Obrázok používateľa CEZ OKNO
Sila myšlienky (6. diel)

Čo môžete začať robiť hneď teraz, aby ste zmenili svoj život? Spravte si zoznam toho, za čo ste vo svojom živote vďační. Začnite s tým, pretože to zmení vašu energiu a začne to meniť vaše myslenie. Ešte než ste poznali toto cvičenie, ste sa sústredili na to čo nemáte, na vaše sťažnosti, na problémy. Keď to budete cvičiť, začnete sa uberať iným smerom, budete vďační za veci, ktoré už máte a z ktorých máte dobrý pocit. Vďačnosť je správna cesta, ako si obohatiť život. Keď muž urobí všetky tie malé veci, ktoré žena potom ocení, čo bude robiť ďalej? Bude ich robiť ešte viac. Všetko je to o ocenení snahy toho druhého. Priťahujete tým dobré veci a pomoc.


Už dlhšie hovorím, že na čokoľvek myslíme a ďakujeme, sa splní. Pretože je to ten správny pocit, ktorý musíte mať. Každé ráno, keď vstanem, poviem "ďakujem". A začnem tým, že si prejdem to, za čo som vďačný. Robím to pri čistení zubov a iných ranných činnostiach. Len o tom nepremýšľam, to čo robím je rutina mojich pocitov, pocitov vďačnosti. Ako náhle sa začnete cítiť lepšie vďaka tomu, čo už máte, budete priťahovať viac dobrých vecí, za ktoré budete môcť byt vďační. Pretože keď sa okolo seba obhliadnete a poviete si "nemám auto, ktoré chcem, nemám dom, ktorý chcem, nie som tak zdravý, ako by som chcel, nemám partnera, akého by som chcel…"

Pozor na to!

To všetko sú veci, ktoré nechcete. Sústreďte sa na to, čo už máte a ste za to vďační.

Napríklad za oči, ktorými môžete čítať tento text. Alebo za oblečenie. Možno budete preferovať niečo iného a preto tiež zavčasu môžete získať niečo iného, keď začnete byť vďační za to, čo máte.

Myslím si, že každý prešiel obdobím, kedy si vravel "človeče, nič mi nevychádza" alebo "je to fakt zlé". Myslieť na takéto veci a následne ich prežívať je chyba!

Príbeh č. 4

Mal som problémy v rodine…

Našiel som kameň. Sedím tu a držím ho, mám ho pri sebe stále. Dal som ho do vrecka a povedal som si, že vždy keď sa ho dotknem, budem myslieť na niečo, za čo som vďačný. A tak každé ráno, keď vstanem, ho zoberiem z nočného stolíka, dám si ho do vrecka a prejdem si všetky veci, za ktoré som vďačný. A čo robíte v noci? Vyprázdnite svoje vrecká a je tu znovu. Mám s tým rôzne skúsenosti, pár úžasných skúseností.

Známy z Južnej Afriky raz zbadal, ako mi kameň spadol. Povedal "čo to je"?

Vysvetlil som mu to a tak sme tomu začali hovoriť kameň vďačnosti.

Kameň vďačnosti.

O dva týždne neskôr som od neho dostal e-mail. Napísal mi, že jeho syn umiera na vzácnu chorobu, nejaký druh hepatitídy. Požiadal ma, či by mu mohol poslať tri kamene vďačnosti. Viete, boli to len kamene, ktoré som zobral na ulici, takže som mu odpovedal "jasné". Uistil som sa, že budú veľmi zvláštne. Šiel som k potoku a vybral tie správne a poslal som mu ich. Po štyroch až piatich mesiacoch som od neho dostal ďalší e-mail. Písalo sa v ňom:

"Môjmu synovi je už lepšie, darí sa mu dobre…"

Mal by si niečo vedieť, predali sme okolo tisíc kameňov, kus za 10$, ako kamene vďačnosti a všetky peniaze, ktoré sme zarobili, sme použili na charitu.

Koniec príbehu č. 4


Je veľmi dôležité byť v stave vďačnosti.

Zdroj: um.zonax.sk, film "The Secret" (Tajomstvo)


Všetky časti seriálu "Sila myšlienky" nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Tajomstvo tajomstiev
http://www.cez-okno.net/clanok/tajomstvo-tajomstiev

O Tajomstve nahlas!
http://www.cez-okno.net/clanok/o-tajomstve-nahlas


jún 21, 2010 06:20 dopoludnia

 

 

Top