Obrázok používateľa CEZ OKNO
Sila myšlienky (2. diel)

Čo veľa ľudí nevie je, že každá myšlienka má frekvenciu. Myšlienku môžeme zmerať. Keď na niečo znovu a znovu myslíte alebo keď si to predstavujete v mysli, že máte nové auto, že máte peniaze, čo ste potrebovali, že budujete spoločnosť, nachádzate ideálneho partnera; keď si predstavujete, ako to vypadá, neustále vysielate súhlasnú frekvenciu. Myšlienky vysielajú príťažlivý signál, ktorý sa vráti naspäť k vám. Predstavujte si, jak žijete v dostatku a tým si ho pritiahnete. Funguje to vždy. Fungovalo vždy a so všetkým. Problém je v tom, že väčšina ľudí myslí na to, čo nechcú a potom sa čudujú prečo sa im to deje stále znovu a znovu. Zákon Príťažlivosti nezaujíma či to vnímate ako dobré alebo zlé, či to nechcete alebo chcete, proste reaguje na vaše myšlienky. Takže ak sedíte a pozeráte na horu vašich dlhov a cítite sa pri tom zle, vytvárate signál, ktorý vysielate ďalej do vesmíru.

“Cítim sa fakt zle, kvôli všetkým tým dlhom, čo mám.”

Práve ste sa uistili, že to cítite celým svojím telom a preto toho dostanete ešte viac. Takže keď sa pozeráte na niečo, čo chcete a hovoríte si, áno to chcem, aktivujete myšlienkou Zákon Príťažlivosti, ktorý na ňu reaguje a pritiahne vám veci, ktoré sú s ňou zhodné. Ale keď pozeráte na niečo, čo nechcete a kričíte nie, to nechcem, naopak si to priťahujete. Aktivujete myšlienku toho, čo nechcete a Zákon Príťažlivosti funguje i v tomto prípade. Tento vesmír je založený na príťažlivosti. Všetko je o príťažlivosti. Zákon Príťažlivosti funguje neustále, veríte mu alebo neveríte, chápete ho alebo nechápete. Pracuje neustále. Môžete myslieť na minulosť alebo prítomnosť alebo budúcnosť, ale kedykoľvek keď v spomínate alebo pozorujete, alebo si predstavujete, aktivujete myšlienky a Zákon Príťažlivosti, čo je najmocnejší zákon vesmíru na ňu reaguje.

Tvorenie sa deje neustále. Vždy keď ľudia na niečo myslia dlhší čas, chronickým spôsobom, sú v procesu tvorenia, niečo sa z ich myšlienok sa bude manifestovať.


Zákon Príťažlivosti hovorí:

“Dám vám všetko o čom hovoríte, alebo na čo sa sústredíte.”

Takže keď sa sťažujete, ako ste na tom zle, tvoríte si toho zlého ešte viac.

Príbeh č. 1

Mal som študenta, ktorý sa volal Róbert.

Róbert bol gay a zúčastňoval sa môjho on-line kurzu, súčasťou toho bol i e-mailový kontakt so mnou. Popísal mi realitu jeho života. V jeho práci sa proti nemu všetci spikli. Bol to neustály stres, všetci sa k nemu chovali hrubo. Keď išiel po ulici, skoro na každom rohu bol obťažovaný ľuďmi, ktorí mu chceli nejako ublížiť. Chcel vystupovať ako zabávač. A keď to už vyskúšal, všetci na neho boli hrubý, pretože bol gay. Celý jeho život bolo jedno veľké nešťastie a celé sa to točilo okolo toho, že je napádaný, pretože je gay.

Upozornil som ho na to, že sa moc sústreďuje na to, čo nechce.

Nasmeroval som ho späť k jeho e-mailom, ktoré mi poslal a povedal som mu nech si ich znovu prečíta. „Pozri sa na všetky tie veci, ktoré nechceš a o ktorých mi píšeš, môžem ti povedať, že si tým doslova posadnutý a keď sa na niečo sústredíš s takouto vášňou, stane sa to ešte rýchlejšie.“

Potom mu to začalo dochádzať, ako sa sústredil na to, čo nechce. A začal sa naozaj snažiť to zmeniť. To čo sa stalo behom niekoľkých 6-8 týždňov bol absolútny zázrak.

