se kometa ISON skládá ze dvou UFO, která doprovázejí její jádra, jak popisují údajné čínské satelitní záběry - nebo je to jakási obrovská biosféra, kterou doprovázejí dvě eskortní lodě?

Budeme muset na pravdu čekat až do okamžiku, kdy se kometa ISON přiblíží ke svému nejbližšímu bodu ke Slunci v listopadu 2013?

© Copyright 2013. Michael E. Salla, Ph.D.

http://exonews.org/comet-ison-accompanied-ufos/

Preklad: Karel Rašín

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Súvisiace:

Kométa ISON je UFO?
http://www.cez-okno.net/clanok/kometa-ison-je-ufo

Kometa ISON není kometa (+VIDEO)
http://www.cez-okno.net/clanok/kometa-ison-neni-kometa-video


október 26, 2013 23:58 popoludní

 

 

Top