Obrázok používateľa CEZ OKNO
Dr. Jošimura: Víme, jak se staví pyramidy aneb Fiasko v japonském stylu

Po značném diplomatickém a politickém úsilí se v roce 1978 podařilo japonskému egyptologovi Dr. Sakudži Jošimuraovi prosadit realizaci nápadu zrekonstruovat postup výstavby pyramid a tím tak světu dokázat, že všichni pochybovači se mílí.


Byl si tak sebevědomě jistý, že ví, jak na to, že k celé akci přizval několik zahraničních televizních štábů, které měli celou akci filmovat. Cílem bylo postavit přibližně 12 metrovou zmenšeninu Velké pyramidy na Gízské plošině za použití primitivních nástrojů jako jsou měděná dláta, provazy, klatka, kulatiny, dřevěné sáně a hrubá lidská síla. K dispozici byl též tým cca 100 lidí, kteří se měli na stavbě podílet.

Celá věc měla podle idealistických představ japonského egyptologa probíhat tak, že v nedalekém lomu se vytěží 2 až 3 tunové bloky. Ty budou ručně opracovány do finální podoby a následně se po Nilu přepraví do Gízi. Zde se kameny přeloží na dřevěné sáně a odtáhnout na staveniště. Pak pomocí šikmé rampy, nebo spirály kolem pyramidy, bude každý kámen dopraven na své místo určení. Celá věc měla být dokončena zhruba během jednoho měsíce.

Bohužel pro pana egyptologa se velice rychle ukázalo, že věci nejdou tak snadno, jak si idealizoval. Nedařilo se mu dodržovat časový harmonogram. Stavba se jaksi nehýbala z místa – vše se příliš vleklo. Omlouvali to tím, že jim chybí praxe, a že se to jistě časem zlepší. Jenže ono se začaly ve zdivu tvořit pukliny, kameny nedoléhaly na sebe, a když stavba dosáhla sotva do poloviny své výšky, musela být podepřena na obvodu bedněním, protože hrozilo její zřícení.

Jenže to byl jen malý začátek jedné velké ostudy. Už samotná přeprava několika tunových kamenných kvádrů se ukázala jako velký problém. Dřevěné sáně se pod jejich tíhou rozpadaly na změť třísek, protože nedokázaly unést takovou zátěž. Další velkou blamáží byla snaha kameny opracovávat ručně. Přeci se to tak za dob starého Egypta dělalo, tak to budeme dělat stejně!?

Bohužel se japonskému týmu z Tokia nedařilo a protože bylo třeba dodržet časový plán, sáhl pan Jošimura k moderním metodám. Kamenné kvádry nechal naložit na náklaďáky a opracovávat je strojními frézami tak, aby do sebe dobře zapadaly. Když se dostal do velké časové tísně, zavolal na pomoc nákladní vrtulník a jeřáby, které nahradily přetížené dělníky.


VIDEO (EN) nájdete na tejto adrese.

Video: http://www.youtube.com/user/KeysofEnochTV

Když už bylo naprosto neoddiskutovatelné, že jde o totální fiasko, egyptská vláda rozhodla, že v tomto experimentu se již nebude pokračovat a panu Dr. Jošimuratovi zakázala jakoukoliv další stavební činnost.

Z celé akce plyne naprosto jasná věc: Není pochyb o tom, že při stavbě původních pyramid byly použity jiné technologie než-li doposud známe a jsme schopni prakticky využít. Mimo jiné si uvědomme, že pánové z Japonska pohořeli na 2 až 3 tunových kvádrech. Velká pyramida je ale postavena z kamenných bloků, které jsou 10x až 100x větší! Takže takové 2-3 tunové pidi cihličky, které se snažil uplatnit pan Jošimura ve svém experimentu, v pyramidách na Gízské plošině prostě normálně nenajdete…

Pokud si teď říkáte: Super, tak jak to teda udělali?

Osobně mi přijde hloupé, když z našich předků děláme jednoduše řečeno blbce. Oni sami nám skrze jeden arabský informační zdroj vzkazují: Kameny na místo doletěly samy. Pokud vám to dělá vrásky na čele se slovy: Ještě jsem neviděl letící kámen. Akorát tak, když jsem ho hodil tuhle po sousedovi, když mi kradl slivky ze stromu. Jenže to je stejně pomatená úvaha, jako když se podíváte na letadlo na obloze. Je to těžší než vzduch a přesto to letí. A když nechápete princip, připadá vám to jako nesmysl. Stejné je to s levitujícími kameny. Pokud nechápeme princip, připadá nám to absurdní sci-fi.

Věda obecně vzato uznává, že by bylo efektivní přijít na to, jak lokálně zrušit gravitaci – tzv. antigravitace. Naši předkové ji ovládali, my ne. Jak je to možné? To je zase na jiný příběh…

wiki.answers.com/Q/Did_the_Japanese_attempt_to_rebuild_the_great_pyramid

Zdroj: http://www.suenee.cz/jak-se-stavi-pyramidy/


Súvisiace:

Z čeho jsou opravdu vyrobeny pyramidy?
http://cez-okno.net/clanok/egypt-rozne/z-ceho-jsou-opravdu-vyrobeny-pyra...

Vynález kamene
http://cez-okno.net/clanok/egypt-rozne/vynalez-kamene


Sekcie: 
august 03, 2013 23:30 popoludní
 • krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Lanoo
  Lanooaugust 04, 2013 00:26 dopoludnia

  Komentár: 

  Ja sa osobne tiež prikláňam k teórii antigravitácie. Napr. teória Dr. Davidovitscha o geopolyméroch je zaujímavá a myslím že aj správna, ale že takto bola postavená Veľká Pyramída? Uff, to by som teda chcel vidieť...

 2. Obrázok používateľa Milan
  Milanaugust 04, 2013 00:30 dopoludnia

  Komentár: 

  :) Ja si pamatám na jeden dokument, kde istý taliansky staviteľ predvádzal tiež "zaručene účinnú metódu".

  Bloky vraj boli tahane po drevených koľajniciach natretých sadlom.

  No poviem vám, som sa celkom dobre bavil:))

 3. Obrázok používateľa radek
  radekaugust 04, 2013 19:51 popoludní

  Komentár: 

  Zajimava zprava, ale ten zaver je naprosto zcestny:
  "Není pochyb o tom, že při stavbě původních pyramid byly použity jiné technologie než-li doposud známe a jsme schopni prakticky využít."
  Jedine co se ukazalo je, ze pohorel jeden tym, s jednim postupem, ve vymezenem case. Ty stavebni postupy se mohly vyvijet desitky az stovky let, zlepsovanim z generace na generaci. Kdyz si pak sedne ke stolu parta lidi z jine kultury, vyuzivajici naprosto odlisne nastroje v naprosto odlisnem prostredi a zreknou se jedine vyhody - moderni technologie, pravdepodobnost fiaska je dost vysoka.
  A neznamena to vubec nic. Osobne jsem dost otevreny, ale "leseni" do spiraly se sikmou plochou na misto urceni nebo podobnym postupm verim podstatne vic nez antigravitaci.

 4. Obrázok používateľa Juraj
  Jurajdecember 04, 2013 19:53 popoludní

  Komentár: 

  Kamene boli vyrobené priamo na mieste.Umelý kameň,alebo teda betón.Žiadna záhadná antigravitacia a pod.Zadajte do vyhladávača napr."pyramidy z betonu" a zahada vyriešená.

 

 

Top