Všetci ľudia z kancelárie, ktorí mu robili zo života peklo boli buď presunutí na iné oddelenie alebo zo spoločnosti úplne odošli. A on začal svoju prácu milovať! Všimol si toho i keď išiel po ulici, nikto už za ním nechodil a neotravoval ho. Proste tam nikto kto by ho otravoval nebol. Keď išiel vystupovať na pódium dočkal sa potlesku v stoji a nikto už nebol hrubý.


Celý jeho život sa zmenil, pretože sa už nesústredil na to, čo nechce, na to čoho sa bál, čomu sa chcel vyhnúť, ale začal sa sústrediť na to, čo chce.

- pokračovanie -

Zdroj: um.zonax.sk, film "The Secret" (Tajomstvo)


Všetky časti seriálu "Sila myšlienky" nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Tajomstvo tajomstiev
http://www.cez-okno.net/clanok/tajomstvo-tajomstiev

O Tajomstve nahlas!
http://www.cez-okno.net/clanok/o-tajomstve-nahlas


máj 06, 2010 16:19 popoludní
 • krát komentár

9 krát komentár

 1. Obrázok používateľa mikeborecek
  mikeborecekmáj 06, 2010 16:31 popoludní

  Komentár: 

  A co zakony ako napr. "kauzalita", "ziadna strata ziaden zisk" ? Ak na niektore veci (relativne zle), na ktore nemyslim vobec - preco sa stanu?

 2. Obrázok používateľa casio3
  casio3máj 06, 2010 21:09 popoludní

  Komentár: 

  prečo sa stanu?? no lebo si si to z podvedomia ,,nevymazal,, a vysielas to nevedomky dalej..

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 07, 2010 22:38 popoludní

  Komentár: 

  ...keby to ozaj fungovalo tak na svete je kazdy miliardar a neviem co vsetko este ...ha ha ha jasne kazda myslienka je energia, no to ale neznamena ze sa musi zhmotnit do konkretnej predstavy..neexistuje clovek, ktory nema myslienky, takze ist podla toho by bolo velmi jednoduche ale strasne malopravde podobne..sila myslenia spociva v nemysleni :-)

 4. Obrázok používateľa Noro
  Noromáj 08, 2010 08:03 dopoludnia

  Komentár: 

  Mýliš sa, lebo cca 99,99% všetkých ľudí rozmýšľa podobne ako ty a tak sa z hov.a nikdy nevyhrabú, nanajvýš sú v ňom preduchovnele spokojní ;)

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 08, 2010 09:43 dopoludnia

  Komentár: 

  ze ty si sa z toho vyhrabal nie?

 6. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 08, 2010 10:04 dopoludnia

  Komentár: 

  silnejsi zakon ako je zakon pritazlivosti a to je zakon pricin a nasledku..t.j. karma, ktora riadi nase zivoty a na zaklade karmy si pritahujeme do zivota vsetko to co nam patri..tento zakon riadi vsetko takze to co k nam ma prist tak k nam pride...o ostatnych veciach mozme snivat :-)

 7. Obrázok používateľa Noro
  Noromáj 08, 2010 11:31 dopoludnia

  Komentár: 

  No vyborne, a ako nefatalisticky zasejes nove semienka, aby si raz zal to po com tuzis? Nie nahodou dôkladnou zmenou myslenia? ;)

 8. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 08, 2010 11:50 dopoludnia

  Komentár: 

  myslenia aj vytvarania pozitivnej karmy....ak konas zlo tak zlo sa ti aj vrati a necakaj ze ti splni tvoje sny...inak tento zakon pritazlivosti je urceny hlavne materialisticky zalozenym ludom..takze nie je o com :-)

 9. Obrázok používateľa Noro
  Noromáj 08, 2010 13:51 popoludní

  Komentár: 

  Ty niekde v tom texte vidis, ze nabada ludi aby konali zlo? Precitaj si radsej clanok znova, hovori okrem ineho aj o tom, ze cinu ma predchadzat myslienka ;) Tym si vytvarame karmu, no vidis, a uz sme doma

 

 

Top