Obrázok používateľa CEZ OKNO
Drastické metódy chudnutia nefungujú! Navždy schudnete iba motiváciou a zmenou...

Odmeňovanie je jedným z hlavných zdrojov motivácie ako pri chudnutí, tak aj pri ostatných cieľoch, ktoré si dávame. Ak to myslíte s chudnutím vážne, musíte si stanoviť ciele, ktoré sa dajú reálne dosiahnuť a stanoviť si motiváciu, ktorá Vás k vytúženému cieľu privedie.

Cieľom však rozhodne nemôže byť samotné chudnutie. Mala by to byť zmena životného štýlu, ktorý doposiaľ vediete. Ak ho nezmeníte, zostanete v začarovanom kruhu zvanom JOJO efekt. Ten Vás potom nielenže demotivuje, ale aj frustruje a Vy napokon úplne rezignujete nejakú zmenu urobiť.

Každého samozrejme motivuje niečo iné. Preto je vhodné sa poriadne zamyslieť ešte pred samotným začiatkom chudnutia, čo je ten zdroj, ktorý Vás dokáže na 100% „nakopnúť“ a ktorý Vás vie aj motivovaných udržať. Motiváciou môžu byť hmatateľné, ale aj nehmatateľné veci. Ženy väčšinou motivuje odmena v podobe novej kabelky, topánok, nových šiat či sexi línii, ktorou okúzlia svojho manžela či priateľa. Väčšinu mužov motivuje dobrý vzhľad, stabilita a finančné zázemie. Či už je motivácia a jej odmena taká, či onaká, mala by mať rovnaký účinok. Tým je úspech.

Na to, aby ste schudli a hlavne zmenili svoj životný štýl, musíte uspieť. Úspešní ľudia vedia, že odmena príde, ale bude to trvať možno dlhšie. Možno mesiace, možno roky, ale nevzdávajú sa, pretože sú vytrvalí. Neúspešní chcú odmenu hneď, bez práce a námahy a to býva problém, prečo neuspejú. Nepatrite do tejto druhej skupiny. Ak vytrváte pri správnom spôsobe chudnutia, odmena skôr či neskôr príde. Hlavne sa nestavajte na váhu každých 5 minút. Meranie hmotnosti pri chudnutí robievajte pravidelne, najlepšie raz do týždňa v pondelok ráno. Každým novým týždňom začínate novú etapu a to Vás bude hnať dopredu.

Zredukovať nadbytočný tuk a zmeniť stravovacie návyky však treba postupným procesom pod dohľadom skúseného odborného lekára alebo konzultanta v oblasti zdravej výživy. Ten Vám poradí ako schudnúť správne a postupne. Nikdy nechudnite sami bez odbornej konzultácie a manažmentu, aby ste si nespôsobili nejaké zdravotné komplikácie. Ani tuky, ktoré máte, ste nenabrali z hodiny na hodinu, ale proces bol dlhodobý. Váš súčasný životný štýl je len výsledkom rozhodnutí z minulosti. Ak chcete byť zdraví, musíte spraviť radikálny krok, zmeniť myslenie, motivovať sa a konať. Chudnutie nie je zložité, zložitým ho robia iba neúspešní.

Ak potrebujete schudnúť bez hladovania, s úsmevom na tvári, bez podráždenia a nervozity, tak je bielkovinová diéta PROTISSIMO pre Vás vhodná metóda k pozitívnej zmene. Prebieha vo viacerých fázach dlhšie časové obdobie a snaží sa meniť zlé stravovacie návyky k tým zdravým. Jedlá PROTISSIMO sú pritom chutné, rozdelené na slané a sladké príchute a na výber je vyše 60 druhov, od rôznych príchutí omeliet, koláčikov, polievok až po mäsové, či rybacie jedlá, sladké maškrty, dezerty a tyčinky. Nie je monotónna ako väčšina diét. Ak budete mať chuť na sladké, tak si ho doprajete a bez akýchkoľvek výčitiek. Podľa fázy chudnutia, v ktorej sa nachádzate sú jedlá PROTISSIMO postupne nahrádzané klasickou zdravou stravou. A následne skončením poslednej fázy redukcie, telo nezaznamená šok, pretože je zvyknuté na nový zdravý spôsob stravovania. To je presne postup akým, by mali fungovať všetky diéty či redukčné metódy. Musia Vám zmeniť spôsob myslenia a stravovania. Inak to nemá zmysel.

Všetko je v hlave... Nadšenie, motivácia a aj samotný začiatok, či proces chudnutia. Motivovať Vás nemôže nik iný, než Vy sami. Tešte sa z každého zredukovaného kilogramu. A keď si raz spomeniete, že podvedomo konzumujete zdravú stravu a pravidelne sa hýbete, budete vedieť, že ste uspeli a Vaša snaha je odmenená na celý život bez ťažkostí.
Už viete, aká bude tá Vaša motivácia?

Zdroj: www.zdravoschudnut.sk


Súvisiace:

Zdravie
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/zdravie


Sekcie: 
Štítky: 
január 24, 2014 23:51 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top